Jump to content

Zakup opampa do Prodigy Cube.


Recommended Posts

Chcę wymienić opamp w Prodigy Cube. Zauważyłem ze bardzo polecane jest MUSES02, a czy jest coś innego, tańszego wartego polecenia?
Przede wszystkim szukam czegoś co będę mógł zamówić w UK.


Czy to oficjalna dystrybucja MUSES02: https://www.mouser.co.uk/ProductDetail/NJR/MUSES02?qs=lTIKtKbByhhPORZIYvXQtw%3D%3D   ???

Edited by Xender
Link to comment
Share on other sites

Proszę się na mnie nie obrażać, ale jeśli nie rozróżnia Pan wzmacniaczy operacyjnych SOIC8 od DIP/DIL8, raczej wskazane byłoby nie bawić się w jakiekolwiek grzebanie w sprzęcie elektronicznym. Mówię to z troski, aby nie spalił sobie Pan sprzętu i wzmacniacza. A przynajmniej nie bez po prostu poczytania dokładnie na temat wzmacniaczy operacyjnych, sposobów ich aplikowania, typów, narzędzi potrzebnych do wymiany itd.

Link to comment
Share on other sites

 

36 minut temu, Xender napisał:

Nie. To jest MUSES8820E, a do CUBE'a będzie pasował MUSES8820D. CUBE ma podstawkę DIP8, dlatego należy szukać wzmacniaczy, które są przeznaczone do montażu w takich właśnie podstawkach.

Instrukcja CUBE'a ma dział, który jest poświęcony wymianie OPA. Polecam też zaznajomić się z tym artykułem.

Link to comment
Share on other sites

Z DT770 styczności nie miałem, ale - jeśli ma pamięć mnie nie myli - MUSES8820 ocieplał dźwięk, kosztem wysokich tonów, które się nieco chowały.

Jeżeli chcesz osiągnąć taki efekt, to bardzo możliwe, że się to sprawdzi. :) Wszystko rozbija się o osobiste preferencje.

Link to comment
Share on other sites

Lubię ciepły dźwięk, zależy mi też na sporej scenie ze względu na gry. Wiem że w tej materii lepiej wypadłyby DT990, ale nie mogę sobie pozwolić na słuchawki otwarte ponieważ mam stacjonarny mikrofon Blue Yeti, a ten niestety zbierałby dźwięk ze słuchawek owtartych :(.


EDIT:

Przetestuję sobie MUSES8820D bo jest tani, jak mi nie podejdzie to zastanowię się nad czymś innym. Pozostaje jeszcze kwestia wyboru wersji DT 770 pod Cuba, bądź ewentualnie innych słuchawek zamkniętych, a przynajmniej nie "przeciekających" na zewnątrz.

Edited by Xender
Link to comment
Share on other sites

Zmieniłem na MUSES8820D w Cube i bardziej mi pasuje w graniu z HD280 Pro. W tym tygodniu przyszły HD58X i jest dla odmiany trochę za ciemno :) Jeszcze nie testowałem ich z LME49720NA, to pewne zadanie na liście do wykonania... Zalecam ostrożność podczas wymiany, bo dojście do opampa w Cube nie jest wygodne. Szczypczyki do opampów to dobry pomysł. I koniecznie proszę uważać na oznaczenia układu, warto sobie zrobić dla referencji zdjęcie LME49720NA przed operacją.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...