Jump to content
NuYam

Najtrudniejsze słuchawki w zrozumieniu jakie miałem.

Recommended Posts

4 godziny temu, pabloj napisał:

Ja natomiast nie rozumiem fenomenu tych słuchawek: Beyerdynamic dt990 Pro (wersja 250 Ohm, innych nie słuchałem).

Owszem, czuć, że słucha się produktu, którego dźwięk wykracza poza możliwości hipermarketowych sprzętów za 50-100zł, jest pewien impakt i pewna klasowość dźwięku, natomiast i na Aune T1 (z bardziej sceniczną lampką) i na Aune S6 te słuchawki mi nie podeszły i przez 90% czasu ustępowały miejsca zwykłym chinolom Bosshifi B8. dt990 mają dla mnie za dużo basu, szczególnie na styku ze średnicą i za małą scenę. Naczytałem się wcześniej właśnie o tym, że dt990 mają fajną scenę, ale przynajmniej dla mnie okazało się to nieprawdą, imho większą scenę mają zamknięte Bosshifi B8.

Konkludując wspomniane Beyerdynamici poleciłbym  bardziej dla blokowiskowego Seby, który lubi pierdol..cie dźwiękiem prosto w łeb i .... tyle mu wystarczy, bo o reszcie aspektów dźwiękowych nawet nie słyszał.

ps. Sorry jeśli kogoś uraziłem, ale takie były moje odczucia wobec tych słuchawek, może mam po prostu za duże wymagania ;d

ps2. Na ich obronę mogę jeszcze dodać, że tęsknię za ich wygodą.

I tutaj wychodzi kwestia preferencji;. Posiadam DT 990 pro (na padach VB) i właśnie przesiadłem się z T1 na S6 i na obydwu DAC-ach brzmienie mi się podoba. Oczywiście na S6 jest lepiej, ale T1 bym nie dyskwalifikował. Jestem basistą więc może też mam inną wrażliwość na bas, ale wg mnie w ogóle nie są przebasowione. Oczywiście scena mogłaby być trochę większa, ale i tak jest całkiem przyzwoicie. Jako krok wyżej ponad marketowe słuchawki uważam, że to dobry wybór - ale uwzględniając właśnie preferencje.

Porównania nie mam zbyt dużego, ale zdaję sobie sprawę, że za jakiś czas i tak ze słuchawkami też pójdę wyżej, a póki co ciesze się słysząc, to co słyszę. Bo w poszukiwaniach audio cały czas goni się tego króliczka ;)

Posted (edited)

@Juniores No ciekawe, ale może faktycznie kwestia ma tutaj również wielkość/powierzchnia małżowiny usznzej, bo ona jednak ogromnie dużo zmienia, i jej wielkość i odchylenie od głowy, spróbuj sobie sam palcem ucho trochę odchylić nawet o 1cm jak czegoś słuchasz, od razu dźwięk się zmienia ;) Ja mam przykładowo ucho na 6.5cm, nie wiem czy to dużo czy mało ale na pewno potrafimy się tutaj między sobą różnić +- 20% + uszy w najdalszym miejscu odstaja mi od głowy o 2.5cm. To na pewno ma znaczenie i może tutaj znajduje się większość odpowiedzi na pytanie dlaczego dany zestaw słuchawkowy DAC/AMP + słuchawki, brzmi dla jednego w sam raz a dla drugiego coś jest nie tak.

Ja np nie byłem w stanie słuchać dt990 bez equalizacji, pchającej je w kierunku, który mogłem tolerować.

Edited by pabloj

@pabloj Pewnie to też ma jakiś wpływ, ja mam raczej małe uszy i "płaskie" , w padach VB ledwo dotykają przetworników. Dodając jeszcze preferencje muzyczne, wrażliwość na poszczególne pasma i kilka innych zmiennych to gusta, czy to jak słyszymy muzykę, może być bardzo różne. O DT990 dużo czytałem, że grają mocną V więc są przebasowione i potrafią sybilizować, z czym ja się nie spotkałem (albo tego nie słyszę ;) ).

Ale np. mam taki zestaw "podręczny" AKG m220 pro (na padach z dt990) + SMSL IQ i część utworów z wokalami brzmi na nim dużo lepiej, a i bas w niektórych utworach jest lepiej prowadzony. Więc zdaję sobie sprawę, że Beyery mają swoje minusy, ale i tak je lubię pod uniwersalne granie.