Jump to content

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne/wokółuszne pod LG V10.


JacentyEsz
 Share

Recommended Posts

Dobry wieczór.

Szukam słuchawek jak w tytule. Jako odtwarzacz posłuży mi LG V10, który jak się okazało po czasie gra lepiej niż moje FiiO X1. Jeśli chodzi o muzykę to raczej waga cięższa - death metal, metal progresywny, hc, metalcore. Czasem wpadnie jakiś rap lub jazz, ale w zasadzie mam w odtwarzaczu po jednym albumie z każdego z tych gatunków, więc to druga kolejność. Wygoda jest dla mnie też ważna. Cena - absolutny maks to 1100zł, ale może się nie udać więc dla bezpieczeństwa okolice 800-900zł. Konstrukcja - mogą to być słuchawki wokółuszne, ale nie ukrywam, że wolałbym nauszne z racji rozmiaru i przyzwyczajenia do AKG K420.

Jeśli chodzi o dźwięk (tu będę używał terminologii amatorskiej) chciałbym aby dźwięk był klarowny, techniczny, analityczny. Lubię słyszeć wszystkie instrumenty, bez specjalnej dominacji któregoś, albo wokalu. Nie chciałbym aby zabrakło basu, ale nie takiego ciepłego rozlazłego który tłumi klarowność, raczej punktowy stonowany, ale wyraźny. Ma być go słychać, ale żeby głowy nie rozsadzał.

Jakieś tam wstępne typy po dwudniowej lekturze mam (w nawiasie napiszę co mi nie pasuje)

- Bayerdynamic T51p (nie do końca gada do mnie dizajn, wyglądają na średnio wygodne)

- Denon AH-MM300 lub MM200 (nie wiem czym się dźwiękowo będą różniło) - jeśli chodzi o wygląd i wielkość są dla mnie idealne

- Focal Spirit One S (czytałem, że dobrze grają, ale boję się że z racji konstrukcji bas mi nie podejdzie)

- Sennheiser Momentum M2 AEG Black (to samo co wyżej)

- Sennheiser HD-25 (jedyne czego się obawiam to wygoda)

- Musical Fidelity MF-200 (wada, nic o nich nie wiem)

Niestety za wiele nausznych nie znalazłem, więc liczę na pomoc. Ostatecznie, mając na uwadze preferencje dźwiękowe jestem na tak

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...