Jump to content

Schiit Audio - dyskusja ogólna

Recommended Posts

W dniu 30.09.2018 o 20:42, vonBaron napisał:

Samych lamp jest okolo 1000 zl (i nie ma uzywek i nie kupisz taniej).  To warty swojej ceny zestaw ! I to nie moje choc  lyr 2 i czesc lamp sa podobne.  Bardzo mocny wzmacniacz a  z orange globami po prostu bajka. Mocny, niski, szybki bas, duzo dynamiki. Perfekcyjny wzmacniacz na LCd-XC, HD800 (brak mu balansu jednak)... Malo znane urzadzenia u nas a wedlug mnie naprawde warto ! Bez problemu konkuruje z 2 x drozszymi konstrukcjami w przedziale 4000/5000 zl przy jasnych sluchawkach.

Edited by EvilKillaruna
Wydzielam jako nowy wątek // Ev.

Godzinę temu, nsk napisał:

A chłopaki z USA twierdzą, że Lyr 2 przegrywa technikaliami z tańszymi wyrobami Schiita :lol:.

Nie sluchalem innych wyrobow Schiita oprocz lyr 2 i Mjolnir 2 (ktory jest 2 x drozszy i zdecydowanie lepszy to fakt) ale jezeli tak jest to sa to znakomite wzmacniacze i z jeszcze lepsza relacja ceny do jakosci. 

Ocenianie produktu wedlug cen przy tak zroznicowanym poziomie marz w audio to jednak malo wiarygodna zabawa. Niektore firmy europejskie sie wedlug mniej bardzo przeceniaja... i ich poziom marz jest absurdalny a w swiadomosci ogolnej cena = jakosc i to dobry chwyt marketingowy przy ladnej obudowie i minimalnym hypie.

Edited by ysis

To zupelnie inna pulka. Mjolnira nie uzywa sie na SE oczywiscie tak jak nie uzywa sie Q800R na SE. Osobiscie proponowal bym posluchac niz opierac sie na opiniach z trzeciej reki. Tak samo jak kwestia Lyra 2 w porownaniu z innymi 2 x tanszymi konstrukcjami Schiita bo jezeli rozumie logike to jezeli Mjolnir nie jest w sumie lepszy od Lyra to Schiit popelnia samobojstwo ekonomiczne bo sprzedaje wzmacniacz za 900 dolarow (+120 dolarow za komplet lamp na poziomie bo lampy podstawowe to atrapa i schiit daje mozliwosc z nich zrezygnowac) ktory nie gra lepiej a wrecz gorzej od ich wlasnego towaru z nizszej polki za 250/350 dolarow.  ;)  i jeszcze nie splajtowali. 

Edited by ysis

Nie napisałem, że nie jest lepszy tylko, że nie jest aż tak lepszy jak ty to opisujesz. Topologia tych dwóch wzmaków jest podobna, Mjolnir jest wzmakiem w pełni zbalansowanym i powstał, aby go łączyć z ich droższymi źródłami, które też są w pełni zbalansowane. W momencie kiedy nie posiada się takiego źródła i nie potrzebna jest moc oferowana przez Mjolnira, Lyr jest prawdopodobnie bardziej opłacalnym wyborem. Lyr 2 już nie ma w ofercie, bo został zastąpiony przez 3. A co do ich tańszych wyrobów to napisałem, że gra gorzej pod względem technicznym, ale na tym nie kończy się świat. Inne nie będą miały dociążenia Lyra z kolei. Ciężko mi też uwierzyć, żeby Lyr 2 konkurował z tym co da się kupić za 5-6k skoro wyszedł już Lyr 3.

Lyr 3 to juz zupelnie cos innego to wzmacniacz na lampie 6N8S zintegrowany z daciem + phono stage. Czyli nie ma nic wspolnego z lyrem 2. Jak chodzi o sam wzmacniacz to jest to duzo slabsze urzadzenie od LYr2 a zostalo zaprojektowane aby konkurowac z produktami IFI jak Idsd bl.

No ja troche nawiazuje wlasnie do tego odniesienia sie z cenami w porownaniu sprzetu. Jest bardzo duza ale to ogromna dysproporcja jakie stosuja marze poszczegolne firmy. Niektore sie bardzo cenia ale to nie przeklada sie faktycznie na prawdziwy poziom urzadzernia.  

Ludzi ktorzy sluchaja sprzetu w sposob szczegolowy przed zakupem jest bardzo malo. Wiekszosc kupujacych opiera sie na recenzjach w prasie a te opieraja sie glownie jezeli nie wylacznie na ilosci reklamy ktory dany producent daje danemu pismowi. Bardzo proste do zauwazenia ten fenomen przy Chordzie. Za kazdym razem jak chord wypuszcza sprzet, dodaje do niego absurdalna ilosc reklamy (wystarczy zobaczyc nawet polska prase). Ta reklama jest oczywiscie warunkowana znakomita ocena w danym czasopismie lub stronie internetowej. Do tego to ludzie bardzo aktywni w hypie spolecznosciowym i ktorzy kreuja pewne wrazenie jedynego slusznego wyboru co jest ewidentna bzdura.  Jezeli wszystkie czasopisma i profesjonalne strony internetowe ci tluka bo dostali za to kase ze ich sprzet jest WHAOOO i topppp to kupujesz ten sprzet z przekonaniem ze kupiles cos super bo wszyscy tak mowia ale to nie jest prawda, przynajmniej nie na tym poziomie na ktory moglbys sie spodziewac.

Dam prosty przyklad. 

Dzisiaj Qutest jest sprzedawany za 5800 zl w tym polowa ceny to koszty marketingowe. Na przeciw jezeli postawisz Matrix x-sabre pro (ktory nie robi reklamy platnej w mediach) ktory nie tylko od niego jest lepszy i to nie troszeczke lepszy tylko po prostu lerpszy, juz nie mowiac nawet o mozliwosciach ktore oferuje vs Qutesta. Matrix x-sabre pro jest po tej samej cenie co qutest... tylko w realiach to dac o przynajmniej jedna polke wyzej i pisze przynajmniej bo zaraz tu mi sie zleci Jihad Chordowy. Jezeli Chord qutest kosztuje 5800 zl to ile powinien kosztowac Matrix x-sabre pro ? 10000 ? no nie bo w tej cenie masz juz naprawde wyrafinowane daci a wiec na odwrot to qutest powinien kosztowac okolo 3000 zl tylko ze chord sie ceni.

I tak jest z bardzo duza iloscia sprzetu. Sprzet Amerykanski i chinski ma zazwyczaj duzo lepszy stosunek ceny do jakosci niz sprzet europejski (z wyjatkiem sprzetu wloskiego ktory jest jednak czyms wyjatkowym w stosunku ceny do jakosci w europie ale w hiend) a wiec wedlug mnie porownywanie sprzetu cenowo jest troche chybione. Tak sie dzieje bo jezeli dzisiaj ktos by zaczal robic porownanie sprzetu za 5k i za 2k i uznal ze ten za 2k jest tak samo dobry to by zostal zhejtowany bo by wyszedl poza konwencje rynku i jego segmentacje, juz nie wspominajac o klientach ktorzy kupili sprzet za 5k i by sie oburzali ze ktos mowi ze kupili babiola wartego 2k. To bardzo znana metoda w marketingu : Cena pokazuje klientowi jakosc ! 

i tak jestem przekonany ze jezeli bys zrobil porownanie w ciemno (czyli bez mozliwosci znania ceny danego urzadzenia i w ogole widzenia danego urzadzenia) wzmacniaczy miedzy 2 a 5k zl to Lyr 2 (2,5k w europie chodzil + 500 zl lampy) wyszedl by na wyzszej pozycji niz wiele wzmacniaczy za 5 tysiecy (wiem bo taki przeprowadzilem z dwoma osobami w tym jedna ktora profesjonalnie zajmuje sie korekta dzwieku na codzien). I to jest jedyna istotna rzecz, jakosc dzwieku a cala otoczka obok i jak dane urzadzenia wyglada bo to wplywa na ocene dzwieku podswiadomie to bla bla marketingowe.

Edited by ysis
  • Like 3

Jak zupełnie coś innego? Masz możliwość zintegrować kartę, nikt ci nie każe tego robić. Dlaczego sądzisz, że to dużo słabsze urządzenie od poprzednika? Większość osób twierdzi odwrotnie i moim zdaniem topologia jest ciekawsza.

Z resztą w większości się zgadzam, nawet lajka dam. Chord musi zatrudniać jakieś osoby, aby robiły sztuczny tłum na head-fi, bo nie chce mi się wierzyć, żeby ludziom aż tak się nudziło i nie mieli co robić z czasem. Tylko raczej nie mogę zgodzić się z tobą w sprawie opłacalności sprzętu z USA, Chin i Włoch. Nie wrzucałbym też całych Wysp do jednego worka z powodu Chorda. Tutaj trzeba oceniać na poszczególnych przypadkach. Ja mam generalnie przekonanie w stronę Japonii, ale nawet tam powstaje sporo szajsu i przewartościowanego sprzętu.

Ja tak twierdze bo go odsluchalem w USa (a raczej podczas eskapady do quebecu) niespelna poltora miesiaca temu i moglem go porownac do dwojki na lampach BB bezposrednio, to nie byl odsluch kilku dniowy tylko 1,5 godziny lacznie z wlaczaniem i kawka.  I tak uwazam ze Schiit ewidentnie kieruje to urzadzenie do zupelnej  innej klienteli niz Lyr 2, zreszta sami to mowia. To jest ich kombajn all in one 

Przepraszam bo absolutnie nie chce nikogo urazic ale trudno mi sie rozmawia bo tak naprawde bardzo teoretyzujesz a wrecz tylko teoretyzujesz.   Faktualnie rozumiem ze nie sluchales zadnego Schiita w twoim zyciu. Wydajesz opinie opierajac sie sadze jednak na tym co przeczytales gdzie indziej albo z bardzo ogolnego opisu technicznego probujesz wywnioskowac jakies wady/zalety danego urzadzenia i jego ogolna jakosc dzwieku. To tak jak bym ja sie wypowiadal na temat jakosci dzwieku danego urzadzenia ktorego nigdy nie sluchalem, przeciez to byl by absurd. ? 

Moze ci przesle dwojke jak bedzie wolniejsza na dobrych lampach (nawet trzech roznych kompletach abys zobaczyl roznice w dzwieku bo swap lamp jest tutaj wazny), odsluchasz i wrocimy do rozmowy ?

Edited by ysis

Jak nie wybierzesz żadnej karty to przecież ich przeznaczenie jest takie samo, nie wiem o czym ty gadasz. Do tego jak to niby ma konkurować z iFi? Lyr nie jest przenośny.

Słuchałem Lyra 1, Modi Multibit :). Może to ci się wyda dziwne, ale audio głównie opiera się na teorii. Jason z Schiita opublikował kiedyś schemat z Lyra 2. Nie jestem aż tak mądry, aby ocenić jakość ogólną bez odsłuchu (a są tacy ludzie), ale potencjał mniej więcej wiem. Konstruktor wzmacniaczy lampowych przy mnie rozrysował nowy schemat na podstawie wzmacniacza, którego nigdy nie słyszał i nie widział na oczy. Po jakimś czasie okazało się, że zagrał lepiej. Absurd twoim zdaniem?

Nie jestem za bardzo zainteresowany ofertą Schiita więc nie wiem czemu taki odsłuch miałby służyć. Napisałem jedynie jakie opinie krążą, bo opinie w stylu "konkuruje bez problemu z 2x droższym sprzętem" mogą być sporo przesadzone. Miejmy nadzieję, że nie zobaczymy go niedługo w komisie.

Ja natomiast Schiita słuchałem tylko w postaci Asgarda. Za jego krytykę jak podejrzewam była to moja ostatnia jego recenzja :D. Ale też z tego co słyszałem, Guano nie jest zainteresowane rynkami innymi niż USA. Być może odpowiedź za takim stanem rzeczy leży w hype-fi i niektórych historiach jakie się stamtąd wywodzą, rodem jak ze Strefy 11.

50 minut temu, nsk napisał:

Jak nie wybierzesz żadnej karty to przecież ich przeznaczenie jest takie samo, nie wiem o czym ty gadasz. Do tego jak to niby ma konkurować z iFi? Lyr nie jest przenośny.

Słuchałem Lyra 1, Modi Multibit :). Może to ci się wyda dziwne, ale audio głównie opiera się na teorii. Jason z Schiita opublikował kiedyś schemat z Lyra 2. Nie jestem aż tak mądry, aby ocenić jakość ogólną bez odsłuchu (a są tacy ludzie), ale potencjał mniej więcej wiem. Konstruktor wzmacniaczy lampowych przy mnie rozrysował nowy schemat na podstawie wzmacniacza, którego nigdy nie słyszał i nie widział na oczy. Po jakimś czasie okazało się, że zagrał lepiej. Absurd twoim zdaniem?

Nie jestem za bardzo zainteresowany ofertą Schiita więc nie wiem czemu taki odsłuch miałby służyć. Napisałem jedynie jakie opinie krążą, bo opinie w stylu "konkuruje bez problemu z 2x droższym sprzętem" mogą być sporo przesadzone. Miejmy nadzieję, że nie zobaczymy go niedługo w komisie.

Oczywiscie.

40 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Ja natomiast Schiita słuchałem tylko w postaci Asgarda. Za jego krytykę jak podejrzewam była to moja ostatnia jego recenzja :D. Ale też z tego co słyszałem, Guano nie jest zainteresowane rynkami innymi niż USA. Być może odpowiedź za takim stanem rzeczy leży w hype-fi i niektórych historiach jakie się stamtąd wywodzą, rodem jak ze Strefy 11.

Oni prowadzą głównie sprzedaż bezpośrednią i z tego co Jason z Schiita mówił to nie mogą się wyrobić z produkcją.