Jump to content

Ból ucha - większe nausziniki? ATH-MSR7


LesPaulS4
 Share

Recommended Posts

Witam, kupiłem sobie te słuchawki, jestem bardzo zadowolony z dźwięku jednak już po godzinie czuję, że ucho mi ociera o plastikową osłonę przetwornika. Włożyłem piankę akustyczną czy jak to się tam nazywa, nie dało to prawie nic. Czy do tego modelu dostanę głębsze nauszniki, może podłożyć coś pod te? Macie jakieś patenty? Nie chcę oddawać tych słuchawek ;(

Link to comment
Share on other sites

Nie każde słuchawki reagują tak samo na dane nauszniki. Wszystko zależy od tego czy pady pasują, w pełni przylegają do słuchawek/ucha oraz czy słuchawki były jakkolwiek projektowane z uwzględnieniem innych padów.

Przykładowo mam dwa modele K240 z lat 80-90': K240 DF i K240 Monitor. Obie pary są tego samego producenta, tej samej konstrukcji, pasują na nie te same pady, a różnica jest tylko w strojeniu - pierwsze były projektowane i strojone pod studia radiowe na zlecenie niemieckiego IRT, drugie były zwykłym modelem przeznaczonym do studiów nagraniowych i do pracy z wokalem. Efekt jest taki, że jedne grają średnicą i górą, z małym basem, drugie basem i średnicą, z małą górą. Założenie welurów AKG na jedną i drugą parę powoduje, że te pierwsze tracą jeszcze mocniej bas i się rozjaśniają, zaś te drugie wprost przeciwnie, dostają góry, ale i bas się wzmacnia. Ma więc Pan wszystko identyczne, poza tym, że producent inaczej stroił obie swoje pary i celował w różne przeznaczenie. Stąd efekty się nie powielają. 

MSR7 są natomiast modelem zamkniętym, projektowanym pod pady skórzane lub skóropodobne. Wiele osób zmienia je np. na tańszych M50X i bardzo chwali sobie wygodę oraz dźwięk na plus. Tam problemem jest szybkie twardnienie oraz płytkość, a więc poniekąd to na co sam Pan wskazuje. Nie testowałem co prawda padów Brainwavz na MSR7, ale jeśli miałby Pan z czymś spróbować szczęścia, to najszybciej chyba tylko z nimi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...