Jump to content

BARDZO GŁOŚNO DOBRZE GRAJĄCY SPRZĘT DO KOMPUTERA

ero997
 Share

Recommended Posts

Cześć. Otóż bardzo ale to bardzo... lubię głośno słuchać muzyki.. Jak wiadomo przy większej głośności traci się jakość.. rozumiem. Chciałbym kupić bardzo głośny dobrze grający sprzęt ,który będę chciał podłączyć do komputera. Na co dzień słucham rapu,dobrych pompeczek z omena,najnowsze utwory spotfiy w sumie przeróżnej muzyki electro house itp itd.. Założmy ,ze mam do wydania 800 złotych.. Co jestem w stanie dobrego głośnego solidnego na długie lata kupić? Chciałbym głośny sprzęt ale nawet się na tym nie znam... Nie chcę kupić też badziewia.. dlatego zgłosiłem się do ekspertów w tej dziedzinie. Proszę o pomoc.

Edited by ero997

Miło że podchodzi Pan do nas z perspektywy ekspertów, aczkolwiek na forum większość osób ma specjalizację w sprzęcie słuchawkowym. 

Obawiam się, że przy większych głośnościach sprzęt nie pożyje długo. Raz że mocno dostaje wtedy zawieszenie membran, a także sekcja aktywna w głośnikach. Dwa, że nie jest to w żaden sposób zdrowe i jakość będzie się Panu degradowała wraz z wiekiem, ale po stronie Pana ośrodka słuchu. Generalnie propozycje podane przez @jac są jednymi z lepszych jakie można nabyć w tej cenie, ale ponownie - wszystko to co opisałem jest tutaj aplikowalne.

3 godziny temu, ero997 napisał:

Aha, Ok macie jeszcze jakies ciekawe propozycje?

Propozycji ciekawych mam setki ale wymagają one jednej cechy, której nie posiadasz - wyrobionego ucha, umiejętności i doświadczenia w sprawdzaniu sprzętu audio. Otóż  wystarczy odwiedzić kilka razy jakieś "targi staroci"( w tym "allegro okoliczne")  i wygrzebać "stare dobre klocki" - jest to "sport" dla odważnych bez wyobraźni;)

W Twoim przypadku wszystko co mogę doradzić to na takim targu wybrać największe kolumny jakie udźwigniesz i wybrać najcięższy wzmacniacz (prędzej amplituner) jaki znajdziesz. Do 800 zł się zmieścisz i kupisz coś w miarę "mało charczącego" ale za to trzęsącego meblami u sąsiada. Wszystko powyższe pod warunkiem "kupy szczęścia":).

Pozdrawiam serdecznie

jac

PS. proszę nie mieć do mnie pretensji jak powyższe się nie uda ( kupisz "trupa") albo jak "zdobycz"  "padnie" po jakimś czasie. Jest to pewien rodzaj "audiofilskiej ruskiej ruletki" z magazynkiem  na jakieś półtora naboju:)

Edited by jac
  • Sad 1

9 minut temu, jac napisał:

Propozycji ciekawych mam setki ale wymagają one jednej cechy której nie posiadasz - wyrobionego ucha, umiejętności i doświadczenia w sprawdzaniu sprzętu audio. Otóż  wystarczy odwiedzić kilka razy jakieś targi staroci i wygrzebać "stare dobre klocki" - jest to "sport" dla odważnych bez wyobraźni.

Troche dziwny ten twoj kometarz. Jednoczesnie niby "doradzasz" ale tak naprawde obrazasz jednoczesnie twojego rozmowce ? Moze warto sie wstrzymac jezeli nie ma sie nic ciekawego do powiedzenia ? hmm ?

Edited by ysis
  • Like 1

3 minuty temu, ysis napisał:

Troche dziwny ten twoj kometarz. Jednoczesnie niby "doradzasz" ale tak naprawde obrazasz jednoczesnie twojego rozmowce ? Moze warto sie wstrzymac jezeli nie ma sie nic ciekawego do powiedzenia ? hmm ?

A w którym konkretnie zdaniu? pogrubiłeś te fragmenty?

Edited by jac

30 minut temu, ysis napisał:

Pogrubilem ci elementy w cytacie  twojego postu. 

"wyrobionego ucha, umiejętności i doświadczenia w sprawdzaniu sprzętu audio" nie wiem jak taki wpis może obrażać skoro autor napisał cyt. "Chciałbym głośny sprzęt ale nawet się na tym nie znam..."

"Znanie się" to przecież między innymi : wyrobione ucho, umiejętności i doświadczenia w sprawdzaniu (w tym testowaniu) sprzętu audio.

cyt: "jest to "sport" dla odważnych bez wyobraźni"

Nie dotyczy to osoby autora lecz opisuje pewne zjawisko, pewne zachowania większej grupy osób . Autor nie kupuje na allegro "starych klocków" a tym bardziej na  rynku staroci. W jaki sposób ma to go obrażać? Skoro go to nie dotyczy w najmniejszym stopniu.

PS. wpis miał być w tonie ciut żartobliwym, na końcu umieściłem ":)"

Edited by jac
  • Upvote 1

Ja nie odebrałem postu @jac jako obraźliwego. Taka jest prawda: część modeli które są bardzo ciekawe wymaga troszkę więcej osłuchania, a także zwracania uwagi na konkretne aspekty, aby móc takie słuchawki polecić/docenić. Userzy o małym doświadczeniu wykazują często bardzo podobne do siebie preferencje zorientowane głównie na bas. To nie jest w żaden sposób przytyk, a po prostu prawidłowość, której istnienia nie należy się wstydzić. W przypadku sprzętu droższego rodzi się jednak sporo wątpliwości u osoby, która ma małe osłuchanie, czy aby nie dałoby się taniej dostać słuchawek sprawdzających się równie dobrze w ramach jej wymagań. Jeśli ktoś używa słuchawek za 200 zł, a nagle skacze na model za 20000 zł, to naturalne, że będzie się zastanawiał, czy aby nie znajdzie czegoś bardziej dopasowanego pod siebie za np. 2000 zł. Osłuchanie często idzie w parze z doświadczeniem i wyrabianiem się gustu na osi czasu. Kiedyś używałem słuchawek, które dzisiaj traktuję jako low/mid-fi, ale to dzięki np. K518 DJ i K142 wiedziałem, że wolałbym iść w kierunku tych drugich, ale wygodniejszych i lepszych. LCD-XC także doceniłem po 4 latach i przesłuchaniu przynajmniej kilku rozwiązań studyjnych, sprawdzając je przez to w takich właśnie zastosowaniach lub okolicznościach. 

No rozumiem. Panowie. Mam jeszcze po swoim ojcu.. Dwie duże kolumny firmy "Wharfedale Crystal" Model bodajże 2-30.  I jeden płaski wh-2 centre.Co onich sądzicie nadadzą się czy jednak lepiej kupić jakieś?

Ok rozumiem. Czyli jak na razie mam na oku GŁOŚNIKI MICROLAB SOLO7C. 

Jak duży masz pokój i jaką ma akustykę? https://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

Tak czy inaczej kup to, póki jest za 220 zł  https://www.ceneo.pl/18725076

58 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Ja nie odebrałem postu @jac jako obraźliwego. Taka jest prawda: część modeli które są bardzo ciekawe wymaga troszkę więcej osłuchania, a także zwracania uwagi na konkretne aspekty, aby móc takie słuchawki polecić/docenić. Userzy o małym doświadczeniu wykazują często bardzo podobne do siebie preferencje zorientowane głównie na bas. To nie jest w żaden sposób przytyk, a po prostu prawidłowość, której istnienia nie należy się wstydzić. W przypadku sprzętu droższego rodzi się jednak sporo wątpliwości u osoby, która ma małe osłuchanie, czy aby nie dałoby się taniej dostać słuchawek sprawdzających się równie dobrze w ramach jej wymagań. Jeśli ktoś używa słuchawek za 200 zł, a nagle skacze na model za 20000 zł, to naturalne, że będzie się zastanawiał, czy aby nie znajdzie czegoś bardziej dopasowanego pod siebie za np. 2000 zł. Osłuchanie często idzie w parze z doświadczeniem i wyrabianiem się gustu na osi czasu. Kiedyś używałem słuchawek, które dzisiaj traktuję jako low/mid-fi, ale to dzięki np. K518 DJ i K142 wiedziałem, że wolałbym iść w kierunku tych drugich, ale wygodniejszych i lepszych. LCD-XC także doceniłem po 4 latach i przesłuchaniu przynajmniej kilku rozwiązań studyjnych, sprawdzając je przez to w takich właśnie zastosowaniach lub okolicznościach. 

U mnie często jest tak, że jeśli nowy zakup pasuje mi w ~100% to znaczy, że kupiłem coś na obecnym poziomie osłuchania i wiedzy,. Coś co po niedługim czasie będę zmuszony sprzedać. Z drugiej strony jak "wyskoczymy za bardzo do przodu" z dwie półki wyżej to być może będziemy "cierpieć" i się męczyć przez długi czas. Aby wówczas nie stracić finansowo warto zamiast sprzedawać odłożyć na półkę - czasami na kilka lat, aż nie dojrzejemy.

Edited by jac
  • Like 1

Pójśćie na zakupy używek jest jakimś wyjśćiem z sytuacji .Wzmacniacz 400, może 500 i kolumny za 300 jeśli da się to podłączyć do kompa to będzie grało.

kolumny 7568951913   aukcja na allegr.

wzmacniacz 7472201029 aukcja na allegr.

wzmacniacz 7557196438 aukcja jw.

mieścimy się w budżecie

Bez gwarancji ale sprzęt jest jeszcze z naszej epoki  i zagra głośno .?

Edited by pablo650