Jump to content

DAC pod AKG K550 MKIII do 300zł

Recommended Posts

Szanowni Państwo,

szukałem słuchawek z nastawieniem głównie na muzykę klasyczną, internety podają, że w tych klimatach idealnie sprawdzą się AKG K550 MKIII.

Pytanie brzmi - jaki DAC do tego maksymalnie do 300 zł? I czy w ogóle dac jest potrzebny? Czy za taką kwotę mogę liczyć na wyraźną poprawę jakości dźwięku względem odsłuchu bezpośrednio z laptopa?

Tu internety znowu sugerują mi FiiO E10k Olympus2, czy to faktycznie idealny wybór do tych słuchawek i takiego rodzaju muzyki? Mam pewne obawy, ponieważ pojawiają się opinie, że góra potrafi być nieco zbyt ostra. Po nie najlepszych doświadczeniach z połączenia słuchawek Ultrasone HFI 580 z Creative Sound Blaster X-Fi HD (wysokie dźwięki dosłownie cięły uszy a każde "ssss" przywodziło na myśl żyletki) obawiam się powtórki z "rozrywki".

Jeśli okaże się to w czymkolwiek pomocne, dorzucam kilka przykładów docelowej muzyki:

Cytat

Z Dragonfly Black może być za ciepło i za mało szczegółowo na dole i na górze. Ale warto go zamówić przez net i posłuchać, bo może się to połączenie spodobać jeśli lubisz by Frank brzmiał muzykalnie. A jak się nie spodoba to można odesłać w ciągu 14 dni.

• 4 months later...
W dniu 24.09.2018 o 22:46, senes napisał:

Sabaj DA2 jest jeszcze bardziej bezkonkurencyjny, gra porządniej od DF Black. 

Z pomiarów, które są dostępne w internecie rzeczywiście można wyciągnąć taki wniosek, jednak czy Sabaj nie będzie do K550 zbyt jasny? Dragonfly Black nie osiągnie tutaj lepszej synergii?

Te pomiary to sobie możesz wsadzić. Dobry sprzęt ma przede wszystkim grać, a pomiary powinien mieć przyzwoite. Jak spojrzysz na pomiary szumu sygnału to w czołówce jest wszystko na Sabre, ale całościowo nic to nam nie mówi. To tak jakbyś chciał szukać partnerki do życia opierając się tylko o jej wymiary i inne statystyki. Ci co opierają się wyłącznie na pomiarach to oni nie słyszą żadnych różnić między urządzeniami więc w sumie nie wiem po co sobie utrudniają życie i mierzą urządzenia droższe niż $100.

22 minuty temu, nsk napisał:

Te pomiary to sobie możesz wsadzić. Dobry sprzęt ma przede wszystkim grać, a pomiary powinien mieć przyzwoite. Jak spojrzysz na pomiary szumu sygnału to w czołówce jest wszystko na Sabre, ale całościowo nic to nam nie mówi. To tak jakbyś chciał szukać partnerki do życia opierając się tylko o jej wymiary i inne statystyki. Ci co opierają się wyłącznie na pomiarach to oni nie słyszą żadnych różnić między urządzeniami więc w sumie nie wiem po co sobie utrudniają życie i mierzą urządzenia droższe niż $100.

Pytając o synergiczność miałem na myśli właśnie subiektywne odczucia dotyczące porównania tych dwóch DACów i ich charakteru w kontekście K550. Przecież określenia jasny albo ciepły nie służą opisowi pomiarów.

Edited by tomaszffffff