Jump to content

Wymiana AIM SC808 (z OPAMPami) na Aune S6.


Recommended Posts

Cześć,

Podczas dyskusji dotyczącej kupna nowych słuchawek na innym forum jedna osoba zasugerowała kupno Aune S6. Obecnie używam Audio In Motion SC808 (z możliwością wymiany wszystkich 4 OPAMPów). Z wzmacniaczy operacyjnych posiadam 1 szt. Burson V6 Vivid Dual, po 2 szt. Burson V5 Dual, Burson V6 Classic Dual, Sonic Imagery Labs 994 Dual i 9 mniejszych OPAMPów. Pytanie brzmi czy wymienić AIM SC808 (wraz z  wszystkimi OPAMPami) na Aune S6 (ewentualnie zostawić SC808 z kilkoma (niezbędnymi) OPAMPami jako źródło dla Aune S6, a resztę OPAMPów sprzedać)?

Z góry dziękuje za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

O zasadność powinno się raczej pytać osobę, od której wyszła taka propozycja. W końcu to jej pomysł :). Inaczej będzie to takie przerzucanie piłeczki między cudzymi koncepcjami obawiam się. 

Co do SC808 vs S6, to pytanie czy intencją jest zwolnienie sobie miejsca w PC, uniknięcie problemów ze wsparciem (sterowniki), zminimalizowanie impedancji wyjściowej urządzenia i przejście na tor zbalansowany? Bo takie właśnie atuty daje posiadanie S6. 

39 minut temu, Martion napisał:

ewentualnie zostawić SC808 z kilkoma (niezbędnymi) OPAMPami jako źródło dla Aune S6

W recenzji S6 nigdzie nie napisałem, że może działać jako wzmacniacz i przyjąć sygnał analogowy. Co najwyżej SC808 może pracować dla niej jako nadajnik S/PDIF, a do tego nie potrzeba żadnych OPA na pokładzie (układ ma już SOIC8 lub SOIC6 wlutowane na stałe).

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, EvilKillaruna napisał:

zwolnienie sobie miejsca w PC, uniknięcie problemów ze wsparciem (sterowniki), zminimalizowanie impedancji wyjściowej urządzenia

Na pewno plusem przesiadki będzie usunięcie układu odpowiadającego za dźwięk z obudowy komputera i tym samym zmniejszenie szansy na zakłócenia (chociaż zdarzają się rzadko). Ze sterownikami nie miałem nigdy problemu (2-3 razy nie wykryło mi karty). Interesuje mnie również możliwość podłączenia trudniejszych do napędzenia słuchawek.

22 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

W recenzji S6 nigdzie nie napisałem, że może działać jako wzmacniacz i przyjąć sygnał analogowy. Co najwyżej SC808 może pracować dla niej jako nadajnik S/PDIF, a do tego nie potrzeba żadnych OPA na pokładzie (układ ma już SOIC8 lub SOIC6 wlutowane na stałe).

Myślałem że przy takim połączeniu SC808 działa jako źródło dźwięku dla Aune S6. Takie połączenie w takim razie coś zmienia oprócz korzystania ze sterowników SC808 zamiast S6?

Link to comment
Share on other sites

Więc wszystko jak na razie wskazuje na to, że decyzja byłaby rozsądna. Choć brzmieniowo SC808 można pod niektóre słuchawki bardzo dobrze dopasować Bursonami. 

Praktycznie nic nie zmienia, poza tym, że SC808 nadaje sygnał cyfrowy na oba złącza, tj. optyczne i koaksjalne. W moim przypadku jest to mocno wykorzystywane, jako że po optyku pracuję z Conductorem V2+, a po złączu koaksjalnym z S6+S7. Przy czym USB = COAX > OPT w S6 pod kątem jakości dźwięku z tego co zauważyłem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...