Jump to content

[ROZWIĄZANE] On-Ear do trance/rap, zbliżone do AKG K550


bl00keRs
 Share

Recommended Posts

Przymierzam się do zakupu słuchawek nausznych On-Ear z mikrofonem i sterowaniem odtwarzacza na kablu przez który będę mogł odebrać rozmowę i porozmawiać bez potrzeby ciągłego zbliżania mikrofonu do ust jak to obecnie robię w syfnych pchełkach od producenta telefonu, oraz będę mógł sterować odtwarzaczem Android (LG G2) . Z tym sterowaniem mogą być problemy bo z tego co widzę to wszystko jest tylko Apple compatible ale może jakąś apkę z sklepu Google dorzucę i to wykonfiguruję. Sterowanie nie jest jednak najważniejsze. Słuchawek będę używać w aktualnie chłodniejsze dni, na lato planuję kupić pchełki. Cena orientacyjna to około 400zł. Słuchawki będę kupować za granicą, a tutaj ceny troszeczkę mogą się różnić więc 50 dych w tą czy w tą bez różnicy. Muzyki jakiej słucham to przede wszystkim elektroniczna - trance z naciskiem na vocal i ambient i polski czy amerykański rap. Przy laptopie z ALC892 i marketingowym przy nich "Sound by Dynaudio" wraz z Cinema Sound Blaster 2 na pokładzie (leciutko podbity bas i crystalizer, reszta fjuczerów na off) mam AKG K550 z których jestem bardzo zadowolony pod każdym względem czy to na telefonie czy to na lapku ale niestety są przed wszystkim zbyt wielkie i wypuszczają dużo dźwięków na zewnątrz. Szukam coś podobnego do AKG K550 ale w mobilnych rozmiarach z dobrym tłumieniem dźwięków z zewnątrz oraz aby nie wypuszczały zbyt dużo muzyki do otoczenia. To co najbardziej cenię sobie w K550 jest ich wygląd, komfort, przestrzenność, dynamika, wyrazistość, mają minimalnie za mało basu ale podbić to nie problem, grają troszkę za cicho na telefonie ale to może przez ich zamknięto-przestrzenną konstrukcję i że dużo umyka na zewnątrz. Przeglądałem rynek o dostępne, polecane modele lecz nie mam możliwości wcześniejszego odsłuchu. Zainteresowałem się opiniami co do jakości dźwięku oraz wyglądem ale czy któreś z nich są w jakimś stopniu zbliżone do AKG K550 i nadają się odsłuchu preferowanej muzyki tego nie jestem w stanie z informacji w sieci tak na sucho wywnioskować dlatego zarejestrowałem się tutaj, przychodzę do Was i proszę o pomoc w najbardziej optymalnym wyborze do moich preferencji. Modele którym się przyglądałem to AKG K619 DJ i AKG Y55. Szczerze powiem to z obu powyższych bardziej wizualistycznie przychylam się ku K619 - są tańsze i z możliwością schowania obu kopuł do środka oraz 3 przyciskami na kablu, a nie jednym jak Y55.

Edited by bl00keRs
Link to comment
Share on other sites

Witam,

Czytając Pana post jedyne, co przychodzi mi na myśl, to najwyżej Noontec Zoro HD II. Obie pary AKG będą od Pańskich K550 znacznie bardziej basowe i mniej selektywne. Chyba, że taki stan rzeczy Panu pasuje, bowiem dostanie brzmienia dokładnie takiego jak K550 w klasie kompaktowej i do 400 zł jest wg mnie dosyć trudnym zadaniem.

Pozdrawiam.

PS. Zero pomocy, na które skarżył się Pan na innym forum wynika niestety z mojego jak pisałem w innym temacie bardzo dużego obłożenia obowiązkami oraz faktu, że przez działanie raptem od paru miesięcy, jest na nim jeszcze mało stałych, aktywnych użytkowników.

Link to comment
Share on other sites

Odpuszcze sobie te Noonteci bo z nimi na miasto nie wyjdę. Jednak będę zmuszony iśc na potężny kompromis i zakupić albo K619 albo Y55 i się do nich po prostu przyzwyczaić. Dziękuję za pomoc.

Edited by bl00keRs
Link to comment
Share on other sites

Już sam nie wiem co do tych Y55... czytam tu i ówdzie i podobno te nauszniki są basowe, a ja nie jestem bassheadem. Lubię jak bass jest wyważony, spokojny i nie przewyższa reszty i żeby nie dudnił czy pierdział. 

Wpadłem na SoundMAGIC P30 i przeczytałem recenzję na forum na którym jesteś moderatorem i widziałeś mój temat do którego się odniosłeś :D Zastanawiam się czy te Soundmagicy nie były by (naj)lepszym wyborem.

Jakby trzeba było wiedzieć źródło to w tym LG siedzi Qualcomm WCD9320 DAC

 

EDIT: Cały czas czytam o SM P30 do którego doszły Beyerdynamic DTX 501p aż w końcu znalazłem SM P30S i chyba na nie się zdecyduje. Najpóźniej w poniedziałek będę zamawiać.

Edited by bl00keRs
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...