Jump to content

Zestaw audio do PC

Recommended Posts

Witam. Obecnie posiadam kartę dźwiękową AIM SC808, ale postanowiłem ją wyjąć, żeby zapewnić lepszą cyrkulację powietrza w obudowie. Dlatego szukam teraz zewnętrznego zestaw audio, który zastapi mi kartę dźwiękową. Nie znam się na zewnętrznych zestawach audio, ale skoro już zmieniam, to na coś co by było lepsze od AIM SC808.

Cena? No nie mam pojęcia, ile zewnętrzne zestawy audio lepsze od AIM SC808 kosztują, dlatego ciężko mi podać budżet, ale załóżmy, że od 500 zł do 2500 zł. No chyba, że jest coś naprawdę fajnego do czego można dopłacić, to dopłacę. 

• 2 weeks later...
6 minut temu, kenpachisc napisał:

AKG K612 Pro, ale ja nie chcę ich podpinać do integry, tylko do urządzenia, które zamierzam kupić. Tak samo głośniki, i konsole do gier (nie muszą być obie na raz podłączone, wystarczy jedna).

To Questyle CMA400i będzie idealny. Używki chodzą po ok 2500 zł. Świetna integra (czyli DAC i AMP w jednym urządzeniu ;) )

"brak możliwości ręcznego wyboru źródła" Czy to znaczy, że musiałbym ręcznie odłączać i podłaczać co chwile kable, bo nie można ustawić w komputerze, czy teraz ma grać komputer, czy słuchawki, czy konsola do gier? Jeżeli tak, to odpada.

ps. Poza tym ciężko mi sobie wyobrazić, że coś tak małego na baterie będzie grało lepiej, albo że będzie bardziej funkcjonalne (z opisu wnioskuje, że na pewno nie będzie bardziej funkcjonalne, skoro nawet nie można wybrać co ma w tej chwili grać bez odłączenia i włączenia kabla za każdym razem od innego urządzenia) od 5x większego pudła.

Edited by kenpachisc

Ok rozumie troche lepiej jakie masz spojrzenie na to co chcesz. Nie ocenialbym jakosci dzwieku po wielkosci urzadzenia jednak ale jezeli masz miejsce na biurku to moze faktycznie nie ma sensu sie ladowac w mojo.zasilanie bateryjne to raczej plus bo unikasz problemow z pradem.

ja bym proponowal w takim razie bifrost + asgard

http://www.schiit.com/products/bifrost

http://www.schiit.com/products/asgard

Jezeli chcesz teoche taniej to zamiast bifrosta jest modi:

http://www.schiit.com/products/modi-1

Link do zakupu w europie https://www.schiit-europe.com/

mozesz polaczyc komp przez usb i konsole przez optyka wybrac zrodlo na przelaczniku z przodu bifrosta i masz dedykowany amp. Jezeli dodasz opcje multibit dac w bifroscie masz bardzo dobry dac muzycznych dodatkowo i finezyjny jak na tem pulap cenowy.

ale przyznam ze cma400i uzywany ktory poleca @Palpatine jest najlepszym rozwiazaniem bo dostajesz naprawde wysoka polke i funkcjonalnosc za „psie” pieniadze. Ja bym przynajmniej w tej konfiguracji to wybral.

Edited by ysis

Tego co mi polecasz nie mogę znaleść w polskiej dystrybucji, nie chcę kupować niczego z za granicy, bo potem będą problemy z gwarancją . Nie chroni mnie wtedy rękojmia. Teoretycznie gdybym kupił produkt w sklepe na terenie UE to mam rękojmie 2 letnią we wszystkich państwach członkowskich, ale raz, że to wydłuża czas realizacji ewentualnej gwarancji, a dwa zwiększa kost za zagranicznego kuriera, i jest więcej bawienia się z tym. No i w tym sklepie co podałes są amerykańskie dolary, więc to nie jest raczej sklep na terenie UE. Ten cma400i może być fajny, ale drogi a używanego nie chce nic kupować, bo to nic pewnego. Nigdy nie kupuje używanego sprzętu, bo nie wiem co się z tym wcześniej działo.

Edited by kenpachisc

4 godziny temu, kenpachisc napisał:

Nigdy nie kupuje używanego sprzętu, bo nie wiem co się z tym wcześniej działo.

Z "nowym" też nie wiadomo co się działo. Wielokrotnie widziałem sprzęt oferowany jako nowy który miał różne przygody bo go  jeden nieogranięty oglądający-próbujący  "wypróbowywał", czasami wystarczy chwila nieuwagi sprzedawcy.

W salonach pracownicy potrafią sobie "wypożyczać" sprzęt do domów i testować, potem pakując i oferując co się da jako nówki. Sam kiedyś dostałem "przepakowane" STAXy, za kilka tysięcy wprost z salonu Q21 ze słuchawkami od innego zestawu (identyczny model, niezgodne numery seryjne), więc ostatecznie wystarczy że sprzedający jest sprawdzony a sprzęt dobrze udokumentowany. 

Myślę, że takie przypadki to rzadkość i trafić na takie coś jest ciężko, że pracownicy używają sprzętu w domu, a potem sprzedają jako nowy. Poza tym w wielu przypadkach łatwo rozpoznać otwierany/używany sprzęt, a nawet jeżeli się nie uda, to nie jest to sprzęt używany na tyle aby realnie wpłynęło na żywotność urządzenia, bo nie będą przeccież zajeżdzać sprzętu miesiącami, żeby potem mieli ewentualne problemy ze sprzedażą. Przecież to jest biznes, gdyby tak sobie robili z każdym sprzętem, to by już dawno zbankrutowali. Co innego roczny czy dwu letni sprzęt używany codziennie oferowany na aukcjach allegro.

Jestem w tej kwestii wyczulony i potrafię odróźnić sprzęt używany od nowego. Jeżeli by się okazało, że sprzęt był używany, to bym to udokumentował przy kurierze bardzo dokładnie, nawet bym zgłosił firmę do UOKIK, i mógłbym wykazać ślady używania.

Kiedyś miałem przypadek w komputroniku. Kupowałem myszkę komputerową wartą 300 zł normalnie, ale mieli przecenę za 200 zł, czyli 100 zł taniej, w opisie oczywiście nigdzie nie pisało, że to jest outlet. Oczywiście zamówiłem z odbiorem osobistym, bo mam salon komputronika w mieście, no i przynieśli tą myszkę z zaplecza, i przed zakupem jeszcze pozwolili mi ta myszkę obejrzeć, a nawet sami pierwsi zasugerowali, żebym sprawdził czy wszystko jest ok. Juz po tym wiedziałem, że to nie może być nowa myszka, bo normalna procedura polega na tym, że najpierw płacę za sprzęt, i dopiero jako już kupiony i mój własny mogę go rozpakować, i sprawdzić czy wszystko jest ok, a przed zakupem nie mogą odpadkować sprzętu. Tutaj było inaczej, bo nawet nie postarali się, i nie było żadnej taśmy klejącej, która by sugerowała, że opakowanie nie było otwierane. Ale mówie dobrze, zobaczymy. Obejrzałem dokładnie myszkę, no i kabel był troszeczkę postrzępiony co wskazywało, że był "szuarny" o biurko, a ślizgacze telefonowe również miały kilka rys, nie duże bo nie duże, ale jasno wskazywało to na używanie myszki (nowy produkt ma zabezpieczone wszystkie ślizgacze, także tam nie może być żadnych rys przed zakupem, i nie mogą powstać "przypadkiem"). Wyjałem smartphona nagrałem i opisałem wszystkie ślady używania przy sprzedawcy, potem spytałem wprost czy on dalej uważa, że to jest nowa myszka, to zaczął się dziwnie wykręcać. Powiedziałem mu, że to jest granda, że próbują mi wciskać używany produkt jak nowy, bo na ich stronie internetowej gdzie zamawiałem produkt z możliwością odbioru osobiście, nigdzie nie pisali, że jest to outlet. Powiedziałem również, że mam kopie strony gdzie kupiłem myszkę, tak żeby im przypadkiem nie przyszło do głowy szybko zmieniać dane, ktore wczesniej były, ale nawet gdyby chcieli, to w samym emailu, który dostałem ze szczegółami zamówienia nigdzie nie pisali, że to outlet. Skończyło sie na tym, że zagroziłem im UOKIK. Dostałem taką samą myszkę za 1 zł, no i tym razem nową, nie odpakowaną, do tego jeszcze mały bonus. 

ps. Zawsze jak kupuje  nowy sprzęt, to oglądam wcześniej unboxing tego produktu na YouTube, żeby wiedzieć jak wygląda fabrycznie nowy produkt. Wiele produktów jest tak zapakowana, że niemożliwe jest odtworzenie tego potem, jeżeli już się raz rozpakowało. Wtedy jestem pewien, że produkt, który kupiłem jest nowy. Nawet jeżeli pakowanie fabryczne produktu było proste, nieskomplikowane, i możliwe do odtworzenia przez obsługę sklepu, to ślady używania są prawie zawsze. Ktoś kto używał produkt musiałby używać go chyba w białych rękawiczkach, i w sterylnym pomieszczeniu, żeby nie zostawić żadnych śladów.

Edited by kenpachisc
  • Like 1

Wystarczy porównać ilość towaru jaką klienci zwracają z zamówień internetowych z ilością jaką sklepy sprzedają jako używane, większość zwracanego towaru wraca do obiegu jako nówki. Większość kupujących nie zwraca uwagi na otwarte opakowanie itp. czy ślady używania.

Dlatego kupuję z odbiorem osobistym i zdarzało się, że dopiero 7 egzemplarz był nieużywany.

Dlatego nie lubię zamawiać na próbę i potem zwracać, a jak już zwracam ( z powodu jakości itp.)  to staram się dbać by nie było najmniejszych uszkodzeń czy nawet śladów dotykania.

I jeszcze jedna kwestia - należy odróżnić towar otwarty w sklepie bo ktoś chciał obejrzeć od  towaru używanego przez kilka tygodni i odesłanego z premedytacją bo  w tym czasie coś się stało, porysowało itd.

4 minuty temu, jac napisał:

Wystarczy porównać ilość towaru jaką klienci zwracają z zamówień internetowych z ilością jaką sklepy sprzedają jako używane, większość zwracanego towaru wraca do obiegu jako nówki. Większość kupujących nie zwraca uwagi na otwarte opakowanie itp. czy ślady używania.

Dlatego kupuję z odbiorem osobistym i zdarzało się, że dopiero 7 egzemplarz był nieużywany.

Dlatego nie lubię zamawiać na próbę i potem zwracać, a jak już zwracam ( z powodu jakości itp.)  to staram się dbać by nie było najmniejszych uszkodzeń czy nawet śladów dotykania.

I jeszcze jedna kwestia - należy odróżnić towar otwarty w sklepie bo ktoś chciał obejrzeć od  towaru używanego przez kilka tygodni i odesłanego z premedytacją bo  w tym czasie coś się stało, porysowało itd.

Od tego normalne sklepy mają outlety i sprzedają taki sprzęt jako "ze zwrotu". Inaczej łamią prawo, i warto takie przypadki dobrze dokumentować, i zgłaszać do UOKIK za każdym razem. Po którymś razie, i po którejś karze nałożonej na sklep za takie praktyki, w końcu się nauczą, że nie warto się tak bawić. Ludzie mają coraz większą świadomość, i trzeba o tym mówić gdzie tylko się da, jak i zachęcać do zgłaszania takich przypadków. Trzeba tak robić, bo inaczej sklepy się czują bezkarne i nic się nie zmieni.

Edited by kenpachisc

Problem jest tak naprawde troche szerszy ze prZy polskiej praktyce to wiele sklepow by splajtowalo jezeli by nie sprzedawali sprzetu po zwrocie jako nowy (bo taki powinien byc po zwrocie). Jezeli by tak nie bylo to po prostu nie mogl bys juz kupic sprzetu przez internet w polsce jezeli nie jestes firma. Zreszta wiele sklepow albo wylacza 1/2 towaru z wysylki albo je ogranicza do wysylki dla firm.. Reszta po prostu sprzedaje ze zwrotu jako nowe.