Jump to content

[ROZWIĄZANE] Słuchawki + karta (200-500)

sslepy
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Jest to mój pierwszy post na forum, jaki pierwszy raz zanoszę się z zamiarem kupna słuchawek.

Zacznę od:
Materiał do odsłuchu: słucham muzyki wszelakiej, jednak zawężając bardziej do gatunków: zaczynając od najczęściej słuchanych mocny rock podchodzący pod lekki metal, ska, reggae, rap w starszym wydaniu oraz od czasu do czasu lubię posłuchać jazzu czy klasyki głównie pianino/skrzypce. Np. Ronnie James Dio, Akurat, Bob Marley, Eazy-E, Bobby McFerrin, Chopin.

Na podstawie powyższych upodobań fajnie było by móc wydobyć dobrą głębie utworów z nie przysadzistym basem, dobra sceną oraz nie zepchniętym na dalszy plan wokalem.

Otoczenie: raczej pomieszczenia z dużym natężeniem hałasu w przedziale max 4-6h na odsłuch.

Sprzęt: najlepszymi na tą chwilę urządzeniami do odtwarzania jakie mam w posiadaniu będą
iPod shuffle drugiej generacj i telefon samsung galaxy s5. W dorobku jest też PC i laptop z zintegrowaną karta dźwiękową na poziome Realtek.

Z racji, że jest to najsłabsza strona proszę o pomoc w doborze karty pod ew. słuchawki. Dodam jeśli miałaby być to karta do PC fajnie jakby dopasowana była tez pod głośniki microlab solo5c.

Dodatkowe informacje:  nie jestem audiofilem, jest to mój pierwszy taki zakup. Mój pierwszy typ to był AKG K550  jednak minusem jest cena za nówki plus dobrze byłoby od razu dokupić DAC-a. Słuchawki używane w granicach ~450zł, a Dac ~350zł. Można by odłożyć na później kupno Dac-a. Skompletowane recenzje i opinie skłaniają mnie do refleksji, że nie do końca mogą to być słuchawki dla mnie. Kolejnym i dużo tańszym modelem jest Encore RockMaster OE. Cenowo jak najbardziej na plus, zostałby ewentualnie budżet na jakąś kartę. Nurtuje mnie jednak czy na pewno dostarczą mi sporych wrażeń dźwiękowych. Warto też wspomnieć że nosze okulary i czy dane modele mogą okazać się nie wygodne. Nie wykluczam też innych modeli.

Będę  bardzo wdzięczny za wszelkie opinie i pomocne sugestie.

Edited by sslepy

Witam również,

Czytając Pana opis generalnie oba modele mają szansę się sprawdzić. Kupno DACa faktycznie można odłożyć na później i traktować jako naturalny krok wyżej, może też za większe pieniądze i lepszej jeszcze klasy. Rockmaster OE to model cieszący się coraz większą popularnością. Tak bardzo, że sklepy potrafią kusić się na łamanie praw autorskich i wykorzystywać te, które mam w recenzji, bez mojej zgody, byle tylko zwrócić uwagę klientów na oferowany przez siebie asortyment. Pomijając już naganność takich czynności, świadczy to o tym, że ludzie faktycznie za tymi konkretnymi słuchawkami zaczynają mocno się rozglądać nie bez powodu, a i w recenzji również sam bardzo pozytywnie się na ich temat wypowiedziałem. To model znacznie tańszy od K550, ale też mający swoje atuty w prezentowanej przez siebie klasie. Z okularami w RMOE nie powinien mieć Pan problemu natury ergonomii, ale oczywiście pewność zyska się dopiero po ich założeniu. 

Przypomnę również, że ma Pan możliwość w razie czego zwrócenia słuchawek do sklepu w terminie 14 dni, toteż z decyzji zakupowej zawsze będzie szansa na wycofanie się. Takie swoiste ctrl + z.

Pozdrawiam.

• 9 months later...

Witam po długiej przerwie.
Zdecydowałem się na RM OE. Posiadam je już ponad pół roku i jestem z nich bardzo zadowolony. Faktycznie z okularami nie ma większego problemu, może niewielki dyskomfort kiedy zakłada się sprzęt lub go poprawia, gdyż mocno przylegają do głowy. Doskonale izolują hałasy z zewnątrz. Ucho całkowicie chowa się w słuchawce, więc też jak dla mnie duży plus. Wygodne i solidne. Kiedy będę zmieniał je na wyższy model będę miał punkt odniesienia.

A czy mógłby prosić o jakieś porady lub w co się najlepiej zaopatrzyć żeby poprawić jakość dźwięku moich staruszków solo 5c podłączonych do PC?

Na początek warto sprawdzić, czy nie może Pan uzyskać ciekawych efektów samą akustyką: http://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

Na pewno zyskać można korzystając z dobrego DACa lub porządnej karty dźwiękowej. Tu już jak podpowiadają gust i budżet: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/

• 4 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...