Jump to content

Problem z adapterem do Dragonfly Black, zestaw do ~500 zł

Recommended Posts

Jest to mój pierwszy post na forum, więc chciałbym się ze wszystkimi przywitać :)

Otóż postanowiłem zakupić swoje pierwsze słuchawki i po kilkudniowym zgłębianiu tematu, czytaniu bloga i przeglądaniu forum mój wybór padł na ISK HD-9999. Biorąc pod uwagę to, że słuchawki zamknięte z dość niezłym ogólnikowo basem, a będą używane w dużej mierze w autobusie i pociągu w drodze do i ze szkoły, trochę do gier oraz słuchane przeze mnie gatunki muzyczne to w dużej mierze hip-hop, rap, rock i muzyka elektroniczna uznałem, że ISK będą dobrym wyborem jak na pierwsze słuchawki tej klasy (wcześniej używałem no-name za ok.100 zł). Jednak przez przypadek przeglądając forum natknąłem się na promocje na Dragonfly Black za 220 zł na Top Hi-FI. Uznałem, że zaszaleję i zakupię również Dac-a od firmy Audioquest. I tutaj pojawia się mój problem. Mianowicie w dużej mierze będę używał tego zestawu w pociągu podłączając go do telefonu, dlatego potrzebny byłby mi adapter aby móc podłączyć Dragonfly'a do telefonu, posiadam Xiaomi Redmi 4x. Oryginalny adapter od Audioquest'a kosztuje w granicach 90 zł. Swoją drogą adapter jest podłączany do microUSB, czyli do źródła ładowania, a nie do złącza 3.5 mini jack, czy coś takiego miało by prawo działać? A jeśli tak, to.czy jeśli kupię zwykły adapter z microUSB na USB za 10 zł będzie to miało jakikolwiek wpływ na jakość dźwięku względem oryginalnego adaptera? 

Przy okazji, jeśli to nie problem, byłbym wdzięczny za ocenę wybranego przeze mnie zestawu: ISK HD-9999 i Dragonfly Black.

Nie wiedziałem do końca w jakim dziale umieścić ten temat, także jeśli to nie ten dział proszę o przeniesienie :) 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, wydaję mi się, że trochę namieszałem, ale jeśli pominąłem coś ważnego napiszcie a uzupełnię :D 

Edited by Joshua

25 minut temu, Joshua napisał:

@jacDzięki za odpowiedź :) Rozumiem, że też posiadasz DragonFly Black?

Miałem kiedyś Blacka. Weź  lepszy jakościowo kabel ( szczególnie ze strony microusb), przy podróżach taki kabel podlega solidnym obciążeniom.

Edited by jac
  • Upvote 1

• 2 weeks later...
W dniu 2.10.2018 o 16:26, prohaks napisał:

A cena za oryginał długości 15cm to już w ogóle absurd

No cóż. Audioquest to firma od dawien dawna kablowa sprzedająca marzenia. Jak każdy producent kabelków zresztą. Choć Dragonfly im wyszedł - nie powiem.

• Haha 1
  • Confused 1

• 2 weeks later...

Tak samo jak dla innych osób niestrawne będą słuchawki posiadane przez Ciebie, przeze mnie i inne osoby. Sęk w tym czy umie się to zaakceptować bez manifestowania co rusz swojej niechęci, antypatii i dezaprobaty innym. Jeśli natomiast uważasz, że wszystkie firmy kablowe sprzedają marzenia, to zapewne tak samo jest z konfekcjonerami i dlatego każda z Twoich par była, jest i będzie na kablu fabrycznym jak mniemam :)

• Like 1

9 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Tak samo jak dla innych osób niestrawne będą słuchawki

Ale ja to wiem - a moje wypowiedzi to tylko moje zdanie. Nawet nie udaję obiektywnego bo obiektywne to ewentualnie mogą być pomiary sprzętu. Odniosłem się tylko do wypowiedzi użytkownika ysis.

Tak - na fabrycznym. Po wielu doświadczeniach z zestawami kolumnowymi kable nie są czymś co ma dla większe znaczenie - ma przewodzić, a najlepiej to robią tanie studyjne kabelki. Wolę zmienić słuchawki niż kabel.

Edited by Rafacio