Jump to content

Amplitune/Wzmacniacz głośnikowy (zestaw)

Recommended Posts

Witam ponownie!

Przychodzę do was z kolejnym pytaniem. Szukam jakiegoś amplitunera/wzmacniacza z funkcją streamingu np. Spotify oraz radiem DAB+ (może być, ale nie musi) 
Cena jak najniższa, chciałbym się zmieścić tak do +-2000zł dodatkowo za jakiś czas będę szukał też jakieś kolumny podstawkowe/monitory (system 2.0 lub 2.1) którę bedą pod ten ampli podłączone.
Głośniki będą stać po bokach telewizora w pokoju o powierzchni około 20m^2.
Ampli wolałbym nowe a głośniki mogą być używane jednak nie mam żadnej wiedzy na ten temat (jak pewnie widać po tym co umieściłem poniżej :P )
Główne użytkowanie - Spotify z telefonu, filmy puszczane przez TV/lapka.
Chciałbym żeby potrafiły wypełnić cały pokój dzwiękiem a wieczorem przy cichym odtwarzaniu liczę na szczegóły :) 

Jestem otwarty na propzycję pojedyńczych komponentów jak również całych zestawów.

Wstępnie przejrzałem te modele:
Onkyo NS-6170
Yamaha RX-S601D
Denon Heos AVR

PRESONUS ERIS E8

Edited by LoCzekk

Tylko jak puszczę bezprzewodowo utwory ze Spotify? Pytam bo nie miałem styczności.

Aktualnie tak wygląda podłączony u mnie sprzęt: Głośniki (5.1 ale podłączone tylko fronty + sub) do odtwarzacza DVD (model Panasonic 15 letni) a z niego 2x RCA - 3,5 jack do wejscia TV.

Edited by LoCzekk

Ale Erisy są aktywne, a wzmacniacz jest brany pod pasywy. To nie ma sensu. Do tego MBP do telewizora? Już kompletnie.

Moim zdaniem rozwiązania problemu są dwa:

1. Yamaha (lub cokolwiek innego z funkcją Spotify streaming) + pasywne bookshelfy 8 Ohm, jeśli ma to być zestaw pod TV na małą ilość miejsca
  2. Niezależny streamer + jakikolwiek DAC z BAL/PRE mogący przyjąć od niego sygnał + Erisy po XLRach.

Ja bym wybrał opcję nr 1. Ew. sprawdził czy da się dostać streamer osobno + końcówkę mocy osobno + bookshelfy w tym budżecie.

• Like 1

2 minuty temu, wojtczakowy7 napisał:

Jako streamer można użyć Chromecast Audio po optyku podłączyć do DACa

no fakt nie pomyslalem a chromecast audio to dobry pomysl biorac pod uwage budget a to dalej osobny streamer. Lepiej miec osobny streamer niz zintegrowany bo updaty na streamer zintegrowanych... to nie to z doswiadcvzenia.

Edited by ysis

3 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Ja bym wybrał opcję nr 1. Ew. sprawdził czy da się dostać streamer osobno + końcówkę mocy osobno + bookshelfy w tym budżecie.

Wątek jest głównie poświęcony dla pierwszej części. Pasywki będą mieć osobny budżet.
Dziękuję za porady

Trochę przejrzałem i teraz pytanie czy ktoś ma/miał któryś z wymienionych poniżej?
Yamaha MusicCast R-N303D
Yamaha RX-V385
YAMAHA RX-V579

Jeśli masz 2 tysiące to zamiast n-303D  to polecam Yamaha  R-N402d za 1800. 

Pioneer sx n30 za  1900 pln, lub sx-n30 dab za 2000 pln .

Oba amplitunery maja wszystkie funkcje których szukasz  i sporą moc z tą róznicą że Yamaha ma szybsze oprogramowanie i sprawniej przyjmuje pendraki  i chodzi po sieci .  Dwięk jest dobry na obu , oczywiście w tym przedziale cenowym .  Ja wybrałbym YAMAHĘ .

Jeśli możesz dołożyc troche grosza to są lepsze opcje :

Yamaha R-N602 za 2250 pln  -funkcje te same ale lepszy dzwiek , dynamika i kontrola basu .

Onkyo TX-8250   za 2000 pln  - podobny do yamahy 602  dobry dzwięk i funkcjonalnosc  .

Onkyo TX-8270 za  2600 pln  dobre wykonanie , funkcjonalność  i super dzwiek -mocny zawodnik w tej stawce .

Polecam R-N602 i TX-8270 na czele wyboru ,ale powyzej budzetu .  W  kwocie do 2k. Onkyo 8250. i N402d.

Wersja z amplitunerem będzie lepszą opcją , wystarczy dokupić fajne monitory  . W przyszłośći  aktywny subwoofer  i robi się duży system, a z subem to już będzie grało .  Monitory średniej wielkośći np Polk Audio Signature S-20 za 1500 pln ,lub mniejsze Monitor Audio Bronze 1 za 1400 pln  ,ewentualnie używki bo możliwośći jest wiele .

• Like 2

@pablo650 Bardzo dziękuję za na prawdę wyczerpującą wypowiedź. Powiedz mi proszę czy Twoim zdaniem są duże różnice między Onkyo TX-8250 a 8270? Pytam bo aktualnie znalazłem 8250 na przecenie za 1999zł (zamiast 2499zł) Aczkolwiek Yamahą N602 też jestem bardzo zainteresowany. Czy mógłbyś jeszcz polecić jakieś uniwersalne monitory do tego? Myślałem nad zestawem który jest dostępny na jednej ze stron tj. N602 + Bowers & Wilkins 685 S2 chociaż wiem że jednak te Bowery są dość duże.

Edited by LoCzekk

4 godziny temu, LoCzekk napisał:

@pablo650 Bardzo dziękuję za na prawdę wyczerpującą wypowiedź. Powiedz mi proszę czy Twoim zdaniem są duże różnice między Onkyo TX-8250 a 8270? Pytam bo aktualnie znalazłem 8250 na przecenie za 1999zł (zamiast 2499zł) Aczkolwiek Yamahą N602 też jestem bardzo zainteresowany. Czy mógłbyś jeszcz polecić jakieś uniwersalne monitory do tego? Myślałem nad zestawem który jest dostępny na jednej ze stron tj. N602 + Bowers & Wilkins 685 S2 chociaż wiem że jednak te Bowery są dość duże.

Loczku, niedawno sam przechodziłem przez podobne dylematy kiedy kompletowałem zestaw stereo do domu i spędziłem naprawdę długie godziny na wertowaniu dostępnych informacji na necie, nieraz udzielając się na chyba największym forum o stereo w Polsce. Odpowiadając na Twoje pytania, to ludzie wskazywali na znacząca różnice miedzy seriami xx50 a xx70 w ofercie Onkyo faworyzując oczywiście te drugą. Moim zdaniem walka tutaj rozegra się między 8270 a Yamaha R-N602 (sam chciałem ją kupić - u mnie skończyło się jednak na dedykowanym wzmaku stereo). Często w porównaniach kolegów z tamtejszego forum 602 wygrywała z droższym modelem w ofercie Yamahy R--N803D lepszym SQ. Jeśli Ci zależy na serwisach streamingowych jak i radiu internetowym to Yamaszki są ponoć bezawaryjne i działają bezbłędnie dzięki systemowi YamahaCast. Jeżeli to Ci może pomóc, to mogę podać namiary do sprzedawcy który nie dość że wypożyczy te sprzęty to i pewnie zaoferuje mały rabat :) jak coś to wal na PM, nie będę robić tu nikomu reklamy :)

Edited by Adamesq
  • Thanks 1

Różnica między 8250 a 8270 polega na wiekszej mocy na kanał co sie przejawia lepszą kontrolą nad głosnikami  , zyskujesz dzwiek o lepszej dynamie , bardziej przestrzenny , góra jest ładnie zdefiniowana a bas lepiej kontrolowany .  Drugią  i najważniejszą różnicą są gniazda Hdmi, jest to jedyny amplituner który ma na swojej tylnej ścianie wejścia i wyjśćie Hdmi, co czyni go badzo uniwersalnym i jedynym takim urządzeniem na rynku .  Można do niego podłaczyć  np . telewizor , konsole, blu-raya  i korzystac z dzwieku HIFI . A co do Yamahy N 602 to tez ma dobry dynamiczny dzwięk i potrafi zagrać z bardzo dużymi kolumnami  i na wysokich poziomach głośnośći . 8270  też to potrafi i oba amplitunery  miałem na odsłuchu z Klipschami 26 , 28, 280 ,  także z pylonami  Sappihire 25,31 i  oba zagrały bardzo dobrze.

Jeśli pytasz o monitory to mogę powiedzieć że Yamaha ma trochę mocniejszą górę i wybrałbym monitory które nie podkreślają mocno góry ,chyba że lubisz . Onkyo jest  trochę  spokojniejszy na górze i tu można podłączyc  prawie wszystko .

A połączenie Yamaha plus Bowersy  może być dobrym połączeniem  chociaż nie miałem możliwośći odsłuchu w takim zestawieniu .

12 minut temu, Adamesq napisał:

Loczku, niedawno sam przechodziłem przez podobne dylematy kiedy kompletowałem zestaw stereo do domu i spędziłem naprawdę długie godziny na wertowaniu dostępnych informacji na necie, nieraz udzielając się na chyba największym forum o stereo w Polsce. Odpowiadając na Twoje pytania, to ludzie wskazywali na znacząca różnice miedzy seriami xx50 a xx70 w ofercie Onkyo faworyzując oczywiście te drugą. Moim zdaniem walka tutaj rozegra się między 8270 a Yamaha R-N602 (sam chciałem ją kupić - u mnie skończyło się jednak na dedykowanym wzmaku stereo). Często w porównaniach kolegów z tamtejszego forum 602 wygrywała z droższym modelem w ofercie Yamahy R--N803D lepszym SQ. Jeśli Ci zależy na serwisach streamingowych jak i radiu internetowym to Yamaszki są ponoć bezawaryjne i działają bezbłędnie dzięki systemowi YamahaCast. Jeżeli to Ci może pomóc, to mogę podać namiary do sprzedawcy który nie dość że wypożyczy te sprzęty to i pewnie zaoferuje mały rabat :) jak coś to wal na PM, nie będę robić tu nikomu reklamy :)

Yamaha R-N803D jest znacznie droższa od 602 , ma dużo większe trafo i waży sporo  . Potrafi mocą zawstydzić niejeden wzmacniacz dwukanałowy .

Cena 803 to ok 3500 pln.

Edited by pablo650
  • Thanks 1

Muszę wpaśc na odsłuch obydwóch, tylko jest jeden problem bo nie znalazłem takiego sklepu w Poznaniu, który miałby obydwie pary na stanie. Co do Bowersów zastanawiam się też nad mniejszą wersją tj. chyba 686. Chociaż lepiej patrzeć w przyszłość i wziąć trochę większe i mocniejsze :D 

To dobre glosniki czy te KEFy czy B&W ale tak jak zazwyczaj nie przepadam za angielskim sprzetem to 685 S2 bylby moim wyborem osobiscie ale to jednak sporo zalezy od gatunkow muzyki ktorej sie slucha i oczywiscie osbistych preferencji. 

Edited by ysis
  • Like 1

W dniu 2.10.2018 o 01:19, ysis napisał:

To dobre glosniki czy te KEFy czy B&W ale tak jak zazwyczaj nie przepadam za angielskim sprzetem to 685 S2 bylby moim wyborem osobiscie ale to jednak sporo zalezy od gatunkow muzyki ktorej sie slucha i oczywiscie osbistych preferencji. 

Dopiero dzisiaj w nocy zauważyłem Twoją odpowiedź.
Akurat moje preferencję są bardzo proste - jestem ciepłolubny :D Dobrze byłoby uzyskać trochę basu bez dodatkowego suba (chociaż i tak go mam, więc jak będzie za mało to i tak jakoś podłączę)