Jump to content

Wokół uszne do 1000 zł | Upgrade z Cloud I

Sender
 Share

Recommended Posts

Dobry wieczór.

Poszukuję słuchawek wokółusznych/nausznych możliwie najbardziej wygodnych.

Będę ich używał w domu przed komputerem oraz przy komputerze w biurze, więc czasem będą noszone w plecaku, dlatego nie mogą być z najlichszego plastiku.
Moimi poprzednimi słuchawkami były HyperX Cloud I i byłem ogólnie zadowolony, ale nagle przestały działać, wydaję mi się, że uszkodziłem kabel, co dało mi dobry powód aby przejść poziom wyżej.
Budżet to 1000 zł razem z napędem i mikrofonem. Ze sprzętu posiadam jeszcze NuForce Icon μDAC-3 i mam szczerą nadzieję, że nie będę musiał kupować niczego więcej do napędzania.
W pierwszym zdaniu podkreśliłem, że najważniejsza jest dla mnie wygoda, a to ze względu na to, że teraz zastępczo używam słuchawek Encore Rockmaster OE i po kilku godzinach odczuwam wyraźny ból lewej małżowiny usznej, co przy hyperx'ach nie nastąpiło nigdy. Mam duże uszy, co poradzić ?. Słuchawek używam co najmniej 8 godzin dziennie przy pracy programisty: delikatnej muzyce oraz rozmowach skype.  Wiem, że wygoda jest to rzecz względna, jednak mam nadzieję, że tak czy siak udzielicie mi rady.
Preferuje układu półzamknięte lub zamknięte, ale nie jest to jakiś gigantyczny wyznacznik, bo nigdy nie miałem prawdziwych słuchawek otwartych.
Co do muzyki to słucham głównie nowoczesnego rocku (pop-rocku(?)), zespoły takie jak SOAD, Arctic Monkeys, Red Hot Chili Peppers, Jack White, the XX itd. Ale nie jestem liberalny, często skacze też po innych gatunkach oraz oczywiście gram w gry z muzyką przygotowaną przez twórców.
Z lektury własnej wstępnie zainteresowały mnie BEYERDYNAMIC DT990 + mod-mic oraz Audio-Technica ATH-PDG1, ale mam głupie wrażenie, że łapię się  po prostu na ładny wygląd xD
Edit: Do listy dodaje jeszce Philips X2 Fidelio, co sądzicie o komforcie użytkowania tych 3?

Edited by Sender

• 1 month later...

Dobry wieczór,
Mimo braku odpowiedzi spróbuje kontynuować wątek.

A więc zamówiłem ATH-PDG1, jednak okazały się one być całkowitym failem. Po pierwsze wygoda: Małżowiny zaczynały mnie boleć wcześniej niż nawet w rockmasterach. Po drugie mikrofon: nie wiem czy dostałem wadliwą sztukę, czy co się stało, ale dźwięk nagrywany był tragiczny, jak przez poduszkę, a w dodatku pilot żył własnym życiem.
Następne na liście miały być beyery, ale po przemyśleniu i przeżyciu sprawy nie mam już ochoty na nic otwartego, wołałbym coś zamkniętego, bardzo wygodnego. Czy dalibyście rade coś polecić zgodnego z opisem z pierwszego postu, tylko o zamkniętej konstrukcji? W polecanych nie znalazłem żadnych godnych kandydatów, jedynie wersja zamknięta beyerówmi się rzuciła w oczy, ale podobno może być zbyt ciężka do napędzenia dla uDaca.

Witam,

aby nie został Pan znów bez odpowiedzi, spróbuję pomóc tak jak potrafię.

Też mam problem z odstającą lewą małżowiną i jestem bardzo wyczulony w kwestii wygody słuchawek. Tak się składa, że testowałem pdg1 jak i rockmastery i również ath mi nie spasowały - nie mogłem za nic w świecie ich poprawnie ustawić, bo tak jak było mi najwygodniej to nie miałem słuchawki na środku. A częste poprawianie tylko pogarsza sprawę. Muszle jak dla mnie też stanowczo za małe.

Rockmastery już lepiej oceniam przez ciężko chodzące muszle i możliwość oparcia słuchawek pod spodem ucha przez co ucho nie dotykało aż tak bardzo środka. Co do zasady otwarte chyba powinny być wygodniejsze, ale proszę mnie nie cytować, bo dużego porównania też nie miałem.

I teraz moje obecne i podstawowe słuchawki czyli AKG k702. To oczywiście słuchawki otwarte, ale nie wiem czy to wymóg aby były zamknięte, bo zrozumiałem to tak jakby Pan zrezygnował z otwartych, bo uważa że zamknięte są wygodniejsze. No więc wygoda jest na świetnym poziomie, wygodniejszych nie miałem. Jedyne czego brakuje im do perfekcji to głębsze/grubsze pady, ale możliwe że wtedy dźwięk byłby inny, zniekształcony. Po dłuższym czasie zaczynam je czuć, ale dużo pomaga jeśli się ich stale nie poprawia, bo to zawsze kończy się szybszym dyskomfortem jak w każdej parze.

Odnośnie napędzania to bodajże przez dwa miesiące używałem ich poprostu z Integrą na mobo i w żadnym wypadku nie mogę powiedzieć, że nie da się ich tak słuchać. Później dokupiłem daca za 700zł, ale wg mojej skromnej opinii dużo większy upgrade jest z budżetowych słuchawek na k702 niż potem dokupienie daca w powiedzmy podobnej cenie. Nawet głośność jest na dobrym poziomie chyba, że ktoś bardzo głośno słucha, ale tak przynajmniej nie ma pokusy żeby niszczyć sobie słuch.

Odnośnie brzmienia to zostało to już lepiej powiedziane na blogu więc nie będę się powtarzał, ale bas zdecydowanie słabszy niż np. w rockmasterach co też wydłuża czas odsłuchu i możliwość podkręcenia ogólnej głośności.

Trochę się rozpisałem, ale myślę że w kwestii wygody to moje porównanie może okazać się pomocne żeby sobie wyobrazić jak ona wygląda.

• Like 1

Drugi i trzeci akapit idealnie opisuje to co czuję. Ach, te za małe muszle.
Co do zmiany profilu z otwartych na zamknięte wiązało się to nie tylko z przekonaniem, że takie są zwykle wygodniejsze, ale również z faktu zmiany miejsca pracy, gdzie współpracownicy są na wyciągnięcie ręki, a dzięki testowaniu PDG1 przekonałem się, że brak izolacji jest bardziej zauważalny niż mi się wcześniej wydawało i innym to może przeszkadzać. Oczywiście alternatywą było by używanie w pracy innej pary, w domu innej, ale tutaj po pierwsze wracamy do punkty wyjścia, a po drugie średnio ma to sens.
Postaram się jednak sprawdzić te AKG zgodnie z poleceniem, dziękuje za udzielenie tak bogatej odpowiedzi, jak pisałem wyżej, bardzo do mnie przemówiła, jednak może ktoś jeszcze będzie miał ochotę podzielić się doświadczeniami i pomysłami. Szczególnie w temacie zamkniętych konstrukcji.

Jeśli mają to być słuchawki zamknięte i neutralne lub na lekkie skraje jak Cloudy, to Snab AF100 + ModMic. Jeśli ma to być sprzęt muzykalny i cieplejszy jak Rockmastery, warto rozważyć dopłatę do NightOwli, które są teraz za 1400 zł w promocji. Polowania na zabytki od AKG nie polecę, bo to sprzęt specyficzny, nieprodukowany i nie dla każdego wygodny.

PS - jest też możliwość spróbowania szczęścia nie z PDG1 a PG1 i wymianą ich nauszników na głębsze, np. od HM5 (o ile pasują).

Moja praca z kolei wymaga ode mnie bardzo często używania uchronników słuchu i nie wyobrażam sobie żeby po 8 godzinach przyjść do domu i dalej "męczyć” się na zamkniętych słuchawkach. O ile ma się możliwość korzystania z otwartych słuchawek w domu to myślę, że jednak warto takie rozwiązanie wybrać i kupić dwie pary tańsze, ale dać odpocząć uszom. K702 i snaby akurat w tysiącu się mieszczą, a i można poznać nowe brzmienia.