Jump to content

Bezprzewodowe słuchawki wokółuszne do 2000 zł

Jozzek667
 Share

Recommended Posts

Witam na początku chciałbym się przywitać.

Witam więc.

Szukam słuchawek takich jak w temacie. Poszperałem pół dnia w necie i narazie najbardziej sensowną opcją wydają mi się Bowers & Wilkins PX Wireless. Pytanie do Was. Jakie jeszcze modele słuchawek moglibyście polecić lub polecacie ?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

To zależy czego oczekujesz od dźwięku, czy będziesz muzykę odtwarzał tylko przez bluetooth, czy chcesz czasem podłączyć kabel. Jaki masz odtwarzacz - czy potrzebujesz najnowsze kodeki aptX, aptX HD, LDAC czy wystarczy SBC, AAC. Czy preferujesz najbardziej wygodę, czy jesteś w stanie iść trochę na kompromis dla lepszej jakości brzmienia. Czy potrzebujesz ANC i przy tym oczekujesz najlepszej jakości.

Nie podałeś żadnych danych. Nie chcę, żeby to wyglądało na pouczanie, ale skoro dopiero się zarejestrowałeś mogłeś nie dojrzeć, że na dole strony forum jest taka zakładka "Zanim zadasz pytanie "co kupić". A w niej jeszcze inne zakładki m.in. https://www.audiofanatyk.pl/jak-poprawnie-pytac-o-zakup-sluchawek-na-forach/

Od siebie tylko powiem, że Bowers & Wilkins PX nie są jedyną i najbardziej sensowną opcją. 

Do 2000 zł można wybierać w słuchawkach bezprzewodowych.

W dniu 18.09.2018 o 11:25, Bernie napisał:

Od siebie tylko powiem, że Bowers & Wilkins PX nie są jedyną i najbardziej sensowną opcją. 

Do 2000 zł można wybierać w słuchawkach bezprzewodowych.

To co mógłbyś polecić ?

Od siebie dodam że zakupiłem te słuchawki B&W PX i po ok. 5h słuchania nie dorównują moim Audio-Technikom ATH-m50x, które są 3x tańsze, ani szczegówością detali ani sceną. Są troche takie przymulone i nie ukrywam że jestem trochę zawiedziony.

Dodam że słucham gównie jazzu, rocka i trochę klasyki, wszystko oczywiście we *.flac. Źródło zarówno do AT jak i B&W to Samsung Galaxy S9.

Moim głównym kryterium jest jakość brzmienia a nie wygoda użytkowania.

Edited by Jozzek667

19 minut temu, Jozzek667 napisał:

To co mógłbyś polecić ?

Poleciłbym odsłuchać np. Sony WH-1000XM3, tańszych H900N lub jeśli lubisz ATH-M50X to bardziej może ATH-DSR7BT https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audio-technica-ath-dsr7bt/ 

Sony najłatwiej posłuchać w Sony Centre lub MM, Audio Technica np. Top HiFi. Ale trudno powiedzieć, czy któreś trafią w Twój gust, zwłaszcza bez określenia bliższych preferencji brzmieniowych.

Ja osobiście mam Bowers & Wilkins P7 Wireless i one grają według mnie lepiej od PX a także Sony chociaż nie mają ANC i dotykowego sterowania. Ale są już nieprodukowane, więc w grę wchodzą tylko używki, a też nie wiadomo czy Tobie by pasowały po tych ATH, więc w ciemno nie polecam. Chociaż jest recenzja na AF, więc trochę można się nią pokierować.

35 minut temu, Jozzek667 napisał:

Źródło zarówno do AT jak i B&W to Samsung Galaxy S9.

Po bluetooth źródło nie ma takiego znaczenia, jak obsługiwane przez słuchawki i odtwarzacz kodeki BT o różnym stopniu kompresji,  gra też DAC w słuchawkach. Co innego jeśli podłącza się kabel.