Jump to content

[ROZWIĄZANE] Padły mi Focale Spirit Pro

Guest
 Share

Recommended Posts

Na standardowe pęknięcie pałąka. Ktoś poleci nauszne zamknięte, analityczne, ale i z dobrą podstawą basową? Tak do 2000 zł?

Acha, muszą mieć odpinany kabel i dodatkowy ze 3m. Tor - AIM SC808 z peceta i DX150 przenośny. Dzięki.

Edited by Guest

Nie wiem, nie znam, czytam tylko opisy i testy w sieci, np. na Headfonia. A najprędzej pójdę z iBasso do jakiegoś sklepu posłuchać na żywo. Ciężki wybór, kurka wodna :) FinalAudio kiedyś słuchałem, te IV to są te hybrydowe?

Edited by Guest

26 minut temu, raulendymion napisał:

Nie wiem, nie znam, czytam tylko opisy i testy w sieci, np. na Headfonia.

Cudze chwalicie, swego nie znacie :) https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audioquest-nightowl-dragonfly-red-perch/

Tak samo Sonorousy IV: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-hybrydowych-final-audio-design-sonorous-iv/

Niestety ale mi do opisu pasują tu jak ulał LCD-XC, ale to dwakroć budżet. Cudem natomiast byłoby znaleźć w tej cenie używane Bowersy P9 Signature. 

Evil: czytałem Twoje recenzje, dzięki. A jakieś Denony lub AudioTechnica może? Ultrasone? Ogólnie chodzi mi o charakterystykę z dobrym zejściem, ale jednocześnie z wyraźną górą. Nie całkiem V, może raczej W. Focale Pro właśnie tak grały. Są na Thomannie Listen Professional, ale po tej wadzie z pałąkami mam do Focala wybitnie zachowawcze podejście. Za to podobało mi się w FPro, że są zrównoważone, precyzyjne i właśnie analityczne. Czyli szukam podobnych w tonie.

Edited by Guest

Z Denonami miałem bardzo mało styczności, najwyżej z D600 i D7100, które nie do końca pasują mi do opisu.

Ultrasone to notoryczna V-ka i jak dla mnie problemy z akustyką, zwłaszcza w najwyższych modelach. Za ich punktowanie miałem swego czasu nieprzyjemności :).

Audio-Technica to tak naprawdę zależy jaki model. W większości są to V-ki, jeśli mówimy o ich ofercie regularnej. Dosyć dobrze pasują tu ATH-SR9, ale w średnicy mają wysoki współczynnik głębokości, większy niż nawet HD800. Dlatego pisałem o XC. 

Ew. można jeszcze spróbować mniejszych Bowersów PX, które z tego co słyszałem grają dosyć podobnie do wskazywanych przeze mnie P9 Signature. Ale tego modelu nie testowałem, zaznaczam.

SR9 niestety nie mają dołączonego dłuższego kabla - mi chodzi o słuchawki raczej domowe, które także można odpiąć i używać jako przenośne. No i nie lubię bezprzewodowych, jak PX.

Pasowałyby może Oppo PM-3, gdyby mie były tak beznadziejne (wg mnie). Zdarzyło mi się ich posłuchać na jakimś pokazie i oględnie mówiąc, nie byłem zadowolony, a słuchałem z różnych źródeł.

Edited by Guest

SR9 mimo wszystko są słuchawkami dosyć dużymi, uniwersalnymi można powiedzieć. 

Oppo PM-3 są natomiast ciepłymi i wolnymi słuchawkami, od których wolałem swoje K240 Monitor. To fajny model, ale do relaksu. 

Więc obawiam się, że jednak wszystko wskazuje na P9 Signature, przynajmniej ze znanych mi słuchawek. Niestety trudno tu o używki, choć nówki staniały widzę na 3333 zł. Może udałoby się jeszcze coś utargować w salonie. A przede wszystkim umówić na odsłuch wycieczkowy. Temat jest dlatego trudny, że Focale miały sporo cech, które na rynku w innych słuchawkach niespecjalnie występują.

Fajne, ale za drogie. I ten docisk, o którym piszesz w recenzji - po "imadle" Focalowym mniej mi się widzą następne obcęgi. Dzięki za podpowiedzi. Trudno, pojadę do TopHiFi do sklepu posłuchać coś u nich na miejscu. Może zestaw Sowy i Ważka czerwona jakoś zagra.

Przy bezpośrednim odsłuchu może się okazać czy pasują, czy nie. Jak AIM się z nimi nie dogada, zmienię kartę lub dokupię wzmacniacz. Swoją drogą odradzam wszystkim zakupy w mp3store, mają tam taki bałagan, że sami nie wiedzą, co robią. Wysłali mi wezwanie do zapłaty, tydzień po tym, jak dostałem pieniądze z powrotem za wycofane zamówienie.

T70 i T90 to bardzo agresywne sopranowo słuchawki, uchodzące wręcz za żyletki, których bez modów tłumiących nie da się słuchać. Sam osobiście używam słuchawek jasnych (K1000, K240 DF, HD800) ale nie zdecydowałbym się na te modele, nawet mimo faktu że nie mam nic przeciwko zamkniętym od dłuższego czasu.

Spróbuj tych Finali IV lub VI. Dodatkowo pady HM5 skórzane kątowe robią w nich bardzo dobrą robotę - dodają basu, na którym Ci zależy.

EDIT/

A sorry, dopiero przeczytałem ,że źródło to AIM. Finale to 8 Ohm. :|

No to pozostają na boju może te T70 250 Ohm i jakieś ciepłe opki, typu Analog Devices.

Ewentualnie można pomysleć nad jakimiś OPA2xxx.

Edited by Compton

20 godzin temu, vonBaron napisał:

T5p v2 i LCD-XC analityczne? No nie wiem...

Chociaż przy takich LCD-X lub 3 to pewnie tak.

euh to jezeli LCD-XC nie jest analityczne... to co jest analityczne ? ? Wedlug mnie sa nawet za bardzo analityczne w zaleznosci od jakosci utworu. i do opisu pasuje jak ulal. Dobry szybki bas i duza analitycznosc :) Tylko cena nie ta. LCD-Xc slucha sie poza tym na lampie/hybrydzie.

Edited by ysis

Panowie, trzymajmy się ceny. Poza tym na Audeze to ja nie mam ani toru, ani kasy (jak ponad 4 tys. za LCD-XC). Jakbym miał zbędne 4 kafle, top kupiłbym raczej używane Edition 5 na Allegro. A propos Ultrasów - pójdę posłuchać jeszcze Performance 880, może mi uszy wytrzymają :) No i NightOwli.

Edited by Guest

Dziś dzień odsłuchów w TopHiFi na Andersa. Przy okazji trzeba pochwalić panów z obsługi, nienachalni i pomocni.

I tak:

Night Hawk - zero tłumienia, dźwięk przymulony, sam bas, góry brak

Night Owl - identycznie, tylko tłumienie nieco lepsze

ATH-900X - doskonała przestrzeń, bardzo sobre soprany, basu trochę mało jednak

ATH MSR7 - najlepsze z nich wszystkich, jest i bas i sopran, jest też regulacja pałąka, czego nie ma w 900X. Grały równo w całym paśmie, a puszczałem różne kawałki.

Co ciekawe, najtańsze słuchawki zagrały najlepiej. Aż mi się przypomniał kolega Roland z innego forum i jego tezy o drogich słuchawkach :)

Taka sytuacja: założone po tym wszystkim FLC 8N okazały się nie do pokonania. Ale mi są potrzebne nauszne, kurczaki.

Tor: iBasso 150 z AMP6, LG V30 (Neutron Player)

Edited by Guest

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...