Jump to content

Jakość dźwięku w słuchawkach przez port przedni/tylni komputera

Recommended Posts

Witam. Wzmagam się ostatnio z polepszeniem jakość dźwięku wydawanego przez moje słuchawki (Skull Candy Crusher Wireless). Podłączałem je na wszystkie sposoby: port przedni komputera, tylni, a nawet to wejście w głośniku. Jakość muzyki ze słuchawek podłączonych do komputera jest fatalna porównując muzykę puszczoną z telefonu. Teraz nie wiem czy grzebać w ustawieniach sterowników od audio czy szukać problemu gdzie indziej. Ostatnio zastanawiam się nad kupnem C/A i DAC AudioQuest DragonFly 1.5v może to by coś zmieniło. Proszę o wszelką pomoc. Pozdrawiam.

5 godzin temu, Guri321 napisał:

Jakość muzyki ze słuchawek podłączonych do komputera jest fatalna porównując muzykę puszczoną z telefonu.

Masz na myśli ogólną jakość dźwięku, czy bardziej jakieś szumy, charczenia etc.? Wydaje mi się, że słuchawki po prostu nie załapały synergii ze zintegrowanym układem audio. ;)

Można próbować bawić się ustawieniami, ale jeżeli jest fatalnie, to nie jestem pewien, czy będzie to jakkolwiek pomocne.

Godzinę temu, daviox napisał:

Masz na myśli ogólną jakość dźwięku, czy bardziej jakieś szumy, charczenia etc.? Wydaje mi się, że słuchawki po prostu nie załapały synergii ze zintegrowanym układem audio. ;)

Można próbować bawić się ustawieniami, ale jeżeli jest fatalnie, to nie jestem pewien, czy będzie to jakkolwiek pomocne.

ogólną jakość dźwięku i też to, że są ciche w porównania do telefonu :/

Edit:

a kwestia  AudioQuest DragonFly poprawiła by sprawę?

Edited by Guri321

Czyli można wykluczyć problemy techniczne. Wygląda na to, że to połączenie po prostu nie trafiło w gust brzmieniowy. W takiej sytuacji zmiana źródła może pomóc.

7 godzin temu, Guri321 napisał:

a kwestia  AudioQuest DragonFly poprawiła by sprawę?

Nie znam Pana preferencji brzmieniowych, jaki i nie miałem przyjemności odsłuchiwać DragonFly Black, dlatego też odsyłam do recenzji. ;) Być może nieco rozjaśni ona wątpliwości odnośnie tego, czy DragonFly może tu pomóc.

Jakie są Pańskie oczekiwania odnośnie brzmienia? Podrzucenie kilku utworów, których Pan słucha, również może w jakiś sposób pomóc w zasugerowaniu, jednak to wciąż będą tylko sugestie. Decyzję ostateczną zawsze najlepiej podjąć samemu. :)

Jak chodzi o glosnosc to dragonfly znaczaco ja wzmocni.

3 godziny temu, prohaks napisał:

Druga sprawa, nie kupuje się słuchawek bezprzewodowych żeby następnie ciągle siedzieć na kablu. Bo zastosowanie Dragonfly'a sprowadzi się do tego.

Cos w tym jest ?