Jump to content

DAC/AMP do PM-3

Recommended Posts

Ave

Witam serdecznie,to mój pierwszy post na forum.

Czeka mnie zmiana długo użytkowanego zestawu DT 990 PRO 250 Ohm + SMSL SD-650 zmodyfikowanego pod moje potrzeby (opampy,kondy,potek,zasilacz liniowy itd)

Słuchawki już wybrałem,OPPO PM-3 i pozostaje kwestia wybrania DAC/AMP ale tutaj przyznaję że sporo się pozmieniało na rynku od czasu kiedy około 2 lata temu

kupiłem obecny zestaw...nie śledzę intensywnie rynku więc lepiej pytać bardziej doświadczonych ode mnie.

Założenia co do DAC/AMP są proste,kompaktowa konstrukcja ze zintegrowanym zasilaczem (zewnętrzny zasilacz mnie nie interesuje)

Nie będzie grzebania i poważnych zmian poza opampami,używam niemal wyłącznie FLAC i sprzęt trafi na biurko obok PC...budżet do max 2K zł.

Jest tego tyle że im dłużej wałkuję temat to mam większy mętlik w głowie.

Witam,

Jak rozumiem szuka Pan sprzętu zintegrowanego z opcją wymiany OPA, a do tego z wewnętrznym zasilaniem i kompaktowymi rozmiarami. Do 2k zł dosyć trudno będzie spełnić wszystkie kryteria, ale do takich słuchawek jak OPPO PM-3 najprawdopodobniej potrzebuje Pan Matrixa M-Stage HPA-3U. Sprzęt posiada w sobie wszystkie cechy poszukiwane przez Pana:
- smukłą sylwetkę o małej szerokości,
- zintegrowane zasilanie oparte na trafo toroidalnym,
- wymienny wzmacniacz operacyjny,
- zintegrowany DAC,
- a do tego dużą moc wyjściową wraz z regulowanym gainem, co może być kluczowe przy chęci wymiany OPA, zwłaszcza na modele dyskretne.

Sumarycznie powinno się to bardzo ładnie zgrać z takimi słuchawkami jak PM-3. Cena nowej sztuki to dokładnie 2000zł. 

• Upvote 1

Dziękuję za szybką odpowiedź.

M-Stage HPA-3U do przetestowania.

Rozumiem że przy takim budżecie nie mamy większego wyboru i mam nie wałkować tematu

bo kolejny krok np w postaci Aune S16 wymaga zwiększenia budzetu o 1/3 ?

Proszę uprzejmie,

Raczej tak konkretnych i precyzyjnie skrojonych wymaganiach oraz staraniach, aby kupił Pan sprzęt raz a dobrze. Również dlatego, żeby mieć pole manewru przy ewentualnej zmianie OPPO na inny model słuchawek w przyszłości.

Synergicznie jak najbardziej tak, ale gabaryty S16 są jednak nieco większe (S16 jest krótsza, ale szersza) oraz nie ma możliwości wymiany wzmacniaczy operacyjnych. Musiałby Pan sprawdzić rozmiar S16 czy aby na pewno będzie w akceptowalnych ramach. Zyskałby Pan jednak możliwość podpięcia pod nią dowolnego wzmacniacza, czy to zbalansowanego, czy też Single Ended. 

Niekoniecznie musi mieć miejsce zwiększenie budżetu o 1/3, bo czasami zdarzają się czy to okazje, czy też modele potestowe z szansą nabycia wprost od dystrybutora. Aktualnie ma miejsce promocja na S16 w sklepie Audeos http://www.audiofanatyk.pl/audiofanatyk-konczy-7-lat/ dzięki czemu dopłata do niej wyniosłaby raptem 400 zł.

Dziękuję za link.

Większa szerokość S16 to nie problem,co do innych elementów zestawu to oprócz słuchawek tylko aktywne monitory Adam Audio A5X i tyle.

Może moja maniera co do ultra kompaktowego rozwiązania DAC/AMP jest nie na miejscu

i to zawęża spektrum dostępnych urządzeń ?

Opcji wymiany opampów trzymam się twardo.

Raczej właśnie opcja wymiany OPA. Wbrew pozorom niestety dziś jest to rzadkość i większość ogromna urządzeń jest projektowana pod konkretne układy z konkretną specyfikacją. Możliwe, że gdyby miały siłowo wstawione stoliki pod inne wzmacniacze operacyjne niż fabryczne układy, doszłoby wręcz do uszkodzenia tychże urządzeń. Wymianą wzmacniaczy operacyjnych niestety dziś zajmują się tylko entuzjaści w ramach bardzo wąskiego grona urządzeń, toteż każda taka produkcja nie umyka ich uwadze. Obawiam się, że z urządzeń, które mogę Panu z czystym sumieniem polecić, pozostaje się chyba tylko wspomniany Matrix.

• Upvote 1