Jump to content

[ROZWIĄZANE] Sluchawki audiofilskie (ew. do grania)

Jedi
 Share

Recommended Posts

Witam,

Jestem nowy na forum, mam na imie Piotr. Jestem gitarzysta amatorem oraz wielkim fanem wszelakiej muzyki instrumentalnej od country az po metal, ale raczej maksymalnie (Manowar).

Od zawsze lubilem posluchac muzyki na mozliwe wysokim poziomie, lecz nie zawsze dysponowalem budzetem lub dostepem do sprzetu, ktory to umozliwial. Nie przechwalajac sie, jestem w stanie uslyszec wiele rozynych detali w muzyce jak stratocaster i les paul czyli przystawki single lub humbucker, zastosowane efekty, rodzaj blach w perkusji itd. Czasami podczas sluchania muzyki na slabym torze (poirytowany jakoscia dzwieku), bawie sie ustawieniami equalizera do oporu.

Do rzeczy,

- Szukam sluchawek okolo 500 zl tzw. audiofilskich (podana kwota jest oczywiscie orientacyjna, dam wiecej jesli trzeba),

- sluchawki pelnowymiarowe polotwarte lub zamkniete (raczej nie otwarte),

- Posiadam Audiotrak Prodigy Cube Black Edition na oryginalnym Opampie,

- Poszukuje sluchawek, ktore nie beda faworyzowaly zbytnio zadnego pasma slowem "neutralne", ale tez nie suche lecz przyjemne w sluchaniu muzyki. Lubie tez dobra scene i przestrzen, ktora dodatkowo przyda mi sie w graniu i pozycjonowaniu (ale to tylko ew. dodatek). Chcialbym wykorzystac pelen potecjal sluchawek, audiotrak obsluguje do 150 Ohm,

- Gatunki muzyczne tak jak pisalem wczesniej od country (Jerry Reed, Chet Atkins, Tommy Emmanuel), blues-rock (Dire Straits, Deep Purple, Stevie Ray Vaughan........ ostatnio Doobie Brothers), jazz-funk (Jamiroquai, Weather report) i wiele innych. Glownie muzyka instrumentalna,

- Glowa mam chyba podluzna ;), raczej nie mam problemow z wygoda, jestem w tym aspekcie wytrwaly :),

- Posiadam sluchawki Superlux HD668B i duzo pozniej dokupilem do nich wspomnianego wyzej Audiotraka. Sluchawki jak za cene 125zl sa swietne, szeroka scena, detalicznosc dzwieku i polotwartosc zapewniajaca przestrzen i wygode, w dodatku sa trwale. Niestety sluchawki nastawione sa na brzmienie bardzo jasne i wyzbyte basu. W dluzszej perspektywie jest to irytujace dla osoby z takimi preferencjami oraz zdrowym sluchem. Musze te sluchawki podrzucic ojcu, ktory nie slyszy juz tak dobrze wysokich tonow i jestem pewny, ze mu podejda.

- Szczerze mowiac sprzetu i firm jest tak duzo, ze nie mam specjalnie upatrzonych sluchawek, poniewaz nie mialem okazji posluchac zbyt wielu sprzetow w swoim zyciu.

Podsumowanie:
Gdybym mogl udac sie do jednego wielkiego salonu i posluchac na swoim Dac-u roznych modeli sluchawek, pewnie spokojnie cos bym wybral, ale wiadomo jak jest. Chodzi mi o rozne propozycje sluchawek, ktore sprobuje przetestowac przy okazji wizyt w sklepach, zabierajac ze soba swoja karte/wzmacniacz Audiotrak.

Przy okazji chcialem zapytac rowniez o ew. modyfikacje Opampa w audiotraku na bardziej ciemny oraz zmiane padow w posiadanych sluchawkach. Moze od tego nalezalo by zaczac? Prosze o wasze opinie.

Ps. przepraszam za brak polskich znakow, z takiego komputera pisze za granica.

Pozdrawiam
Piotr

Edited by Jedi

Nie no nie mowcie, ze do 1000zl nic nie kupie. Jakbym chcial sprzet za 2000zl lub za 5000zl ;|, to nie kupowalbym audiotraka prodigy cube, tylko cos z lepszym wzmocnieniem do na prawde porzadnych sluchawek. Nie chodzi mi o niesamowity sprzet, tylko bardzo dobre sluchawki do posiadanego Dac-a.

Pozdrawiam
Piotr

Przepraszam myslalem, ze posiadanie takiego Dac-a daje oczywisty oglad na to jakim sprzetem dysponuje i mniej wiecej jakie sa moje wymagania, ktore opisalem szczegolowo. 

A co ze sluchawkami np. Sennheiser HD599? Ktos mial przyjemnosc? Jakie sa ich dobre i zle strony?

Ps. Dziekuje za pierwsza konkretna propozycje.

Edited by Jedi

Oczywiście że daje, ale napisał Pan, że szuka słuchawek audiofilskich. Wymagania również opisał Pan szczegółowo, zgadza się i tu wielka dla Pana pochwała za to, ale są one na tyle wysokie i faktycznie korespondujące z intencją szukania sprzętu audiofilskiego, że naprawdę trudno byłoby spodziewać się odpowiedzi innych, niż wskazujących na niekorespondujący z nim budżet.

Żeby nie było - w przypadku sprzętu do 5000 zł znalazłbym dla Pana słuchawki spełniające prawdopodobnie wszystkie opisane wymagania. Niestety za wierność w odtwarzaniu dźwięku i możliwość pracy z nim latami bez stresu w zakresie kreowanej muzyki trzeba zapłacić. To rzecz, której z drobnymi wyjątkami nauczyłem się przez 10 lat testowania sprzętu audio. W budżecie 500 zł i przy tak obiektywnie słabym układzie źródłowym jakim jest Prodigy Cube (trudno zanegować fakt, że nie ma startu do droższych urządzeń tego typu, dlatego kosztuje tak mało i jest tak opłacalny dla zwykłego użytkownika) możemy co najwyżej próbować zbliżyć się do określonych przez Pana wymagań, ale musi mieć Pan świadomość, że będzie miało to swoje implikacje w postaci kompromisów. Także nie powinniśmy nawet mówić o "potencjale słuchawek", co o "potencjale kreacji dźwięku" jako takim. Co oczywiście nie znaczy że nasze próby są bezzasadne i że zakup w kwotach niskich przy chęci posiadania dźwięku neutralnego jest pozbawiony sensu, dlatego nasza rozmowa cały czas trwa :).

HD599 to model grający cieplejszą sygnaturą. Pan natomiast szuka słuchawek neutralnych. Raczej wykluczają się wzajemnie co do zastosowań. 

Proszę uprzejmie.

Bardzo dobrze o to mi chodzilo, poprosze wiecej :).

Kiedy juz postawie dom i zasadze drzewo:D, to na pewno sprawie sobie pelny zestaw do odsluchu, zarowno glosnikowy jak i sluchawkowy + moze male studio.... ale wracajac na ziemie.

Opisalem dokladnie wymagania, gdyz w kazdym przedziale cenowym znajduja sie jakies perelki i jestem pewny, ze istnieje cos co mnie zadowoli. Wraz z rosnaca kwota tych perelek jest wiecej, nie mniej jednak wydaje mi sie, ze do 1000 zl znajda sie jakies ciekawe propozycje.

A co z oferta Beyerdynamics? Maja cos ciekawego?

Guest MichalW

Polecane słuchawki pełnowymiarowe na blogu. Tyle w temacie 

PS. MSR7 nie są neutralne, to V-ka

Edited by MichalW

Owszem Pan Jakub zrobil kawal dobrej roboty, dzieki tym artykulom zakupilem swojego audiotraka, a muses 8820 juz niebawem bedzie testowany.

Brakuje niestety wielu produktow w tym przedziale cenowym jak chocby sennheiser (brak) czy beyerdynamic (sa oczywiscie ale 250ohm +), lub chocby wiecej modeli Audio-technica. Dlatego pytam o rade innych doswiadczonych specjalistow.

MSR7 tak to V-ka a HD599 jak rozumiem to bardziej ciemne brzmienie. Mam przynajmniej jakis punkt zaczepienia bo i tak sprobuje tego wszystkiego przesluchac na swoim Dac-u przed ew. zakupem.

Moze sie natomiast okazac, ze cos na rynku pominalem, jakis model lub firme, ktora rowniez jest warta uwagi. Dlatego czekam na dalsze propozycje i z gory dziekuje.

I o tym wlasnie mowie :)...

Przez przypadek trafilem na takiego producenta, wyglada ciekawie, ktos zna??

German Maestro GMP 250 oraz GMP 240.

Edited by Jedi

@GABRIEL1985 zauważyłeś ze my turaj mamy polecić słuchawki do 500 zł ew ciut więcej? Ty mu piszesz ze jesteś zadowolony ze słuchawek za 3500 zł.

Ja na miejscu autora tematu posłuchałbym Focal Listen. Są dostępne w salonach Denon. Należy zwrócić uwagę na ergonomię, nie każdemu będzie pasował pałąk. Pady natomiast są bardzo miękkie i świetnie wykonane.

Edited by Palpatine

13 minut temu, GABRIEL1985 napisał:

Możliwe ze mnie poniosło,moze to z radości bo nie mogę się doczekać by załozyc je na uszy i zobaczyć jak graja a raczej poczuć Jedno mnie zastanawia czemu tu nie ma recenzji asus xonar esence one ,podobno to dobry sprzet Jeśli to nie problem to co bys polecił do tych słuchawek za 3300 tzn jaki dac Chciałem xonara esence one muses edition jednak dystrybutor ich już nie sprowadza aune s6 czy s7 z góry dziekuje za odp

Użytkownicy nie mają myślę problemu z oczami i nie muszą mieć boldowanego tekstu, aby go zauważyć.

Po drugie, proszę się trzymać swojego tematu i nie spamować ludziom w ich własnych.

Po trzecie, nie ma recenzji bo nikt sprzętu nie podesłał. Recenzowanie sprzętu nie jest moim obowiązkiem, a możliwością i leży w gestii podmiotów współpracujących z blogiem lub zgłaszającym gotowość do podesłania sprzętu X lub Y. Najwyraźniej nikomu nie zależało na podesłaniu takiego sprzętu, nikt nie miał go w ofercie, a także sam nie zabiegałem o jego testy. XEO nigdy nie był dla mnie urządzeniem specjalnie interesującym. Wolałem regularne DACi dobrej klasy za te pieniądze.

Temat troche przycichl a ja miedzy czasie znalazlem jeszcze Shure SRH940, maja bardzo dobre opinie.

Ogolnie rzecz biorac przestalem sie oszukiwac, ze tak na prawde szukam sluchawek ze sredniej polki dopasowanych do posiadanego DACA, w ktorym wymienilem OPAMP na Muses8820. Teraz gra troche cieplej bez trzaskajacej gory, nie utracil przy tym dynamiki i jakby zyskal na szczegolowosci.

W swoich superluxach hd668b potecjometr jest raczej w krancowych pozycjach, wiec sluchaki do tego DACA musza miec ok. 50ohm, nie sadze aby ten sprzet udzwignal wiecej. Zdaje sobie sprawe, ze wazna jest jeszcze czulosc ale nie moge znalezc ile generuje moj DAC.

Guest MichalW

Tyle różnych pomysłów już było a Pan ciągle szuka samemu po Internecie różnych słuchawek i czeka aż ktoś napisze żeby je kupić bo będą najlepsze. Jak mają takie dobre opinie niech Pan sam kupi i się przekona. Tylko proszę potem nie narzekać tutaj że był to jednak nietrafiony wybór. 

2 hours ago, wojtczakowy7 said:

Tyle różnych pomysłów już było a Pan ciągle szuka samemu po Internecie różnych słuchawek i czeka aż ktoś napisze żeby je kupić bo będą najlepsze. Jak mają takie dobre opinie niech Pan sam kupi i się przekona. Tylko proszę potem nie narzekać tutaj że był to jednak nietrafiony wybór. 

Jakich roznych pomyslow? Snab i Audio-technica? Dwie propozycje, a przeciez w tym przedziale cenowym jest ich duzo wiecej, nikt nic nie pisze to podsylam co znalazlem, skad ta agresja? Myslalem, ze to normalne zadawac pytania na forum, ale jest jak zwykle, wiec dzieki za odpowiedzi dam sobie rade.

Ps. Nigdy nie narzekam na forach na zakup, gdyz zawsze jest on poprzedzony dokladnym rozeznaniem sie w temacie, co wlasnie czynie :).

18 minut temu, Jedi napisał:

Dwie propozycje, a przeciez w tym przedziale cenowym jest ich duzo wiecej, nikt nic nie pisze to podsylam co znalazlem

Owszem, jest dużo więcej. Wystarczy przejrzeć blog.

18 minut temu, Jedi napisał:

Myslalem, ze to normalne zadawac pytania na forum, ale jest jak zwykle, wiec dzieki za odpowiedzi dam sobie rade.

Nie jest jak zwykle, bo czym innym jest agresja i unikanie udzielenia pomocy użytkownikowi - których tutaj nie ma - od chęci nakłonienia go do samodzielności w zakresie zadawania pytań wtórnych, na które z dużym prawdopodobieństwem odpowiedź jest udzielana przez portal/serwis, przy którym stoi forum. Wskazałem Panu przynajmniej jedną parę słuchawek, która:

• posiada pełną recenzję na blogu
  • ma kompleksowo wykonaną analizę i obszerny opis
  • została udokumentowana pomiarami, a więc wchodzimy w dane wymierne, a nie "wiarę na słowo"
  • moim zdaniem spełnia stawiane przez Pana w wątku wymagania, poza audiofilskością, którą już wyjaśniliśmy wcześniej

Tak samo zasugerowane tu Audio-Techniki mają swoją recenzję, są także wraz ze Snabami w Polecanych. Użytkownik nie jest więc wobec Pana agresywny, tylko zwraca uwagę na podstawowy problem: szuka Pan pewnych słuchawek spełniających podane wymagania, czy może oczekuje koncertu życzeń i tysiąca randomowych modeli do wyboru, które proponujący je znają co najwyżej ze zdjęć i opinii z ceneo?

Jeśli mają być pełnowymiarowe, zamknięte i neutralne to może po prostu AKG K550 MK1 (używane ok.350 -400 zł) lub MK2, (używane o.400-600 zł lub nowe ok. 750 zł). Jeśli mają być mniej suche to Focal Listen, nowe za niecałe 500 zł i dokupić dłuższy kabelek.

Nie wiem co prawda jak jest z Prodigy Cube, ale jeśli na oryginalnym opampie brzmi to dość ciepło i basowo jak można przeczytać w opiniach, to powinno być OK.

Tylko, że Cube to chyba w ogóle dość budżetowe, trochę słabe źródło dla takich słuchawek i pewnie nie wykorzysta całego ich potencjału.

Guest MichalW

Snaby, MSR7, Focal Listen, kilka modeli w Polecanych. A Panu ciągle nic nie pasuje i szuka Pan na ślepo różnych modeli zapewne w porównywarce cenowej. 

Polecane zawieraja 30% sluchawek AKG, z czego kilka jest nie dostepnych. Autor sam nadmienil, ze poleca wylacznie sluchawki, ktore mial okazje przetestowac. Pytam, bo moze ktos mial okazje przetestowac inne, posiadajac budzet 1000zl nie chce sie zamykac w 2, 3 modelach.

Recenzje Shure znalazlem tutaj:

http://forum.mp3store.pl/topic/86244-shure-srh940/

Przeciez to nie jedyne forum, o takiej tematyce, wiec mocno bawia mnie oskarzenia o wyszukiwanie sprzetu w porownywarce cenowej, w dodatku na slepo :D:D. Rozumiem, ze to wlasnie tam znalazlem chocby German Maestro?

Po prostu liczylem, ze rozwinie sie z tego jakas ciekawa dyskusja. Moze ktos poda bardziej szczegolowe parametry tego Audiotraka, lub wrecz posiada podobny sprzet i juz przeszedl te sama droge. No coz, dziekuje za odpowiedzi, poradze sobie z wlasnym sluchem i porownywarka cen ;).

Pozdrawiam

• Haha 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...