Jump to content

Prodigy Cube Black oraz słuchawki 32 Ohm Beyerdynamic MMX300.

Recommended Posts

Zastanawiam się czy mogę bezpiecznie podłączyć 32 Ohmowe słuchawki MMX300 do gniazda jacka 6.3mm (150 Ohm) oraz jeśli tak, to pod którym gniazdem będą lepiej grać? 6.3mm czy 3.5mm (32 Ohm)?

Słuchawki to coś mniej więcej w stylu DT770 32 Ohm tyle że z mikrofonem.

Nie powinno być problemu. Wydaje mi się, że zakres impedancji jest identyczny dla obu wejść słuchawkowych, a więc 16∼150Ω
W samej instrukcji nie zauważyłem też, aby było gdzieś wspomniane o różnych zakresach impedancji. Dodatkowo:

Cytat

Headphone Output (6.3㎜ stereo-phone / 3.5㎜ stereo-mini)

Headphone output ports (6.3㎜ stereo-phone / 3.5㎜ stereo-mini) connect with a headphone and an earphone. The protection circuit for a low-impedance earphone is installed on the stereo-mini port to optimize co㎜on general low-impedance earphones for PRODIGY CUBE.

※Caution : Minimize the volume during connection. Connection with devices except an earphone and a headphone may cause failures.

Jeżeli chcesz, to możesz spróbować, tylko nie przegnij z głośnością przy podłączaniu. ;)

Czyli ewentualnie mogę zaszkodzić słuchawką jak podłączę pod 6.3mm i ustawię głośność na max? Czy mogę powoli podnosić głośność aż do wartości maksymalnej i sprawdzać czy wszystko jest ok, a jak nie będzie żadnych zakłóceń/ artefaktów to śmiało mogę używać?

Nie ma sprawy. :)
Sam mam KPP (
60Ω) podłączone właśnie pod gniazdo 6,3 mm, oczywiście z użyciem przejściówki.

3 godziny temu, Xender napisał:

pod którym gniazdem będą lepiej grać?

Nie jestem do końca pewien, czy będzie różnica, jednak pojawiały się głosy, że na 6,3 jest lepiej. Ja z takiego rozwiązania korzystam, ponieważ uważam to za znacznie pewniejsze połączenie. :)

Potestowałem i wnioski są takie:

1) Na gnieździe 6.3 mm przy potencjometrze ustawionym na maksymalną wartość, słuchać ciągły szum. Raczej przy takich wartościach nie będę słuchał, więc nie powinno być to problemem.

2) Gniazdo 6.3 rzeczywiście stanowi o wiele pewniejsze połączenie ;).

3) Dźwięk na gnieździe 6.3 moim zdaniem brzmi przyjemniej, jest cieplejszy, może odrobinę bardziej bassowy. Czuć trochę więcej przestrzeni. Na jacku 3.5 jest ostrzejszy, bardzo klarowny, może odrobinę metaliczny.

Rozumiem że ten szum na 6.3 mm to efekt właśnie tej różnicy w impedancji między słuchawkami, a gniazdem?