Jump to content

Czy można połączyć DAC słuchawkowy z interfejsem?


Recommended Posts

Dzień dobry,

mam pytanie związane z DACiem Fiio E10K i interfejsem Scarlett Solo, otóż kupiłem słuchawki Beyerdynamic DT880 250Ohm i podpięte one do interfejsu grają zdecydowanie za cicho, myślałem, że tak będzie ale nie pomyślałem przed zakupem jak to wszystko połączę. No i na myśl przyszedł mi DAC Fiio E10K, ale czytam i czytam i coraz mocniej głupieje, bo na stronach jest napisane, żeby łączyć przez RCA, a RCA mam już zajęte przez monitory odsłuchowe :/ dlatego mam pytanie w związku jak to najlepiej rozwiązać/połączyć, albo może sprzedać interfejs i coś kupić innego po prostu.

Z góry dzięki za pomoc!

#edit

Zależy mi jeszcze na tym, aby wszystko to połączone miało naturalne brzmienie, realizuje trochę i chcę mieć po prostu słuchawki jakie drugie źródło odsłuchu :) Pozdro!

#edit2

Jeszcze myślałem nad rozwiązaniem, że sluchawki podpiałbym do DACA potem DAC line out do line in dla sluchawek w interfejsie, bo RCA mam zajete z tylu :/

Edited by Xoni
Link to comment
Share on other sites

Witam,

Opcje są moim zdaniem trzy:

  1. Podłączyć faktycznie tak jak Pan opisał E10K do Solo przez LO, choć nie wiem jak to będzie się zachowywało i czy przyjmie sygnał stereo po stronie Solo. Możliwe że tak, jeśli przełącznik będzie ustawiony jako Line.
  2. Kupić normalny wzmacniacz słuchawkowy i próbować podłączyć go albo do do tylnych wyjść RCA, tak jak powinno się to odbywać, choć kosztem monitorów odsłuchowych, albo do wyjścia słuchawkowego Solo, choć nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie.
  3. Oczywiście opcja ze sprzedażą i nabyciem czegoś innego też jest na stole, ale jedyne urządzenie jakie testowałem to 6i6 poprzedniej generacji, 1000 zł. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...