Jump to content

Zakup opampa do Prodigy Cube.

Recommended Posts

Chcę wymienić opamp w Prodigy Cube. Zauważyłem ze bardzo polecane jest MUSES02, a czy jest coś innego, tańszego wartego polecenia?
Przede wszystkim szukam czegoś co będę mógł zamówić w UK.

Czy to oficjalna dystrybucja MUSES02: https://www.mouser.co.uk/ProductDetail/NJR/MUSES02?qs=lTIKtKbByhhPORZIYvXQtw%3D%3D   ???

Edited by Xender

Proszę się na mnie nie obrażać, ale jeśli nie rozróżnia Pan wzmacniaczy operacyjnych SOIC8 od DIP/DIL8, raczej wskazane byłoby nie bawić się w jakiekolwiek grzebanie w sprzęcie elektronicznym. Mówię to z troski, aby nie spalił sobie Pan sprzętu i wzmacniacza. A przynajmniej nie bez po prostu poczytania dokładnie na temat wzmacniaczy operacyjnych, sposobów ich aplikowania, typów, narzędzi potrzebnych do wymiany itd.

36 minut temu, Xender napisał:

Nie. To jest MUSES8820E, a do CUBE'a będzie pasował MUSES8820D. CUBE ma podstawkę DIP8, dlatego należy szukać wzmacniaczy, które są przeznaczone do montażu w takich właśnie podstawkach.

Instrukcja CUBE'a ma dział, który jest poświęcony wymianie OPA. Polecam też zaznajomić się z tym artykułem.

Z DT770 styczności nie miałem, ale - jeśli ma pamięć mnie nie myli - MUSES8820 ocieplał dźwięk, kosztem wysokich tonów, które się nieco chowały.

Jeżeli chcesz osiągnąć taki efekt, to bardzo możliwe, że się to sprawdzi. :) Wszystko rozbija się o osobiste preferencje.

Lubię ciepły dźwięk, zależy mi też na sporej scenie ze względu na gry. Wiem że w tej materii lepiej wypadłyby DT990, ale nie mogę sobie pozwolić na słuchawki otwarte ponieważ mam stacjonarny mikrofon Blue Yeti, a ten niestety zbierałby dźwięk ze słuchawek owtartych :(.

EDIT:

Przetestuję sobie MUSES8820D bo jest tani, jak mi nie podejdzie to zastanowię się nad czymś innym. Pozostaje jeszcze kwestia wyboru wersji DT 770 pod Cuba, bądź ewentualnie innych słuchawek zamkniętych, a przynajmniej nie "przeciekających" na zewnątrz.

Edited by Xender

Zmieniłem na MUSES8820D w Cube i bardziej mi pasuje w graniu z HD280 Pro. W tym tygodniu przyszły HD58X i jest dla odmiany trochę za ciemno :) Jeszcze nie testowałem ich z LME49720NA, to pewne zadanie na liście do wykonania... Zalecam ostrożność podczas wymiany, bo dojście do opampa w Cube nie jest wygodne. Szczypczyki do opampów to dobry pomysł. I koniecznie proszę uważać na oznaczenia układu, warto sobie zrobić dla referencji zdjęcie LME49720NA przed operacją.