Jump to content

Bezprzewodowe słuchawki nauszne/wokółuszne +/-1000zl

Surchon
 Share

Recommended Posts

Witam.

Szukam wygodnych słuchawek w cenie około 1000zł. Jeśli znajdzie się coś tańszego, a wartego swojej ceny to też propozycję wezmę pod uwagę - lecz jeśli warto do jakiś słuchawek trochę dopłacić to też jest taka opcja.

Słuchawki koniecznie muszą być bezprzewodowe i mieć dobrą redukcję hałasów z otoczenia. Będę z nich korzystał w domu oraz w terenie (miejski harmider). Wykorzystywane będą głównie do słuchania muzyki, ale również i oglądania filmów oraz grania i rozmów przez komunikatory czy telefon - więc muszą też mieć dość dobry mikrofon. Z racji tego, że będę spędzał w nich sporo czasu muszą być wygodne - dobrze by było gdybym nie był od nich po chwili cały mokry i nie bolały mnie uszy. Z tego względu wydaje mi się, że lepszym wyborem byłyby słuchawki wokółuszne oraz zamkniętę - wolałbym nie drażnić ludzi moją muzyką. Plusem będzie też panel dotykowy i możliwość "wpuszczenia" dźwięków z otoczenia.

Co do dźwięku raczej nie mam specjalnych preferencji - lubię bardziej wyrównane granie, a słucham praktycznie każdego rodzaju muzyki zależnie od nastroju i ochoty - więc słuchawki powinny być raczej uniwersalne. Ważne jednak, aby były z dobrej jakości brzmieniem jak na swoją cenę.

W moim przypadku źródłem będzie Samsung Galaxy S6 Edge, w niedalekiej przyszłości może coś nowszego. Drugim źródłem będzie laptop MSI GS65. Ważną informacją może być to, że nie mam innych planów co do zmiany źródła dźwięku - więc jeśli w tym przypadku nie będzie sensu inwestycji w słuchawki za ponad 1000zł to proszę o wskazanie tańszych :)

Dotychczas z takich lepszych słuchawek posiadałem tylko Samsung Level On Wireless PRO. W moim przypadku się sprawdzały, lecz od intensywnego użytkowania zaczęły pękać w newralgicznych miejscach. Ponadto od paru lat posiadam głośniki Logitech z906.

Wstępnie mój wzrok skierowałem ku polecanym na blogu audiofanatyk słuchawkom Sennheiser Momentum Wireless M2 AEBT - podoba mi się wykonanie, lecz bardzo słabo z funkcjami dla mnie przydatnymi. Kolejne spojrzenie padło na Sennheiser PXC 550 wireless - to dla mnie wydaje się to sensowniejszy wybór. Zaciekawiły mnie też słuchawki Sony MDR 1000X oraz Sony Wh1000xm3 - lecz w tym drugim przypadku to już kwota sporo ponad założony budżet.

W sumie chyba jedyny punkt, który ominąłem z tematu "Jak poprawnie pytać o zakup słuchawek na forach?" to moje predyspozycje anatomiczne. W sumie nie bardzo wiem co napisać... Nie mam odstających uszu, są raczej przeciętnej wielkości. Głowa raczej też jest przeciętnych rozmiarów - ewentualnie trochę większa. Jeśli zajdzie taka potrzeba to proszę o informacje i się zwymiaruję :)

Jeśli o czymś zapomniałem to przepraszam, proszę o informację i oczywiście to dopiszę. Z góry dziękuję za udzieloną pomoc i cenne rady. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru :)

15 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Witam,

Dosyć uniwersalne i ze świetną izolacją są Audio-Techniki ATH-ANC700BT. M2 AEBT również jest świetną opcją jako całokształt.

Dzięki za zainteresowanie :) Na razie tak na szybko zerknąłem na te Audio-Techniki. Zapowiadają się obiecująco. Co prawda są nauszne, a w przypadku poprzednich słuchawek nausznych było to niestety sporym minusem, gdyż w lecie powodowały ogromny dyskomfort z powodu potliwości. Czy ta przypadłość jest przypisana do każdych słuchawek tego typu? Niestety nie mam jeszcze zbyt wielu doświadczeń w tych tematach... Niemniej jednak jutro po pracy na spokojnie poczytam sobie o tym modelu. Co do słuchawek M2 AEBT to jednak dla mnie mają trochę zbyt ograniczoną funkcjonalność, która też jest dla mnie ważna.

A co sądzisz o wymienionych przeze mnie wcześniej słuchawkach Sennheiser PXC 550? Przyznam szczerze, że wpadły mi w oko, a w ogóle się do nich nie odniosłeś - czy to z powodu, że nie miałeś z nimi do czynienia? Czy może z jakiegoś powodu nawet nie powinienem ich brać pod uwagę? Ogólnie takich wokółusznych słuchawek zbyt wiele nie znalazłem - a wydaje mi się, że takie byłyby na dłuższą metę wygodniejsze. Ten model dodatkowo miał dosyć przychylne recenzje i co do funkcjonalności mi podpasował. Niestety nie miałem możliwości odsłuchać jak grają :/

Są wokółuszne, właśnie mam je na głowie. Gabarytowo mają tyle samo pojemności na uszy co M2. Niestety na razie nie mogę zaoferować recenzji, gdyż dopiero zacząłem ją pisać. Ale już mogę powiedzieć, że wygoda to dosyć mocna strona ANC700BT. 

Napisałbym co o nich sądzę, gdybym miał możliwość ich przetestowania. Ponieważ nie miałem - milczę :). Nie oznacza to oczywiście że nie można brać ich pod uwagę. Na sklepie posiadam do nich nauszniki i patrząc na ich rozmiar oraz kształt, to już prędzej tutaj można byłoby mówić o nauszności. Nie obiło mi się jednak o uszy nic negatywnego na ich temat. 

7 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Są wokółuszne, właśnie mam je na głowie. Gabarytowo mają tyle samo pojemności na uszy co M2. Niestety na razie nie mogę zaoferować recenzji, gdyż dopiero zacząłem ją pisać. Ale już mogę powiedzieć, że wygoda to dosyć mocna strona ANC700BT. 

Ou w takim razie moja mała wpadka. Z tego co na szybko przeczytałem w internecie wynikało, że są nauszne. Tak jak pisałem - muszę dokładniej doczytać. Ze względu na to, że nie potrzebuję słuchawek "na gwałt" to bardzo chętnie poczekam na Pańską recenzję na ich temat :) Szczerze powiem, że tak na szybko w Naszym ojczystym języku zbyt wielu informacji nie znalazłem. Trzeba będzie się zagłębić w anglojęzyczne strony.

7 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Napisałbym co o nich sądzę, gdybym miał możliwość ich przetestowania. Ponieważ nie miałem - milczę :). Nie oznacza to oczywiście że nie można brać ich pod uwagę. Na sklepie posiadam do nich nauszniki i patrząc na ich rozmiar oraz kształt, to już prędzej tutaj można byłoby mówić o nauszności. Nie obiło mi się jednak o uszy nic negatywnego na ich temat. 

Rozumiem. Muszę poszukać w miarę blisko mnie na śląsku jakiegoś dobrego sklepu, w którym miałbym możliwość odsłuchania słuchawek - bo to w kwestii wyboru jest akurat bardzo ważnym argumentem. 

Nie ma problemu. Co do takich treści powiem Panu tak - jeśli ktoś ich nie miał nigdy na głowie, a ocenia je tylko ze zdjęć, to po prostu próbuje udawać, że wie o czym mówi i że słuchawki te posiadał. Często przyznaję się czytelnikom, że rzadko czytam cudze recenzje i opinie, czasami w ogóle. Nie z powodu uważania własnych za lepsze, bo taką ocenę pozostawiam zawsze czytającym, a z racji tego, że mając na uszach ten sam model, jestem w stanie zauważyć które rzeczy się nie zgadzają, które zostały przemilczane, a które i w jaki sposób w tekście są ujmowane dla osiągnięcia określonego efektu. Czasami jest to tzw. recenzja teoretyczna, napisana na bazie zdjęć i cudzych opinii, bardzo krótka, zdawkowa, ogólna, byle tylko dało się naspamować reklamami i reflinkami.

Przyznam że nie wiem czy są inne recenzje tego modelu, ale specjalnie nie sprawdzałem tego, ponieważ chcę najpierw wyrobić sobie na ich temat własne zdanie. Na razie słuchawki nie są złe, trochę drogie, ale bardzo ładnie izolują, dobrze działa w nich system ANC, konstrukcja jest lekka z racji matowego plastiku, ale wzmocniona w newralgicznych miejscach wkrętami oraz posiadająca metalową ramę pałąka oraz ramiona wysuwane. Nie cisną jakoś specjalnie. Dodatkowy ukryty panel dotykowy (ale tylko z play/pause i MFB). Mogą pracować po kablu - grają wtedy cieplej i bardziej basowo. Po kablu działa też system ANC, czego np. nie uświadczy się u Bluedio. W trybie BT+ANC (aktywują się razem jednocześnie jednym przyciskiem, jak w M2 AEBT) grają znacznie bardziej równo i chyba tak też były projektowane. Jedyna ich wada, że eksponują wtedy trochę skompresowaną górę, która normalnie jest maskowana po kablu. Nie musi to przeszkadzać, ale z reguły pracuję na słuchawkach ze znacznie wyższej klasy, więc dosyć łatwo jest mi wyczuć takie rzeczy.

Jeśli nie ma możliwości odsłuchu, można sprzęt zakupić przez internet i zwrócić w terminie 14 dni.

20 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Nie ma problemu. Co do takich treści powiem Panu tak - jeśli ktoś ich nie miał nigdy na głowie, a ocenia je tylko ze zdjęć, to po prostu próbuje udawać, że wie o czym mówi i że słuchawki te posiadał. Często przyznaję się czytelnikom, że rzadko czytam cudze recenzje i opinie, czasami w ogóle. Nie z powodu uważania własnych za lepsze, bo taką ocenę pozostawiam zawsze czytającym, a z racji tego, że mając na uszach ten sam model, jestem w stanie zauważyć które rzeczy się nie zgadzają, które zostały przemilczane, a które i w jaki sposób w tekście są ujmowane dla osiągnięcia określonego efektu. Czasami jest to tzw. recenzja teoretyczna, napisana na bazie zdjęć i cudzych opinii, bardzo krótka, zdawkowa, ogólna, byle tylko dało się naspamować reklamami i reflinkami.

Niestety bardzo często tak jest...

21 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Przyznam że nie wiem czy są inne recenzje tego modelu, ale specjalnie nie sprawdzałem tego, ponieważ chcę najpierw wyrobić sobie na ich temat własne zdanie. Na razie słuchawki nie są złe, trochę drogie, ale bardzo ładnie izolują, dobrze działa w nich system ANC, konstrukcja jest lekka z racji matowego plastiku, ale wzmocniona w newralgicznych miejscach wkrętami oraz posiadająca metalową ramę pałąka oraz ramiona wysuwane. Nie cisną jakoś specjalnie. Dodatkowy ukryty panel dotykowy (ale tylko z play/pause i MFB). Mogą pracować po kablu - grają wtedy cieplej i bardziej basowo. Po kablu działa też system ANC, czego np. nie uświadczy się u Bluedio. W trybie BT+ANC (aktywują się razem jednocześnie jednym przyciskiem, jak w M2 AEBT) grają znacznie bardziej równo i chyba tak też były projektowane. Jedyna ich wada, że eksponują wtedy trochę skompresowaną górę, która normalnie jest maskowana po kablu. Nie musi to przeszkadzać, ale z reguły pracuję na słuchawkach ze znacznie wyższej klasy, więc dosyć łatwo jest mi wyczuć takie rzeczy.

Rozumiem w pełni i z niecierpliwością czekam na recenzję. Powiem szczerze, że ja to jakichkolwiek bym słuchawek nie wybrał to i tak będą dla mnie świetnie grać. Nigdy nie miałem okazji obcować z jakimś sprzętem wyższej klasy.

23 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Jeśli nie ma możliwości odsłuchu, można sprzęt zakupić przez internet i zwrócić w terminie 14 dni.

Jest to również jakaś opcja, aczkolwiek ja nie lubię zwracać już zakupionego sprzętu - chyba, że zajdzie taka konieczność.

• 2 weeks later...

Ze względu na bardzo ograniczoną ilość czasu w ostatnich dniach dopiero teraz zapoznałem się z Pańską recenzją. Po jej przeczytaniu mam wrażenie, że mogą być to słuchawki, których szukam :) Części informacji zawartych w recenzji nie jestem w stanie zrozumieć (może inaczej - przypisać do określonych wrażeń dźwiękowych?), ale jest to tylko i wyłącznie wina mojego braku wiedzy i doświadczenia w kwestii dźwięku. 

Po przeanalizowaniu wszystkiego stwierdziłem, że ze względu na mój brak wyobrażenia o brzmieniu słuchawek najlepiej będzie gdybym po prostu mógł ich posłuchać. Mieszkam niedaleko Katowic, a tam znajduje się salon Top Hi-Fi & Video Design, który oferuje możliwość odsłuchania sprzętu oraz wypożyczył Panu słuchawki do testów (w sumie trafiłem na niego z Pańskiej recenzji :P).  Ze względu na to, że początkowo mój wybór kierował się ku Sennheiser PXC550 tych słuchawek również mam zamiar posłuchać i ostatecznie na miejscu zdecyduję czy mój wybór padnie na Sennheisery czy Audio-Techniki.

Bardzo dziękuję za udzielone rady i pomoc. Nie wiem czy uda mi się jeszcze w tym miesiącu odwiedzić sklep i zakupić któreś słuchawki ze względu na brak czasu w najbliższym okresie - a przyznam, że wolałbym zrobić to na spokojnie, a nie w biegu. Ale po zakupie na pewno podzielę się wiadomością, na które słuchawki się zdecydowałem. Jeszcze raz dziękuję Panu za pomoc! :)

• Like 1

• 2 months later...

Witam ponownie. Niestety ze względu na problemy osobiste musiałem odłożyć w czasie zakup słuchawek i nie udało się ich nabyć jak planowałem - w listopadzie. Jednak jeśli jeszcze zdążę to chciałbym zająć się kupnem jeszcze przed świętami. Czy pojawił się może jakiś model wart uwagi? Może w tym czasie testowałeś jeszcze coś co spełniłoby moje wymagania?