Jump to content

Beyerdynamic DT 990 - Edition czy Pro ?

wszoku
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry,

na wstępie, dziękuję Panu za tyle świetnych recenzji, testów i artykułów, kawał dobrej roboty to mało powiedziane. Dzięki Panu zakupiłem AIM SC808, w Wharfedale wstąpiło nowe życie, teraz pora na słuchawki.

Moje wymagania:

- filmy gry - 50%, muzyka (elektroniczna, klasyczna, filmowa, rock) 50%

- synergia z AIM SC808

Ze słuchawek będę korzystał wyłącznie w domu, siedząc przed monitorem, bądź leżąc na kanapie z niemowlakiem na klacie :- ) Mój wybór, po wielu publikacjach padł na Beyerdynamic DT990pro. I teraz kilka pytań do Pana:

- czy rekomendowałby Pan wersję Edition   zamiast Pro 

- jeżeli tak to którą wersję: 250Omh/600Omh

- czy Denon AVR 1611 je napędzi (podłączenie z konsolą Playstation 4)

Pozdrawiam serdecznie.

Edycja:

Wydaje mi się, że edytował Pan recenzję DT990 na swojej stronie, porównując wersję Edition do Pro (dałbym sobie głowę uciąć, że jak czytałem ją jakiś czas temu to nie było). Tym samym mam już prawie jasność, potrzebuję tylko kropki nad i w postaci Pana wypowiedzi w tym temacie i pędzę na stronę www.auedos.pl, aby złożyć zamówienie.

Edited by wszoku

Witam,

Miło słyszeć, że recenzja wraz z poleconym urządzeniem się sprawdziły. 

Recenzji w ostatnim czasie nie edytowałem, nie uczyniłem tego również pod wpływem Pana tematu na forum :). Niestety w tym tygodniu jestem bardzo mocno obłożony obowiązkami, dlatego nawet nie mam możliwości udzielenia należytej odpowiedzi w Pana temacie, za co przepraszam. Jeśli dzisiaj uda mi się znaleźć chwilę, przeklikam się przez wszystkie ostatnie tematy na forum w celu odpowiedzi. O ile organizm nie odmówi mi posłuszeństwa z racji bardzo małej ilości snu (awaryjny wydruk dla klienta w ostatniej chwili, także ja i drukarnia jesteśmy w stanie ciągłej gotowości).

Akapit o którym Pan mówi bardzo szybko pojawił się zaraz po publikacji, która miała miejsce w lutym zeszłego roku. Powstała z powodu podobnego zapytania, jakie padło w komentarzach do recenzji. 

W Pana przypadku raczej zdecydowałbym się na wersję Edition i właśnie 600 Ohm. SC808 jest bardzo mocnym układem w zakresie wzmocnienia, toteż uzyskałby Pan najlepszą kontrolę tych słuchawek. A także ergonomię, bowiem modele PRO mają kabel spiralny, który przy fakcie znajdowania się karty z tyłu komputera, może Pana ograniczać użytkowo. Z drugiej strony za zakupem przemawia bardziej atrakcyjna cena oraz możliwość rozwiązania problemu spiralnego kabla np. recablingiem słuchawek, co da dodatkowo lepszą jakość dźwięku płynącą z lepszego medium transmisyjnego, choć znowu są to raz, że koszta, dwa, że utrata gwarancji. Dlatego też bym optował po prostu za Edition. 

AVR moim zdaniem raczej nie powinien mieć z nimi problemu. Jak pamiętam na mojej A-S201 również nie miałem żadnych ekscesów.

Pozdrawiam.

• Upvote 1

Panie Jakubie, zakupiłem Dt990 600 omh na www.audeos.pl z rabatem wyszło 695 zł. Super cena. Bardzo Panu dziękuję. Słuchawki są fenomenalne, na forach wszyscy polecili wersję Pro, zdałem się na Pana i nie żałuję. Teraz, pod wpływem Pana recenzji, zbieram na AKG K550. 

Pozdrawiam serdecznie.