Jump to content

DragonFly Black v1.5 vs FX-Audio DAC-X3

Recommended Posts

Witam.

Po przeszukaniu internetu w swoim zakresie nie znalazłem dobrego porównania obu DAC'ów, które mnie zainteresowały. Aczkolwiek jestem zielony w tych tematach i jedyne co zrobiłem to sprawdziłem i przeczytałem recenzję na stronie AF.

Posiadam isk hd9999 i do tego sprzętu chciałbym dobrać jednego z dwóch DAC"ów jednak nie mogę się dokładnie zdecydować który byłby lepszy, a korzystając z promocji na https://www.tophifi.pl/stereo/przetworniki-c-a/audioquest-dragonfly-black.html ceny są bardzo podobne, a wiadomo "ważka" oficjalnie jest droższa. Być może znalazłaby się osoba posiadająca właśnie zestaw isk hd9999 + DF black/DAC x3 i mogłaby się również na ten temat wypowiedzieć? 

Dzięki ! ?

P.S. Słuchawek używam głównie do gier, słuchania muzyki i oglądania seriali/filmów ?

Edited by Cayr

Witam,

Nie posiadam wymienionych słuchawek, ale wszystkie te produkty mają swoje recenzje na blogu. Bardzo łatwo jest je ze sobą porównać. X3 jest bardziej neutralny, DFB cieplejszy i basowy. Kwestia co komu bardziej pasuje, bo i jeden kierunek i drugi może być dla posiadacza tego modelu realną opcją.

Jeśli o mnie chodzi, gdybym miał wybierać między nimi, wolałbym DFB, choć to dlatego, że posiadam sporo jasnych i lżejszych basowo słuchawek, do których by po prostu pasował.

Po namyśle i Twojej odpowiedzi wybrałem DFB, zamówiłem i zobaczymy jak to pójdzie :) Tym bardziej, że cena DFB jest teraz mocno obniżona więc opłacalność jest wyższa. Jest to mój pierwszy DAC, isk hd9999 posiadam od dwóch tygodni, mam wrażenie jakby one również posiadały lekki bas, ale czegoś mi w nich brakowało więc bardziej zagłębiłem się w bloga AF, a jedyne do czego będę używał tych słuchawek to właśnie gry, muzyka i filmy. Dzięki za odpowiedź, mam nadzieję że temat przyda się osobom, które będą miały podobny dylemat :)

• Like 1

Cześć,

Zakupiłem DragonFly Black 1.5 kilka tygodni temu (nie ukrywam, że powodowany rekomendacją Autora).

Miałem okazję bezpośrednio porównywać tego DAC'a z OPPO HA-2, którego miałem równolegle pożyczonego przez tydzień. Pomijając całą warstwę różnic zastosowań oraz funkcjonalności tych obu urządzeń, stwierdzam, że Ważka gra "z tej samej parafii". Jestem zdumiony tym co usłyszałem i jak pięknie "gra" mi to z moimi słuchawkami Master & Dynamic MH40. Wrażeń nie opisuje, bo są one zbieżne z tym co opisano w https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-audioquest-dragonfly-black-v1-5/

Dodam od siebie, że DragonFly Black 1.5 nie został automatycznie wykryty przez mój system Windows 10 i musiałem ręcznie interweniować w aktualizację sterowników (wymuszenie automatycznego znalezienia i instalacji). Instalacja po tej intwerwencji przebiegła bezproblemowo i szybko (plus aktualizacja oprogramowania pokładowego do wersji 1.7).

• Like 1

Dzisiaj do mnie przyjechała ważka, testuję w miarę możliwości. Krzysztofie jakiego formatu na ważce używasz ? U mnie po podłączeniu świeci się na purpurowy kolor, czyli 96000 HZ. Z kolei w Tidalu każdy utwór Hi-Fi wbija mi ją na format zielony czyli 44100 HZ, z jakiego powinenem korzystać aby było w porządku ? ;) Dźwięk jest z pewnością lepszy :)

Ludzkie ucho słyszy w zakresie 20 - 20 tysięcy herców. Wg teorii Nyquista maksymalna częstotliwość przesyłu impulsów (dźwięku) jest równa połowie dostępnej przepustowości. Więc dzieląc 44 100 przez 2 i tak otrzymujemy 22 050 herców, które pokrywa zakres słyszalny przez człowieka. 

Wyższe częstotliwości próbkowania mają zastosowanie głównie przy nagrywaniu dźwięku. Spokojnie możesz zostawić 44.1 kHz. 

Edited by senes

15 minut temu, NuYam napisał:

Cześć

W ustawieniach Tidala- streaming daj master, niżej jest Dzwięk- wyjscie audio - more setting i tam zaznacz użyj trybu exclusive. Wtedy ważka powinna przełaczać się sama w zależności od próbkowania utworu.

Pozdrawiam.

Dokładnie tak i należy zostawić włączone próbkowanie ustawien MQA. Black na tym zyskuje.

Dobra, zostawiłem próbkowanie na 96000 w ustawieniach dźwięku, Tidal sam zawsze po włączeniu muzyki dostosowuje sobie wartość 44100 i jest w porządku ;) Dzięki za pomoc z doborem sprzętu jak i jego konfiguracji, dźwięk przez ważkę jest po prostu genialny, słuchanie muzyki przez integre nie wchodzi od tej pory w grę ?

• Like 1