Jump to content
Martion

Słuchawki półotwarte + mikrofon (500-1200 zł).

Recommended Posts

Cześć,

Szukam nowych półotwartych słuchawek (z mikrofonem (lub osobny mikrofon + akcesoria)) w kwocie od 500 do 1200 zł (jeśli będzie warto to mogę powiększyć budżet do 1500 zł, ale tej kwoty nie chcę przekraczać). Słuchawki będę wykorzystywać do grania, oglądania YouTube i słuchania muzyki (w tej kolejności; muzyki głównie słucham z głośników - Edifier R2730DB). Źródłem dźwięku będzie Audio In Motion SC808 (z możliwością wymiany wszystkich 4 OPAMPów). Noszę okulary, preferuje welurowe nausznice. Obecnie korzystam z Beyerdynamic DT 234 PRO. Myślałem nad Beyerdynamic DT 990.

Z góry dziękuje za pomoc.

Z czystym sumieniem można polecić te słuchawki https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-gamingowych-audio-technica-ath-pdg1/ owszem konstrukcja otwarta, ale miałem AKG K240 Studio które niby są pół-otwarte ale zachowują się jak otwarte. Nie tłumią i nie izolują dźwięku dobiegających z słuchawek. Ale nie wiem jak zareagują z AIM SC808. Ja ich używam z DFB i XDuoo XD-05

Na innym forum polecono mi jeszcze Audio-Technica ATH-R70x i Audio-Technica ATH-AD900x. Co o nich myślicie?

I do tego Aune S6? O ile do muzyki rozumiem w 100% o tyle w grach możesz poczuć rozczarowanie. Nie dlatego że to zły sprzęt tylko dlatego że może ci nie dać tego co oczekujesz. Słuchanie kroków z kilometra to mit :). 

Natomiast jeżeli chcesz słuchawki stricte do gier ATH AD700X. No a żeby Aune się nie marnowało i chcesz poza grami posłuchać muzyki(w grach równie dobre) bardzo przyjemnie będą AKG K712pro.

Gram głównie w samochodówki (tu się przyda pozycjonowanie), strategie i gry akcji (w strzelanki gram średnio 1-2 tygodnie w roku). Gatunki muzyki które słucham to głównie pop i rock, potem rap, techno, dubstep, reggae i okazjonalnie muzyka klasyczna.

Związku z tym uważam AKG K712 pro za lepszy wybór :). Ewentualnie ATH AD700X ale głównie na wzgląd sceny jaką tworzą.

Zdecydowałem się kupić AKG K712 Pro. Jaki mikrofon kupić (będzie wykorzystywany do komunikacji podczas grania i rozmawiania przez TeamSpeak 3 i/lub Discord)? Myślałem nad Antlion Audio ModMic v4.

Jeśli ma to być mikrofon czysto do słuchawek, to tak. Jeśli stacjonarny, Alctron UM900 jest kapitalny na USB, a kosztuje tylko 200 zł (nie licząc statywu).

Wolę mikrofon przymocowany do słuchawek. Mogę go podłączyć pod kartę dźwiękową płyty głównej, czy lepiej kupić osobną (jeśli tak to jaką; SC808 chcę sprzedać)?

Niestety (z powodu posiadania 3 monitorów) nie mam miejsca na stojak na słuchawki, dlatego muszę kupić wieszak (mocowany do biurka) lub podkładkę pod słuchawki.

Można go podłączyć pod płytę, nawet celem sprawdzenia. To nic nie kosztuje, więc tym bardziej. Z kart dźwiękowych najlepsze wejście mikrofonowe jakie znam jest na Xonarach Essence STX. W zakresie jakości odtwarzanego dźwięku natomiast SC808 jest od niej lepszym układem.

Na wieszaki pewnie przyjdzie czas z ich wprowadzeniem na sklep AF, więc będę mógł wtedy pomóc w tym zakresie bezpośrednio.

Stwierdziłem, że po roku użytkowania obecnych słuchawek można by (pierwszy raz w życiu :E) wyprać nausznice. W związku z tym mam do Was pytanie, jak zdjęć nausznice z słuchawek (przypomnę, że posiadam słuchawki AKG K712 PRO)?