Jump to content

Słuchawki do ok 200-250 zł

Talibowy
 Share

Recommended Posts

Witajcie :)

Potrzebuję porady w sprawie kupna słuchawek do gier (głównie cs:go, ale także wiedźmin 3, battlefieldy, dying light itd.), ale także do rozmów, muzyki (rock, power metal) i ogólnego użytkowania. Chciałbym przeznaczyć ok 200 – max 250 zł. Słuchawki muszą wygodne, bo pracuję w domu ze słuchawkami na uszach często rozmawiając z ludźmi, jak i gram, więc będę ich używał przez wiele godzin każdego dnia. Pałąk słuchawek musi mieć jednolitą konstrukcję (od tych gównianych poduszeczek w superluxach hd 668b szału dostawałem z powodu bólu głowy; z tego powodu HMC 631 odpadają). No i muszą być dosyć duże, bo mam wielki łeb (hyperxy cloud 1 na maksa rozciągnięte są odrobinkę za małe) :D Mikrofon w słuchawkach jest mi całkowicie zbędny.

Kiedyś planowałem kupić Encore Rockmastery OE i ciągle siedzą mi one w głowie. Ewentualnie wpadły mi w oko Superluxy hd 330 i isk hp 2011. Somic v2 wydają się mieć fajny dźwięk, ale nie wiem czy ich budowa będzie wygodna przy wielogodzinnym graniu i pracy.

No i ostatnia kwestia – nie mam oddzielnej karty dźwiękowej w komputerze, więc pytanie czy lepiej zainwestować w lepsze słuchawki, czy w coś z niższej półki cenowej, ale za resztę dokupić jakąś kartę dźwiękową?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Witam,

Pady w HD668B są inne niż w HMC631. Plus w tych drugich można je wymienić na inne nauszniki, znacznie wygodniejsze: https://www.audiofanatyk.pl/produkt/uniwersalne-nauszniki-brainwavz-super-soft-symetryczne-okragle-skora-ekologiczna-para/

ERMOE są bardziej pogłosowe i grające na głębokość niż na szerokość. HD330 mają małą scenę. Najszybciej HP2011 i SV2. Wygoda to rzecz, którą w dużej mierze ustala sam użytkownik. Przykład chociażby z ostatnich dyskusji na forum, gdzie dwóm innym osobom pałąk w HD800 przeszkadzał, a mi - choć jestem dosyć wybredny - nie. W SV2 również wymienić można je na wygodniejsze, ale musi to już być wersja owalna, nie okrągła: https://www.audiofanatyk.pl/produkt/nauszniki-brainwavz-symetryczne-do-hm5-welurowe-para/

Czytał Pan na blogu poradnik o samodzielnym wyborze słuchawek? Było tam wyraźnie napisane, że przy takich dylematach inwestuje się maksymalnie w słuchawki, a źródło jest drugorzędne. Poradnik ten jest również we wszystkich wątkach przyklejonych, także w tym dziale :).

Dziękuję za odpowiedź. Cóż, przeszkadza mi wyłącznie pałąk, który w 668b dosłownie wbijał mi się w głowę powodując dyskomfort. Nauszniki były w miarę w porządku, a poza tym nie opłaca mi się inwestować 200 złotych w słuchawki, a za kolejne 100 dokupywać nauszniki. Tę kwotę lepiej bym wykorzystał.

Natomiast informację o wielkości sceny i graniu na szerokość niewiele mi mówią, więc ciężko mi ocenić, które z cech, o których pisałeś, będą mi się dobrze sprawdzać w rozmowach czy grach. 

W dniu 22.09.2018 o 19:43, Talibowy napisał:

Somic v2 wydają się mieć fajny dźwięk, ale nie wiem czy ich budowa będzie wygodna przy wielogodzinnym graniu i pracy.

Do ciężaru Somiców należy się przyzwyczaić. Przez pierwszy tydzień też zwracałem uwagę na wagę, na docisk, ale po trzech/czterech tygodniach już nie. Po prostu zakładasz i twoja głowa w pełni akceptuje obciążenie, okrągłe zero dyskomfortu. 

W dniu 22.09.2018 o 19:43, Talibowy napisał:

muzyki (rock, power metal)

No to Somice niekoniecznie. Będzie ci brakować basu, mimo, że wiarygodności zarówno gitarom oraz perkusji nie brakuje. 

Jak dla mnie - albo AKG K240 albo te ISK HD9999. A jesli masz ochotę na zakupy zagraniczne to przypominam, iż M220 kosztują 49,99 USD na Massdropie. Nawet gdyby dołożyli ci VAT to zamkniesz się w 250 zł. W przyszłości dokupisz im porządne źródło i będziesz miał świetny zestaw za niską cenę. 

Edited by senes

3 godziny temu, Talibowy napisał:

choć z oryginalnymi padami, które podobno są kiepskie

W MkII masz zapasowe pady welurowe, wiec jeśli skórpodobne poduszki będą za twarde to od razu lecą do zmiany. Dopiero w przypadku modelu Studio musiałbyś dokupić welury (4$ na aliexpress). 

3 godziny temu, Talibowy napisał:

Jakieś dodatkowe sugestie?

Jeśli mieszkasz w dużym mieście to idź do MP3 store. Dostaniesz ww słuchawki do odsłuchu.

Edited by senes

20 godzin temu, senes napisał:

Jeśli mieszkasz w dużym mieście to idź do MP3 store. Dostaniesz ww słuchawki do odsłuchu.

Myślałem już o tym, ale mp3 store w moim mieście nie posiada na stanie encorów, dlatego dopytuję. Dziś albo jutro pewnie i tak się przejdę, tylko zastanawiam się, czy encore nie będą mimo wszystko lepsze i stąd pytam ;)

10 godzin temu, senes napisał:

Nie są skłonni sprowadzić egzemplarza na twoją prośbę? Może zadzwoń i się zapytaj.

Wymieniałem z nimi maile. Dowiedziałem się, że sprowadzają tylko przy kupnie, bo jest małe zainteresowanie tym produktem. Dlatego staram się zdobyć jak najwięcej informacji o isk i akg, bo między nimi będę miał pewnie wybór na miejscu. Albo Encore + jakaś karta dźwiękowa do ok 100 zł... Dlatego nie wiem co wybrac i Was męczę ;)

Z takim podejściem to większego raczej mieć nie będą. 

HP2011 i K240 to dobre modele. Nikt w decyzji niestety nie wyręczy :), ale myślę że co by się z tych dwóch nie wzięło, będzie dobrze. Sporo możliwości co do wygody jest w dodatkowych padach. ISKi są trochę skąpe w regulację, więc na większe głowy AKG. Jeśli wygoda ma być na pierwszym miejscu, do obu można dokupić pady Brainwavz i mieć wygodne, mięciutkie nauszniki z ekoskórki. Zmienią trochę dźwięk, ale wygoda będzie wtedy prawdopodobnie spełniająca wszelkie wymagania. Choć oczywiście koszt będzie to dodatkowy. Owalne - do ISKów, okrągłe - do AKG: https://www.audiofanatyk.pl/?s=brainwavz&post_type=product

ISK HD9999 są zamknięte, ale pady mają w standardzie podobnego typu, więc tam jakoby zakup jest zbędny.