Jump to content

[do 250-300 zł] Słuchawki nauszne lub wokółuszne Bluetooth do użytku domowego

FrogsterPL
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry ponownie :) Tym razem chciałbym się poradzić Was o kwestię wyboru słuchawek bezprzewodowych Bluetooth dla mojego taty. Budżet maksymalny to 300 złotych, byłoby super, gdyby dało się zmieścić w 250 złotych. Dlatego też, po lekturze polecanych, rozważam głównie Bluedio F2 oraz Marley Positive Vibration 2 Wireless. No i może jeszcze Creative Sound Blaster Jam z tańszych propozycji. Najbardziej jednak Marleye ze względu na opis ich brzmienia na Audiofanatyku.

Ojciec słucha przede wszystkim muzyki jazzowej, okazjonalnie coś z soulu lub klasycznego rocka. Ale jazz we wszystkich formach to priorytet. Chodzi o odsłuchy tylko w domowym zaciszu - nie jest więc konieczna jakaś wyjątkowa izolacja od otoczenia, choć gdyby była jakakolwiek, to pewnie byłby zadowolony. Nie jestem pewien, co byłoby używane jako źródło dźwięku - być może odtwarzacz BluRay (jeśli to możliwe, by miał Bluetootha, nie znam się niestety na takim sprzęcie). W każdym razie chodzi prawdopodobnie o jakiś paruletni sprzęt Sharpa lub Pioneera.

Ze względu na typ słuchanej muzyki wydaje mi się, że byłoby dobrze, gdyby słuchawki nie kładły zbyt dużego nacisku na niskie tony, a by było to dość zrównoważone, może nawet z nieco wyraźniejszymi tonami wysokimi.

Podany budżet jest niestety nieprzekraczalny.

Czy przy takich kryteriach Creative, Bluedio lub Marley byłyby godne uwagi? A może coś jeszcze innego?

Edited by FrogsterPL

Witaj,

W tym przedziale niestety większość słuchawek kładzie nacisk na bas tak czy inaczej. Uściślić należy czy mają to być słuchawki nauszne, czy wokółuszne, ponieważ Marleye to te pierwsze, a F2 to te drugie. Zamiast Creative proponowałbym natomiast rozważyć sobie Bluedio Turbine Monitor, które mam obecnie na warsztacie. 

• Upvote 1

Argh, wybacz, zapomniałem o tym rozgraniczeniu. Myślę, że nauszne czy wokółuszne, to będzie w tym przypadku kwestia drugorzędna, przynajmniej dopóty, dopóki wygoda jest zachowana, podobnie jak chociaż względnie przyzwoita izolacja od otoczenia. Już poprawiam nazwę wątku.

Skoro i tak w tych granicach cenowych większość modeli kładzie jakiś nacisk na bas, to zapewne stare Kenwoody (chyba to były Kenwoody...), które miał tata (i które się zepsuły) nie były pod tym względem lepsze. Czyli mielibyśmy do wyboru Bluedio, Marleye i... jeszcze jedne Bluedio :) Czy z tej trójki da się wyłonić coś z najbardziej wyraźną "górą", nawet jeśli będą to niewielkie różnice?

Nic się nie stało, nie ma problemu. 

W moim przypadku rzadko zdarza się, aby słuchawki nauszne były wygodne i do tego mocno izolujące. Z tych trzech par najbardziej wyraźny sopran zapamiętałem z Marleyów, tuż za nimi Turbine Monitor w ustawieniu na "V-kę" (mają wbudowany EQ), F2 mają góry najmniej. Ideałem byłyby zapewne AR5BT, ale to mocno ponad budżet. Odbieranie różnic jest bardzo subiektywne i zależne od percepcji słuchacza. Dla mnie wszystkie różnice są z reguły duże, ponieważ pracuję na różnorodnych słuchawkach i najczęściej z górnej póki, gdzie szczegóły i niuanse to chleb powszedni takich konstrukcji.

Nacisk na bas wynika z przeznaczenia takich słuchawek i kompensacji basu. Opisałem to bardzo obszernie przy okazji ANC700BT.

• Upvote 1

Dziękuję. Z tego co patrzyłem, Turbine Monitory chyba raczej trzeba ściągać zza granicy? To by oznaczało wybór Marleyów (dość istotna jest tu kwestia czasowa), co oczywiście by mi nie przeszkadzało :) Co do izolacji to tak jak pisałem wcześniej, jest to kwestia drugorzędna - wystarczy, żeby podczas odsłuchu nie przeszkadzał każdy najdrobniejszy szelest. :)

Edited by FrogsterPL

Nie wszystkie sklepy są w Ceneo i nie wszystkie są łapane przez Gógle :)

Co do różnic, powtórzę się:

43 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Odbieranie różnic jest bardzo subiektywne i zależne od percepcji słuchacza. Dla mnie wszystkie różnice są z reguły duże, ponieważ pracuję na różnorodnych słuchawkach i najczęściej z górnej póki, gdzie szczegóły i niuanse to chleb powszedni takich konstrukcji.

Tyczy się to też i wygody. Gdybym jednak miał wskazać wygodniejsze dla mnie słuchawki z tych dwóch, to jeśli nie ma się odstających uszu, wygodniejsze mogą być Bluedio TM, choć z Marleyami też jakoś specjalnie źle mi nie było. Jedyny minus użytkowy TM, to brak kabla USB-C - jack, choć instrukcja pokazuje jakby dawało się pracować na takim okablowaniu z tym modelem. Marleye mają możliwości analogowe bez żadnego problemu. Bluedio TM mają w sobie natomiast 3 tryby EQ i tym samym trzy różne brzmienia, więc zbliżenie między Marleyami i nimi musiałby odbywać się na rzeczonym wcześniej ustawieniu na planie "V". Wydaje mi się, że TM-ki są dla wielu osób bezpieczniejszym wyborem, zwłaszcza jeśli nie byliby pewni co do tego jakie brzmieniowo słuchawki preferują. 

• Upvote 1

Aby nowego tematu nie zaczynać ,napiszę tutaj też szukam słuchawek bt w tej samej kategorii cenowej i mam dylemat między marleyami a ath-s200b.

Które będą lepszym wyborem?

Słucham najwięcej muzyki rockowej oraz rapu,ale też zdarzają inne gatunki żadziej .Na pierwszym miejscu stoi rock czyli dobry bas ,czysty dźwięk , góra też żeby przyzwoicie grała to w sumie tyle.Jeszcze jedno pytanie niżej

Będą mi służyć też w terenie więc które słuchawek miały by lepszą izolację?

Z góry dzięki za pomoc !

Jutro się wybieram po słuchawki a dylemat cally czas jest ,które bardziej się nadadzą?