Jump to content

Słuchawki dokanałowe do 100zł

KamilS
 Share

Recommended Posts

Witam, do niedawna byłem posiadaczem słuchawek Panasonic HJE120E, lecz dziś nieszczęśliwie zgubiłem je po ciemku w lesie. Więc szukam czegoś z lepszą jakością dźwięku i bardziej pasującego do moich ulubionych gatunków muzyki. 

Jako, że nie dysponuje zbyt dużym budżetem chciałbym zmieścić się w granicach 100zł. Dotychczas oprócz słuchawek Panasonic, które wpasowują pomiędzy niżej wymienione słuchawki miałem okazję używać: najgorzej brzmiących w moim odczuciu słuchawek JBL T110 z powodu basu który wydawał się na siłę zwiększony i momentami wręcz zagłuszał muzykę,

oraz kupionych za 20zł  słuchawek BLOW B-100 które o dziwo okazały się brzmieć całkiem dobrze jak na taką cenę, dźwięk był czysty, dało się wyróżnić poszczególne instrumenty w utworach, wokal brzmiał naprawdę dobrze, a i również gdy bas był potrzebny dało się go usłyszeć. 

W porównaniu do słuchawek JBL słuchawki Blow brzmiały lepiej, lecz tak jak wpasowywały się w spokojniejszą muzykę, to w przypadku muzyki Rockowej dźwięk wydawał się piszczący, kłujący w uszy. 

Podsumowując szukam czegoś co się dobrze wpasuje w Rock, tak żeby miało bardziej wyraźny i czysty dźwięk niż JBL T-110, ale też mniej kłujący w uszy niż Blow B-100.

(przykład muzyki: https://youtu.be/qHbjoN3hUmk)

Dodam że przycisk funkcyjny byłby mile widziany, ponieważ słucham muzyki z telefonu głównie w autobusie i na spacerach, lecz nade wszystko cenię jakość i wytrzymałość.

Znalazłem kilka ciekawych moim zdaniem słuchawek, lecz jestem otwarty na wszelkie propozycje.

• chyba mój faworyt - Brainwavz Delta
  • MEE AUDIO RX18

• Audictus Explorer

• oraz jeżeli ich jakość jest naprawdę dobra - SNAB OVERTONE EP-101M

Na koniec dodam, że słuchawki chciałbym zamówić w jakimś polskim sklepie, bo aktualnie nie mam możliwości zamawiania słuchawek z Chin itp.

Z góry dziękuję 

Z dobieraniem konkretnych słuchawek do smartfona jest pewien kłopot: ile telefonów, tyle możliwości, a wszelkie "recenzje" sekcji audio w smartfonach zazwyczaj ograniczają się do samych ogólników, lub zahaczają o marketingowe frazesy. :)

Najbezpieczniejszym sposobem testu, byłoby zamówienie słuchawek przez Internet, przetestowanie, czy są one odpowiednie i ewentualne skorzystanie z prawa do zwrotu w ciągu 14 dni. Nie wiem tylko, czy to ma zastosowanie w przypadku słuchawek dokanałowych, choćby ze względów higienicznych.

Sam posiadam Delty, jako drugą parę, którą użytkuję ze smartfonem, choć nie w celu słuchania muzyki. Uważam je za dobre, jeśli spojrzy się na kwotę, którą trzeba na nie przeznaczyć. :) Bardzo możliwe, że osiągnie Pan zamierzony efekt, o ile telefon gra dość ciepło, w innym wypadku może być zupełnie odwrotnie. Mówiąc prościej - bez testów się niestety nie obejdzie.

Z innymi modelami nie miałem styczności, przynajmniej na tyle długiej, abym mógł się o nich jakkolwiek konkretnie wypowiedzieć, więc tutaj już musi wystarczyć recenzja danego modelu, lub osobisty odsłuch.

Witam,

Posiadam wspomniane wyzej SNAB OVERTONE EP-101M, wlasnie pisze posta sluchajac na nich muzyki w pracy :). Moge je z spokojnie polecic bo jak za cene 99zl sa na prawde ponad przecietna. Koniecznie dokupic do nich zapas pianek, na ktorych dziwiek jest o niebo lepszy.

Pamietam jak kiedys w pracy mialem nowy komputer dela, taki maly na podzespolach z laptopa, ale z bardzo dobra karta muzyczna. Sluchanie na nich muzyki nawet z youtube-a to byla czysta przyjemnosc.

Kolega z pracy, ktory nie ma za bardzo stycznosci z dobrym dziwiekiem skwitowal ten maly zestaw odsluchowy " o kurde jak to zaj.... gra".

Nie mialem stycznosci z drozszymi sluchawkami dokanalowymi, dlatego nie mam dobrego porownania. Te sluchawki po prostu ciesza, a jestem dosyc wybredny.

Pozdrawiam