Jump to content

Edifier R2600

Recommended Posts

Witam,

Chcę sobie sprawić nowe głośniki do komputera na biurko i chcę zapytać czy głośniki z tematu będą dobrym wyborem w nie idealnych warunkach (złoty trójkąt). Biurko dosyć duże (140cm) od ścian też postaram się odsunąć, ale na pewno nie odsune się krzesłem na co najmniej długość biurka. Dodam jeszcze, że pokój dosyć duży (5x5) to może te falę będą miały jak się rozejść.

Obecnie używam Genius SP-HF1800A i podpinam je sobie do FX Audio DAC X7, który to kupiłem do moich K702. Myślałem jeszcze o droższym modelu R2730BT, ale właśnie daca mam raczej lepszego, a za BT chyba nie warto dopłacać 400zł. Właśnie dlatego się nakręciłem na te głośniki, bo można je dostać poniżej 500zł, a najtańsze Edifiery z polecanych są za 400zł.

Także reasumując, czy przy nieidealnym rozstawieniu będzie to jakiś skok jakości czy to jest pierwszorzędna sprawa i nie ma co się wygłupiać z takimi porządnymi głośnikami jako zwykle komputerowe "głośniczki"

Pozdrawiam.

Edited by Jemek

Mały update.

Bardzo dziwna sytuacja - wiele sklepów bardzo miesza cenami góra dół i to w przeciągu dzisiejszego dnia. Jakieś ostatnie sztuki są w jeszcze niższych cenach. Sam w końcu zdecydowałem się w ciemno kupić ponieważ wczoraj w pewnym sklepie cena wynosiła 475zł i były 2 sztuki, a dziś ostatnią kupiłem za 366! z wysyłką. Także polecam poszukać sobie sklepu, sprawdzać oferty na ceneo, bo oferty z mniej znanych sklepów pojawiają się dosłownie na kilka godzin i zaraz jest "produkt niedostępny" bo ktoś kupił te ostatnie sztuki.

Nie bardzo rozumiem dlaczego wszyscy tak nagle próbują pozbyć się tych głośników. Może ktoś ma jakieś info/przypuszczenia o co z tym chodzi, skoro w poradniku z głośnikami z tego roku R2600 jest opisany jako "ok. 800zł"

Mam tylko nadzieję, że to nie jakieś podróbki/wadliwe ostatnie sztuki, bo bym dopiero się przejechał.

No tak, ale skoro to są tak dobre głośniki (sam producent sprzedaje je po 699) to dlaczego są tańsze niż niższe modele tego producenta. Czy ktoś gdzieś podał info o jakiejś wadzie czy coś, bo nie chcę mi się wierzyć, że od tak sprzedają je za grosze. Ja widziałem w innych sklepach, że jak im się kończy towar na stanie to podnoszą cenę i często ta 1-2 sztuki i tak schodzą jak czekają na dostawę, a nie odwrotnie. Co innego gdyby jakiś nowszy model wyszedł, ale to chyba nie miało miejsca - bardzo dziwna sytuacja.

Spokojnie. Takich głośników się nie podrabia, jeśli o to chodzi. Plus jeśli cena jest widoczna na większej ilości sklepów, nie ma ryzyka, że produkt pochodzi ze zwrotu lub jest odnawiany. Były już przypadki mocnej dewaluacji produktów na osi czasu. Przykład z K702, które z 1500 zł zeszły po czasie na połowę tej kwoty. K712 PRO z 1800 zł zeszły poniżej 1000 itd. 

• Upvote 1

Właśnie czytam, jest coś takiego jak wyjście prawego i lewego kanału ale do wzmacniacza. Zwykły jack z przodu jest opisany jako wyjście słuchawkowe, ale teraz na moich geniusach normalnie go używam z nimi. Czy nie powiniem tak podłączać mocniejszych głośników?

Edited by Jemek

Guest MichalW

Te złącza RCA z tyłu są podpisane jaki Audio Out, czyli wyjście liniowe można podłączyć głośniki do nich kablem RCA-RCA. Po podłączeniu do wyjścia na słuchawki myślę że nie powinno się nic stać, ale ja podłączyłbym do liniowego. Słuchawkowe ma większe napięcie. 

Guest MichalW

Ja w R1600 słyszę szum ale przy końcu skali praktycznie przy wyłączonej muzyce. Więc dwa pytania, czy przeszkadza on przy słuchaniu muzyki i czy występuje tylko przy bardzo dużej głośności?

Edited by MichalW

Godzinę temu, Jemek napisał:

Rozumiem, że przy tak wysokiej mocy specyficzne syczenie głośnika wysoko-tonowego to normalne?

Półtora roku temu kupiłem na testy R2600 i R2730DB. R2600 "syczały", a z R2730DB do tej pory nie mam problemu, dodatkowo R2730DB można wyłączyć z pilota, a R2600 jedynie przełącznikiem z tyłu prawego głośnika.

Cały czas tak samo niezależnie od głośności, nawet przy ciszy. Na szczęście to jest tylko słyszalne z bardzo bliskiej odległości i podczas słuchania już tego nie słychać. Tyle, że jak na biurkowe głośniki to są jednak trochę wielkie, gdyby nie ta obniżka to miałem właśnie sobie kupić R1600TIII.