Jump to content

Wzmacniacz do Audeze LCD-2C

Recommended Posts

Jeśli stacjonarnie i mają zagrac na maxa to Deckard?

Czy to zbieg okolicznośći identyczna odpowiedz w tym samym czasie od posiadaczy Deckarda.Chyba że już sprzedałeś.

4 minuty temu, ysis napisał:

Jezeli nie ma byc mobilne (przypeiete do kompa) to audeze deckard z wtyczka Reveal audeze. 

10 godzin temu, pablo650 napisał:

Jeśli stacjonarnie i mają zagrac na maxa to Deckard?

Czy to zbieg okolicznośći identyczna odpowiedz w tym samym czasie od posiadaczy Deckarda.Chyba że już sprzedałeś.

Jezeli bym chcial sprzadac deckarda ro bym wskazal link gdzie go kupic ode mnie a tego nie zrobilem i wlasnie dlatego aby ktos nie mial takich watpliwosci tego nie zrobilem. Do audeze lcd -2C ten wlasnie wzmacniacz bym wzial bo sluchalem lcd 2c z tym wzmacniaczem i z wtyczka audeze. Musisz wydac 2 x wiecej aby miec lepiej no chyba ze chcesz nie zrownowarzyc sluchawki tylko podkreslic ich cechy ciemne.

jezeli zobaczysz krytyke na blogu https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audeze-lcd-2c-classic/ to jestem w komentarzach jako ignacy a wiec polecam to co sluchalem. Oczywiscie jezeli masz 7 k na wzmacniacz /dac to np Burson Conductor bedzie lepszy ale to nie ta sama kasa.

Edited by ysis

Plus Conductor mniej pasuje do 2C moim zdaniem niż nawet duet S6 + S7. Sam osobiście jestem wrażliwy na polecanie własnego sprzętu i nie robię tego względem własnego poza sytuacjami, gdzie dane słuchawki czy sprzęt rzeczywiście pasuje jak ulał i branie innych opcji byłoby dla potencjalnego nabywcy zbędną kombinatoryką. Zwłaszcza w zakresie sprzętu vintage, przy którym dobrze, jeśli ma on zaliczony przegląd i pochodzi od osoby szanującej go mimo wieku. Tutaj Deckard po prostu pasuje out of the box tak się składa. Nie widzę żadnych problemów.

• Like 1

Godzinę temu, ysis napisał:

Do audeze lcd -2C ten wlasnie wzmacniacz bym wzial bo sluchalem lcd 2c z tym wzmacniaczem i z wtyczka audeze. sluchalem.

Uważm że Deckard jest stosunkowo tani w porównaniu z konkurencją,biorąc pod uwagę stosunek jakośći i możliwośći do ceny. I tak naprawdę jest to rozwiązanie optymalne i rozsądne finansowo .  Oczywiście Conductor Plus ma lepszego daca ale czy zagra lepiej z 2C ,może inaczej,  ale nie powali go na kolana bo Deckard wyciąga z Audeze maksimum ich możliwośći i jest doskonale spasowany sonicznie. Deckard jest też mniej funkcjonalny ,bo z tyłu mamy mało opcji podłączenia,ale da się żyć . Gdyby spróbować go z droższym zewnętrznym dacem efekt brzmieniowy  mógłby być jeszcze lepszy i mam ochotę na taką małą próbę porównawczą .

• Like 1

32 minuty temu, Seler napisał:

Arcam rHead to fajny wzmacniacz do Audeze - sporo osób tu i ówdzie chwaliło takie połączenia. Mi świetnie gra z AQNH. W tej cenie warto spróbować. 

Akurat posiadam Rheada  i  z Audeze gra dobrze, ale nie jest tak dobrze jak na przyklad z Akg 701 . To bardzo dobry wzmacniacz, pracujący w klasie A i ze sporą mocą ale jednocześnie jest bardzo analityczny i AUDEZE w połączeniu z nim grają dobrze ,ale tylko dobrze -jest scena ,dynamika ,głębia, detaliczność i ładny bas .DECKARD wszystko to poprawia w dużym stopniu . Przez jakiś czas grałem właśnie na R Head bo nie miałem innego wzmacniacza do Audeze .Z punktu kosztów zakupu to Arcam RHead jest wyjątkową okazją, bo nowy kosztuje  poniżej 1100 zł.  i zagra bardzo dobrze z większością słuchawek na rynku .Przy mocy 2 wattów,może dużo  .Jest dobrze wykonany ,ma na pokładzie gniazda xlr, swietnie wykonane załączanie i bardzo dobry potencjometr  .  Gra czysto bez najmniejszych szumów z lekkim ociepleniem dzwięku . Jeżeli ktoś możę wydać tylko tysiaka to polecam nawet do audeze, napędza je z łatwośćią i dzwięk jest na dobrym poziomie .

• Like 3

11 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Plus Conductor mniej pasuje do 2C moim zdaniem niż nawet duet S6 + S7. Sam osobiście jestem wrażliwy na polecanie własnego sprzętu i nie robię tego względem własnego poza sytuacjami, gdzie dane słuchawki czy sprzęt rzeczywiście pasuje jak ulał i branie innych opcji byłoby dla potencjalnego nabywcy zbędną kombinatoryką. Zwłaszcza w zakresie sprzętu vintage, przy którym dobrze, jeśli ma on zaliczony przegląd i pochodzi od osoby szanującej go mimo wieku. Tutaj Deckard po prostu pasuje out of the box tak się składa. Nie widzę żadnych problemów.

I to pokazuje jak bardZo trzeba uwazac na „polecanie” czegos przez kojarzenia nie sluchawszy jednak danego sprzetu. Moj przyklad byl od czapy bo zalezalo mi tak naprawde tylko na pokazaniu ze do cholery nie polecilem Audeze po to aby sprzedac moj wzmacniacz bo nie robie sobie trampka z geby za 1700 zl tylko dlatego ze ich sluchalem. A za to nigdy nie sluchalem conductora z lcd2c a je skojarzylem i gdyby ktos kupil taki sprzet medzy innymi bo przeczytal ten tekst to mogl by byc niezadowolony a to nie jest cel takiego forum. A wiec trzeba uwazac co sie pisze i nie wnioskowac nie sluchawszy danego sprzetu.

Edited by ysis

2 godziny temu, pablo650 napisał:

Akurat posiadam Rheada  i  z Audeze gra dobrze, ale nie jest tak dobrze jak na przyklad z Akg 701 . To bardzo dobry wzmacniacz, pracujący w klasie A i ze sporą mocą ale jednocześnie jest bardzo analityczny i AUDEZE w połączeniu z nim grają dobrze ,ale tylko dobrze -jest scena ,dynamika ,głębia, detaliczność i ładny bas .DECKARD wszystko to poprawia w dużym stopniu . Przez jakiś czas grałem właśnie na R Head bo nie miałem innego wzmacniacza do Audeze .Z punktu kosztów zakupu to Arcam RHead jest wyjątkową okazją, bo nowy kosztuje  poniżej 1100 zł.  i zagra bardzo dobrze z większością słuchawek na rynku .Przy mocy 2 wattów,może dużo  .Jest dobrze wykonany ,ma na pokładzie gniazda xlr, swietnie wykonane załączanie i bardzo dobry potencjometr  .  Gra czysto bez najmniejszych szumów z lekkim ociepleniem dzwięku . Jeżeli ktoś możę wydać tylko tysiaka to polecam nawet do audeze, napędza je z łatwośćią i dzwięk jest na dobrym poziomie .

O, to ciekawe, bo nie powiedziałbym, że to jakoś wyjątkowo dobry wzmak pod 701. Na prawdę tak dobrze to gra razem?

49 minut temu, Seler napisał:

O, to ciekawe, bo nie powiedziałbym, że to jakoś wyjątkowo dobry wzmak pod 701. Na prawdę tak dobrze to gra razem?

Sam używam i polecam .Porównywałem go także z Heed canamp, bo miałem go przez dobrych kilka lat i oddałem go w dobre ręce pod Akg 7xx, i nestety ale heed przegrał z nim jeśli chodzi o jakość dzwięku . Potwierdził to też nowy właśćiciel Canampa, a miał na czym porównywać bo jak posłuchałem jak gra RHead to kupiłem drugiego na prezent i wysłałem mu . Polecam przynajmniej posłuchać i ocenić czy to jest to,mnie się podoba .?

• Like 1

8 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Odpowiem pytaniem na pytanie: a co stoi na przeszkodzie, aby samemu to sprawdzić? :) 

Kupuje się najpierw słuchawki, potem myśli o źródle, gdy pobadało się jak sprawdzają się na takim i takim źródle i posiada kompleksowy obraz sytuacji.

W tym kłopot że słuchawki przyjadą jutro i niewiem czy opłaca mi się tachać yamahę od rodziców :)

W dniu 15.10.2018 o 18:27, Compton napisał:

Ja to bym do LCD-2C wziął Chord Hugo 2 i zamknął temat słuchawkowy jak i poszukiwań lepszego dźwięku w budżecie do 10k.

Wiem, że to spooory wydatek (5,5k używka), ale tak jak Classic zagrały na Chordzie, to ze świecą szukać.

Przy cenie 5,5 k za chorda to generalnie ultra okazja i to nie tylko z LCD-2C. Oprocz ze moze sluzyc jako kombo przenosne do sluchawek to i sam DAC w tej cenie (czyli jakies 3,5k za sam dac) jest nie do pobicia. Tak jak krytykuje chorda 2 i qutest za relacje ceny do jakosci DACa to przy cenie prawie o 50% nizszej to nie ma co krytykowac wrecz przeciwnie.

Edited by ysis

W dniu 15.10.2018 o 18:27, Compton napisał:

Ja to bym do LCD-2C wziął Chord Hugo 2 i zamknął temat słuchawkowy jak i poszukiwań lepszego dźwięku w budżecie do 10k.

Wiem, że to spooory wydatek (5,5k używka), ale tak jak Classic zagrały na Chordzie, to ze świecą szukać.

@Compton a tak bez świecy Hugo 2 + 2C  via Ha-1 + Pm2 ? . @Jozzek667 jak masz możliwość sprawdż  Oppo ha-1 u mnie co prawda na nim 2C przegrały z Pm2 ale to kwestia gustu.Tak skrótowo Pm 2 grały jakby z fazor. Ha-1 używka do 4,5 kzł. zwróć też uwagę na funkcjonalność.

4 godziny temu, Tommy66 napisał:

@Compton a tak bez świecy Hugo 2 + 2C  via Ha-1 + Pm2 ? . @Jozzek667 jak masz możliwość sprawdż  Oppo ha-1 u mnie co prawda na nim 2C przegrały z Pm2 ale to kwestia gustu.Tak skrótowo Pm 2 grały jakby z fazor. Ha-1 używka do 4,5 kzł. zwróć też uwagę na funkcjonalność.

Tylko raczej nie widze sensu kupowac dedykowanego wzmacniacza Oppo do sluchawek oppo aby gral ze sluchawkami Audeze za nawet 4,5k uzywka bo w takim wypadku taniej i lepiej bedzie synergia z uzywanym Audeze deckardem ktory kosztuje mniej niz polowe (podejrzewam ze da sie znalesc uzywke oppo ha-1 za duzo mniej niz 4,5k, celowal bym raczej 3500 zl). Plus propozycji uzywanego chord hugo 2 to fakt ze a/ jest jeszcze na gwarancji b/ to swiezy sprzet (2017) w porownaniu z Ha-1 ktory juz nie jest produkowany, c/ jest przenosny i d/ bedzie duzo bardziej uniwersalny bo chcocby dac w hugo 2 to w tej cenie to cos nie do pobicia i w razie wymiany sluchawek bedzie dalej sluzyc (chocby jako dac) e/ w razie odsprzedazy hugo 2 za 5,5k sprzeda sie bez straty raczej f/ hugo 2 dziala bez dodatkowych sterownikow gdzie w oppo jest to wymagane. 

Plus Ha-1 to zlacze pod iphona i mozliwosc sterowania przez iphona/android ale i tak raczej nikt nie bedzie sluchal plikow bezposrednio z iphona bo bez uzycia programu dedykowanego audiofilskiego (foobar pod win lub audirvana pod maciem), plikow hires dsd nie przeczytasz. Funkcja streamingu tez jest ciekawa ale malo uzyteczna faktualnie bo oppo nie moze dzialac w sieci a podlaczony bezposrednio do kompa nie potrzebuje juz funkcji streamingu a wiec ta uzytecznosc jest taka troche na niby.

Na pewno plusem ha-1 vs hugo 2 jest fakt ze jest zbalansowany ale z okablowaniem dedykowanym zbalansowanym koszty ida szybko w gore.

Edited by ysis

1 godzinę temu, Tommy66 napisał:

Chodziło mi o ,, ...jak i poszukiwań lepszego dźwięku w budżecie do 10k.'' potencjalnie jest sporo zestawów.np. @EvilKillaruna coś pisał że po zmianie padów w 2F czy XC ?bardziej mu się podobają z S6 + S7 niż z V2+. Mniemam że całościowo może być lepiej niż Hugo 2 + 2C .

Synergicznie teraz bardziej pasują do S6+S7, ale to głównie przez kabel. Na fabrycznym spokojnie używam ich nadal z Conductorem. Docelowo będzie kiedyś pewnie Heimdall 2.