Jump to content

Karta dźwiękowa i głośniki komputerowe do 1000 zł

Recommended Posts

Witam.

Przymierzam się do ulepszenia swojego sprzętu audio, ale nie wiem na co się zdecydować. Do wydania mam 1000 zł i w tej cenie chcę zakupić kartę dźwiękową i głośniki do komputera.

Co do karty to może być ona zarówno wewnętrzna jak i zewnętrzna. Ważne, aby posiadała wejście mikrofonowe. Dobrze gdyby też była opcja podłączenia na raz zarówno głośników jak i słuchawek tak jest to możliwe w obecnie posiadanej przeze mnie Maya U5.

Myślałemo AIM SC808 ale dostępność zarówno w sklepach jak i na rynku wtórnym jest bardzo ograniczona. Czy są jakieś godne alternatywny?

Głośniki mają być 2.0, dobrze aby były dosyć głośne, tak aby dawały radę przy małej domówce w pomieszczeniu około 30 m2.

Zastanawiałem się nad Edifier R1600TIII.

Co do brzmienia to preferuję lekką V-kę. Słucham głównie muzyki elektronicznej (House, EDM).

Czy dobrze robię chcąc wydać 500 zł na głośniki i 500 na kartę, czy może na coś lepiej dołożyć więcej?

Chciałbym dodać, że do karty będą jeszcze podłączone słuchawki AKG 240 Studio.

Witam,

Nie ma aktualnie żadnej karty na poziomie dźwiękowym co SC808. Można próbować z używanymi Essence STX, ew. Tempotec Serenade, ale w obu przypadkach są to układy trochę gorsze. Gdyby nie konieczność podłączania jednocześnie dwóch urządzeń i wejścia mic, DragonFly Red z Polecanych by się kłaniał: https://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/ + wspomniane głośniki.

Ew. pozostaje G5: http://www.ceneo.pl/43829367#crid=70244&pid=11293 recenzowana tutaj: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-creative-sound-blaster-g5/

Czy jest możliwość użycia jakiegoś splitera do DragonFly Red, aby podłączyć jednocześnie słuchawki i głośniki?

Jakie okablowanie do głośników dokupić, ponieważ te dołączone jest podobno słabej jakości?

Co najważniejsze, czy wymiana Maya U5 na Prodigy Cube / G5 / DragonFly Red się opłaca? Czy będzie duża różnica w jakości dźwięku między kartami?

W Maya U5 trochę uprzykrza mi życie fakt iż po każdym uruchomieniu komputera muszę na nowo ustawiać poziomy głośności wejścia i wyjścia.

Edited by Fabi