Jump to content

Wybór między Shanling M1 / M0 / XDuoo X3II

Piotr 1979
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie. 

Bardzo proszę o pomoc i poradę w zakupie odtwarzacza. Do tej pory używałem Sansa clip. Mam dylemat pomiędzy:

Shanling M1 / M0

XDuoo X3II

Słucham każdej muzyki (oprócz disco polo i tego typu...), przewaga ciężkiego brzmienia, Hardcore, Black Metal ale czasami klasyka rocka i nawet Hip Hop się trafi. 

Słuchawki zdecydowanie dokanałowe - planuję zakup Final E2000.

Z góry dziękuję za pomoc.

Edited by EvilKillaruna
Pomagam nazwać temat jak należy. // Ev.

W M1 przy niektórych słuchawkach może brakować dociążenia - świetnie gra, ale słuchawki najlepiej jakby same z siebie miały dobrze zaznaczony bas.
Miałem duet M1 + RHA MA750 i naprawdę świetnie sobie radził.
Finali, M0 i Xduoo X3II niestety nie znam. Jeżeli X3II ma cokolwiek wspólnego z X3 pierwszym, to to może być niezły wybór, zwłaszcza że nowa wersja ma o niebo lepszy, dopracowany soft.

Z czym teraz Clipa używasz i czego Ci w dźwięku brakuje bądź jakie masz oczekiwania? Im bardziej uda Ci się sprecyzować, tym łatwiej będzie pomóc.

13 minut temu, bachankas napisał:

W M1 przy niektórych słuchawkach może brakować dociążenia - świetnie gra, ale słuchawki najlepiej jakby same z siebie miały dobrze zaznaczony bas.
Miałem duet M1 + RHA MA750 i naprawdę świetnie sobie radził.
Finali, M0 i Xduoo X3II niestety nie znam. Jeżeli X3II ma cokolwiek wspólnego z X3 pierwszym, to to może być niezły wybór, zwłaszcza że nowa wersja ma o niebo lepszy, dopracowany soft.

Z czym teraz Clipa używasz i czego Ci w dźwięku brakuje bądź jakie masz oczekiwania? Im bardziej uda Ci się sprecyzować, tym łatwiej będzie pomóc.

Witam. Nie jestem znawcą tematu i nie będę używał fachowego języka. Tak więc teraz używam zwykłych dokanałowych Sony... Szału nie ma... Słucham głównie ciężkiej muzyki, szukam wyraźnego wokalu, chciałbym słyszeć w miarę możliwości wszystkie gitary i perkusję a nie jednostajną sieczkę. Jak na razie wszystko zlewa się w jedną całość.   Z opinii jakie czytałem X3II jest mocno poprawioną wersją X3. Jeśli chodzi o M1 obawiam się trochę jego wielkości i sposobu sterowania. Muzyki słucham głównie na zewnątrz, bardzo często w komunikacji miejskiej więc zależy mi na wygodzie. 

Nie trzeba być znawcą i używać fachowego języka, aby opisać to czego się oczekuje. W końcu jest to w interesie pytającego przecież, odpowiadającym nie robi to żadnej różnicy, poza tym, że nie będą odpowiadali lub odpowiedzi nie będą tak akuratne, jak mogłyby być. 

Również jak przedmówca miałem styczność na tą chwilę tylko z M1 i mogę go polecić. Jeśli E2000 grają na mocny bas i są cieplej grającą parą, zgrają się z M1 rewelacyjnie.