Jump to content
Sign in to follow this  
saudio

Nowości płytowe

Recommended Posts

Wczoraj była premiera nowej płyty J.M.Jarre'a "Planet Jarre".

Miałem już kupić, ale widziałem dwa wydania z CD i na razie się wstrzymałem. Jest bowiem wydanie "zwykłe" na 2CD i to chyba  "Anniversary Edition" oraz "Deluxe Edition" też na 2CD. Różni je chyba tyle, że "Deluxe" to digipack, a zwykłe jest w pudełku jewel case. Jeśli tak to trochę słabo, bo wersja deluxe kojarzy mi się zawsze z jakimiś dodatkowymi utworami, dodatkami. A cena taka sama. Kolekcjonerskiego wydania z dwoma kasetami i LP nie widziałem.

Poza tym chyba poczekam na wydanie w "polskiej cenie", bo 60-67 zł za ten album w sklepach, to według mnie sporo.

Na razie słuchałem więc płyty na Tidalu https://tidal.com/browse/album/90633572

Sam album to w większości wybrane utwory ze starych albumów, ale w nowym wydaniu i ułożone według playlist. Pomysł ciekawy, nie jest to taka zwykła  skladanka i utwory podzielone na cztery różne części twórczości. Stary Oxygene, Equinoxe, Magnetic Fields czy Zoolookologie w nowej aranżacji brzmią interesująco, "bardziej nowocześnie". Ale na całej płycie są tylko dwa nowe utwory. Chociaż gratką jest muzyka z płyty "Music for Supermarkets".

Dwa nowe utwory to jednak trochę mało.Tak więc to trochę takie "odgrzewanie kotleta", kolejne odcinanie kuponów przez JMJ.

Generalnie nic nowego (prawie), ale zdecydowanie warto posłuchać.

• Like 3
  • Upvote 1

Zazwyczaj jakos nie poluje na nowosci ale to mi sie bardzo spodobalo. Typowo plyta robiona pod publike azjatycka ale sadze ze warto posluchac jak sie interpretuje klasyke gdzie indziej niz w Wiedniu tym bardziej ze Lang Lang to jednak smietanka.

Edited by ysis
  • Like 1

Usiadłem do nowego Riverside, jest moc w emocjach i brzmieniu, zdecydowanie jedna z mocniejszych pozycji w ich dyskografii.
Jestem fanem starszych płyt, lubiąc niemal równie mocno nowsze wydania. "Wasteland" zręcznie lawiruje pomiędzy, dodając świetne smaczki i tonę ładunku emocjonalnego.

• Like 1

po kilku niewypalach, Muse wraca w dobrej formie... to moze jeszcze nie poziom Origin of symetry ale jest zdecydowanie lepiej...

Edited by ysis

W dniu 25.10.2018 o 20:00, Hir0 napisał:

Pierwszy utwór, sam początek - wjeżdza wokal a ja czuje się jakby ktoś mnie uderzył konkretnie w mordę. 
Świetny kawałek, zaraz obadam drugi. Dzięki! :) 
edit: Drugi utwór nazywa się "hit me harder" - przypadek? xD 

Edited by LoCzekk
  • Like 1

Odkurzę temat, bo w końcu coś niemetalowego znalazłem. Klimaty klasycznego hard rocka, Tesla - Shock, całkiem przyjemne granie.