Jump to content

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne do telefonu

Skreedi
 Share

Recommended Posts

Jako, że dokanałowe słuchawki po roku czasu trochę mnie zmęczyły, a raczej lekki ból uszu towarzyszący przy dłuższych odsłuchach, postanowiłem rozglądnąć się za czymś nowym. Tym razem jednak wolałbym słuchawki nauszne. Teraz konkrety:

• Jak wspomniałem, szukam słuchawek nausznych na miasto, nie muszą być nie wiadomo jak kompaktowe ale dla punktu odniesienia mogą posłużyć CALe jeśli chodzi o wielkość całych słuchawek jak i nauszników
  • Muzyka, której głównie słucham to elektronika w szerokim zakresie - EDM, house, coś co ma bas ale nie wali nim jak przy hardstyle'u,
  • Źródłem dźwięku stety albo niestety jest telefon - Samsung Galaxy S6, w środku ma WM1840 + MAX98505 z tego co wiem. Na wyjściu słuchawkowym osiągają moc 0.54V, nie za bardzo wiem jak to się ma do jakości ale jako, że to telefon to podejrzewam, że szału nie ma...
  • Jeśli chodzi o brzmienie to przy podanym rodzaju muzyki to trochę bassu mile widziane ale nie chciał bym też z nim przesadzić. Za punkt odniesienia znowu mogą posłużyć CALe, minimalnie więcej bassu tragedią nie będzie
  • Słuchawki oczywiście izolujące od otoczenia i dobrze by było jakby otoczenie również nie słyszało za bardzo co tam u mnie leci, wolałbym uniknąć zakłócania ludziom podróży komunikacją miejską

Uprzedzając propozycje - nie chcę z CALi robić słuchawek na miasto, brzmią fajnie ale raz, że są to moje domowe słuchawki, a dwa, że liczę iż może uda znaleźć się coś lepiej brzmiącego od nich biorąc pod uwagę powyższe kryteria.

Jeśli chodzi o cenę to szukam czegoś w dwóch przedziałach - oficjalnie do 500zł, jednak jeśli dopłata była by tego warta to 700zł mogę wyłożyć, aż tak często słuchawek nie zmieniam więc przeboleję ;)

Wyglądają bardzo ciekawie, drogie bo drogie ale większość internetu jest zgodna - solidny kawał sprzętu. Wiem, że to trochę odbiega od głównych kryteriów ale ciekawi mnie jeszcze jak ze sceną u nich, a dokładniej graniem w CSa, gdzie pozycjonowanie jest dosyć ważne. Pytam, bo nie są trudne do napędzenia to i posiadany przeze mnie Xonar U7 by pewnie wystarczył, a i może CALi bym się pozbył przy okazji...

Zdaję sobie sprawę, że nie ma słuchawek do wszystkiego ale nie zaszkodzi spytać :P

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...