Jump to content

Słuchawki +/- 200zł

morfeusz1805
 Share

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym ze wszystkimi się przywitać, jest to mój pierwszy post na tym forum.

Poszukuje budrżetowych słuchawek, ewentualnie później DAC'a. Wystarczy mi jeda para, więc coś bardziej w miarę uniwersalnego. Będę słuchał z integry w laptopie. Dlatego najprawdopodobniej w przyszłości bez DAC się nie obejdzie, bo karta muzyczna w kompie jest moim zdaniem beznadziejna, tym bardziej, że laptop jest  budżetowy. Słucham różnego typu muzyki, od klasycznej, poprzez pop, rock, do cięzkiego metalu. Często oglądam też filmy, dlatego chciałbym aby scena, separacja w słuchawkach była wyraźnie zauważalna. Zresztą nie tylko w filmie, w muzyce także. Kiedy będzie to wymagane, bas powinien się zniżyć i być wyraziście odczuwalny, ale bez przesady, aby nie dudnił jak w BMW z zaciemnonymi szybami spotykanymi na ulicach. Uwielbiam bas, ale w wystarczających ilościach. Góra powinna być wyraźna, ale bez kłucia w uszy, średnica także widoczna.

Moim takim cichym marzeniem jest powiedzenie łał po nałożeniu słuchawek i usłyszeniu co z nich się wydobywa. Aby mną zatrzęsły, wprawiły o dreszcze.Więc nie mogą być zamulone a dynamiczne, poruszać moje wnętrze, muzykalne, przyjemne dla ucha. Słuchając metalu słyszę te cięzkie tony, słuchając klasycznej, znajduje się przed wielką sceną, gdzie zastygam rozkoszując się. Oglądając film, dźwięk nie usypia mnie a pobudza, jest rownorzędnym dopełnieniem obrazu.

Na początku chciałem jakiś model Suerluxów, później zobaczyłem recnzję Encore Rockmaster OE i byłem już gotowy je kupić, ale w ostatnim komentarzu u dołu osoba która kupiła miała duże zstrzeżenia do naturalnośći wokalu, zupełnie jakby ktoś inny śpiewał, a bas wcale nie był też taki fajny. Na tyle to przeszkadzało, że słuchawki wróciły do sklepu. Z opisu właśnie chyba Rocmastery najbardziej trafiały do mnie. W gę wchodzą także Takstar'y. Ale które? W moim mieście jest tylko RMS, Superluxów tam nie ma, Rockmasterów także a Takstarów jak na lekarstwo, więc ciężko posłuchać na żywo. Po przeczytaniu mnóstwo recenzji, postów, wróciłem do punktu wyjścia. Dlatego ostatnio myślałem że chyba najlepiej jeżeli kupię najtańsze, czerwone Superluxy 681, zrobię skarpetę itd, dokupie Fii0 E10k Olympus2 i będzie git. Ale pewnie będzie to za pochopne rozwiązanie.....A może hd669?

Wcześniej miałem AKG K514 które przestały grać na jedną stronę, ale jakoś mnie nie rozwaliły. Bas też był w nich bardzo oszczędny.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu mego dylematu, bo w tym momencie mam mętlik w głowie.

Edited by morfeusz1805

Witam,

Niestety ograniczenie narzucane przez układ laptopowy wskazuje wybitnie na konstrukcje takie jak Encore Rockmaster OE, które są wydajne prądowo, z kolei wymagania wskazują na półkę cenową mocno wykraczającą poza próg 200 zł. Jeśli Pana marzeniem jest móc rozkoszować się słuchawkami w taki sposób, tak naprawdę musiałby Pan przygotować się na wydatki daleko przekraczające koszt samego laptopa i obejmujące także tor. Encore mają wokal trochę wycofany i niestety tak jest w wielu konstrukcjach, że nie są w stanie zadowolić wszystkich. Dlatego też jest ich taka mnogość.

Rozwiązanie z 681 + E10K w Pana sytuacji brzmi chyba najbezpieczniej. 669 mogą być zbyt niewygodne moim zdaniem - to model izolujący, mający "swój" docisk do głowy z tego tytułu. 

Pozdrawiam.