Jump to content

Słuchawki za 200zł.

Delthir
 Share

Recommended Posts

Hej!

Ostatnio przymierzam się do kupna nowych słuchawek, których głównie będę używał do słuchania muzyki z telefonu (w pociągu itp.). Dotychczas używałem AKG k518le i grały dla mnie bardzo przyzwoicie, chociaż nie były zbyt wygodne. Przedział cenowy w jaki celuję to ok.200zł. Słucham głównie rapu, ale zdarzy mi się włączyć metal/rocka. Jeśli chodzi o moje upodobania w słuchawkach to lubię mocny bas i nienawidzę wręcz słuchawek, które mają podbite soprany. Miałem kiedyś bodajże jbl 110bt i one grały strasznie źle, nie dało się na nich słuchać metalu, grały zbyt wysoko. Do komputera używam superlux hd-660 i one są w miarę ok, tylko bas mają słaby. Jeśli ktoś byłby tak miły to proszę o podanie kilku przykładowych modeli, które mniej więcej wpiszą się w moje gusta i jeszcze proszę o ocenę tych modeli: koss porta pro oraz marshall major ii. 

Z góry dziękuję za pomoc!!!

Witam,

Wydaje mi się, że w zakresie odpowiedzi na zawarty w temacie problem wyboru sprzętu, pomocna może okazać się lektura Polecanych oraz innych artykułów znajdujących się na blogu. Bezpośrednie linki są również zawarte w temacie przyklejonym w ramach listy tematów tego działu. Recenzję bezprzewodowej wersji Koss Porta PRO można znaleźć na blogu. Marshalli nie testowałem.

Pozdrawiam.

• Like 1
  • Upvote 1

Przed napisaniem tego tematu przeglądałem różne artykuły, jednak trudno coś wybrać samemu. Prosiłbym o jakąś rekomendację, jaki konkretnie model będzie najlepszy w tym przedziale cenowym, chyba, że w takich małych pieniądzach nie ma dużych różnic?

Z rankingu przenośnych słuchawek wytypowałem koss porta pro oraz Audictus Achiever, więc mam rozumieć, że tylko te dwa konkretne modele słuchawek nausznych są warte uwagi w przedziale do 200zł (pomijając creativy, bo nie można ich już dostać, encore ponieważ są o połowę tańsze, no a akg już posiadam)? Chyba, że zainteresować się dokanałówkami, a nuż mi się spodobają... ale wydaje mi się, że większe słuchawki z samego założenia powinny grać lepiej. 

Ale to właśnie takie modele zawierają się w Polecanych. We wstępie do Polecanych wyraźnie napisałem, że w zestawieniach są tylko i wyłącznie modele, które testowałem i jestem w stanie zarekomendować. Oczywiście nie będzie tam absolutnie wszystkich, ale przynajmniej ma Pan pewność, że te, które się tam znajdują, są sprawdzonymi realnie pozycjami, a nie wypisanymi losowo na bazie cudzych rekomendacji czy popularności. Nie chciałbym przy tym wybierać za Pana, ponieważ to nie ja będę użytkownikiem docelowym słuchawek. 

W tak małym budżecie każda dopłata może czynić różnicę. 

Koss Porta PRO to słuchawki-legenda, ale bas będzie w nich na poziomie HD660. Tak samo Achievery. Po prostu to słuchawki wartościowe w moim odczuciu, dlatego są w Polecanych. Achievery zresztą posiadam prywatnie jako parę do testów i porównań. Nie wyklucza to egzystencji innych modeli wartych uwagi, ale te dwa mam sprawdzone i przetestowane. Może jeszcze Pan spróbować Takstarów HD6000 albo Bluedio UFO2, ale te ostatnie raczej są poza budżetem. 

Niekoniecznie większe słuchawki grają lepiej, ale też wiele zależy od tego który model z którym jest porównywany. W pewnym momencie dokanałówki mogą zagrać lepiej, ale od pewnej ceny pałeczka będzie już po stronie głównie modeli pełnowymiarowych. 

• Upvote 1

No dobrze, a mógłby Pan porównać brzmienie koss, achiverów  oraz encore rockmaster live do akg k518/superlux hd660? Chcę po prostu wiedzieć czego mniej więcej się spodziewać. Na początku chciałem kupić beats'y ep, bo miałem okazję kiedyś ich słuchać i miały bardzo fajny bas, ale czytałem, że nic poza tym basem nie oferują, więc pewnie do np. rapu byłby fajne, ale gorzej kiedy włączyłbym jakiś inny rodzaj muzyki. 

• 4 weeks later...

Rozglądałem się troszkę za tymi słchawkami i trafiłem na takie słuchawki jak bluedio t4s/t5. Raczej nie znajdę ich nigdzie do przesłuchania, więc czy mógłby mi ktoś porównać te obie pary do akg k518? No i czy warto inwestować w słuchawki bezprzewodowe w takim małym budżecie, czy raczej sobie to odpuścić? Chodzi tutaj głównie o jakość dźwięku, czy nie będzie gorsza w porównaniu z modelami na kablu (odsłuch z telefonu)?

Edited by Delthir

Ponieważ na temat wszystkich wymienionych tu słuchawek napisałem obszerne recenzje na blogu, do tego w kilku przypadkach na tyle świeże, że posiadają pomiary akustyczne, a nawet pisane są z perspektywy porównania między sobą - nie, nie mogę porównać. Na każdą z tych recenzji poświęciłem bardzo dużo czasu, aby ją stworzyć i aby każdy mógł porównywać potem ten sprzęt między sobą samodzielnie. Zwłaszcza że pisała je w ten sam usystematyzowany sposób jedna i ta sama osoba, a nie gromada różnych osób o odmiennych gustach, co już w ogóle jest kolosalnym ułatwieniem. Proszę mi tym samym wybaczyć, ale nie będę przepisywał i streszczał tego co pisałem, ponieważ po to właśnie powstały recenzje na blogu, abym nigdy nie musiał tego robić. Jak również z szacunku do własnego czasu, którego naprawdę nie mam zbyt wiele. Będę przy tym wdzięczny za zrozumienie i uszanowanie mojego podejścia, ponieważ gdyby nie konsekwencja w tym zakresie, należałoby po prostu zamknąć blog z racji najwyraźniej jego nieprzydatności, mimo 10 lat realizowanych na nim testów i opisów różnorodnych modeli słuchawek.

• Like 1
  • Sad 1

Chciałbym Panu powiedzieć, że bardzo cenię Pana recenzje i zawsze gdy planuję kupić nowy sprzęt audio ląduję na tym blogu. Czytałem recenzję moich akg oraz kilka dni temu bluedio t5 i owszem znalazłem tam porównanie pomiędzy modelami bluedio, ale nigdzie nie widziałem porównania ich do akg, chyba, że jestem po prostu ślepy. Oczekiwałem dosłownie 1/2 zdań porównujących moje obecne słuchawki do tych, które zamierzam kupić, ale niestety spotkałem się z dość długim postem tłumaczącym dlaczego nie uzyskam cennych dla mnie informacji. Nawet odpowiedź pokroju "bluedio mają troszkę mniejszy bas niż akg i grają bardziej neutralnie" pewnie byłaby wystarczająca. Pragnę również zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach mało kto ma dużo wolnego czasu, więc nie jest Pan jedyny. Nie chcę być niemiły, ale w internecie znajdzie Pan recenzje wszystkiego, więc jeśli Pan będzie chciał zakupić jakiś sprzęt na którym kompletnie się nie zna zapraszam Pana do lektury wielu bardzo obszernych artykułów, żeby stać się na tyle biegły w danej dziedzinie, aby samodzielnie wybrać najlepszą dla siebie opcję. I mam nadzieję, że nie pójdzie Pan w takiej sytuacji na forum tematyczne, gdzie ludzie znający się na danej dziedzinie pomagają zwykłym szarym osobą np. wybrać najlepszy dla nich sprzęt. Proszę o zamknięcie tego bezsensownego tematu, poczytam jeszcze te artykuły i mam nadzieję, że po ich lekturze będę w stanie np. porównać sobie poziom basu w danych słuchawkach, ewentualnie będę próbował go wyczytać z pomiarów akustycznych, które kompletnie mi nic nie mówią. Będę przy tym wdzięczny za zrozumienie i uszanowanie mojego podejścia, ponieważ niegdyś dużo pomagałem na pewnym forum ludziom odpowiadając im na ich pytania, a nie odsyłając ich do artykułów o sprzęcie o który pytają. 

W takiej sytuacji jak Pana należy dać zatem znać, że jest problem ze zrozumieniem podanych tam informacji. Wtedy wiem, że jednak próbował Pan je przeczytać i jest to też od razu dowód na to, że Pana temat nie jest bezsensowny. To nie jest w żadnym wypadku ujmą że ktoś czegoś nie wie lub nie rozumie. Problemem jest tylko sytuacja, w której nie mam pewności, czy dana osoba w ogóle próbowała rozwiązać swój problem na własną rękę. Szczerze to część osób nawet nie wie, że obok forum jest blog.

Owszem, znajdzie Pan w sieci recenzje wszystkiego, nie znaczy to jednak że te recenzje będą opisywały prawdę. Inaczej nie byłoby potrzeby istnienia czegoś takiego jak ten blog i to forum. Tak jak pisałem blog swój prowadzę od 10 lat i bardzo, naprawdę bardzo często dostaję zapytania (co jakiś czas się zresztą powtarzające) o rzeczy, które w recenzjach już opisywałem. A opisuję je z reguły tak, aby każdy był w stanie jak najpełniej zrozumieć jak dany sprzęt gra i czy będzie mu on pasował. Odsyłam ludzi do recenzji nie po to, aby stali się ekspertami, czy z lenistwa, tudzież robienia komukolwiek łaski, a po to, aby sami mogli ocenić czy dany sprzęt będzie dla nich dobry, czy też nie. Unikam wtedy wskazywania palcem i decydowania za kogoś, w efekcie robiąc takiej osobie tylko większą krzywdę poprzez wyrażanie oceny na swoje własne uszy i narażając się na pretensje bądź wprost roszczenia (proszę wierzyć, były już takie przypadki). Nie mogę często powiedzieć ludziom "kupujcie to i to, będziecie zadowoleni", bo wiem jak szeroki jest temat audio i jak wiele może być gustów, zgoła odmiennych niż mój. Unikam też notorycznego powtarzania się, ponieważ sam również od lat pomagałem na forach i niestety nie dało się w pewnym momencie zrobić inaczej, jak spisać wszystko w formie czy to artykułu, czy recenzji. Inaczej niestety spędzałbym całe dnie odpisując na maile, komentarze i posty traktujące o tych samych lub podobnych rzeczach. Jak więc widzi Pan, nie jest to kwestia wysokiego mniemania o sobie czy (nie)chęci, ale posiadanych możliwości i po prostu szanowania własnego czasu w zakresie upraszczania powtarzających się czynności. Zamiast tego ma Pan do mnie o to pretensje. 

Nie jest do końca powiedziane, że dane słuchawki Panu, które rekomenduję, się spodobają, nawet nie tyle brzmieniowo, co ergonomicznie. Ja natomiast mogę co najwyżej zgadywać, że się spodobają. HD660 były dla mnie dostatecznie basowe, podczas gdy u Pana występuje problem z niedoborem basu. Także tu są i będą kontrasty, zawsze. I chociażby przez ten bas możliwe, że zamiast T4s czy T5 słuchawkami Panu pisanymi będą UFO 2, jeśli jesteśmy przy Bluedio. K518 mają mocny i twardy bas, do tego są stosunkowo suche w pozostałych zakresach i to się w podróży sprawdza dobrze. Gorzej wypada z wygodą, jak zresztą sam Pan wspomniał. Przy T4s lub T5 w trybie ANC uzyska Pan bardzo płaskie brzmienie, tak jak pisałem w recenzjach, więc jest to zupełnie odmienny styl grania od tego przez Pana pożądanego. T4s i T5 będą natomiast bardziej od K518 muzykalne w trybie pasywnym, co będzie bezpośrednio nawiązywało do HD660. Bas pulchniejszy i mniej twardszy od K518, ale ilościowo - z pamięci - zbliżony. 

• Like 1

Dziękuję, za wyrozumiałą odpowiedź. Miałem do Pana pretensje ponieważ cały czas odsyła mnie Pan do lektury artykułów, które czytałem już kilka razy i nadal niewiele mi to dało. Niektórzy po prostu nie są zbyt wyrozumiali dla ludzi, którzy nie są tak biegli w danej dziedzinie jak oni i oczekują od nich wyszukiwania i konfrontowania informacji samodzielnie. Mogłem zaznaczyć, że czytałem dane artykuły, ale uznałem, że w takiej sytuacji znów spotkam się z odesłaniem do ponownej lektury, bo informacje w artykułach są bardzo szczegółowe. Wynika to z faktu, że czasami na forach spotykałem się z nieprzyjemnymi sytuacjami i brakiem chęci pomocy, myślałem, że w tej sytuacji będzie podobnie, ale spotkało mnie miłe zaskoczenie z Pana strony, że nie próbował Pan atakować, a potraktował wyrozumiale.

Pisząc tutaj nie oczekuję od Pana, że wybierze Pan za mnie. Mam świadomość, że musiałbym po prostu posłuchać wszystkich par, które mnie interesują, żeby przekonać się w 100%. Odnośnie ergonomii mogę przeczytać sobie na ten temat w recenzji danego modelu i to wystarczy. Chciałbym po prostu, żeby pomógł mi Pan wybrać najbardziej odpowiednie dla mnie brzmieniowo słuchawki, bo jest Pan chyba jedyną osobą, która słuchała tych słuchawek, które posiadam i tych które chciałbym kupić. Myślę, że różnice w brzmieniu danych słuchawek mogą wynikać z tego, że testował Pan dane słuchawki na dużo lepszym sprzęcie niż posiadam (do hd660 używam xonar'a dgx i po ustawieniu equalizera na bas słychać go jakkolwiek, przy czym akg mają dużo lepszy bas i to z telefonu).

Mam bardzo ważne pytanie, otóż czy słuchawki bezprzewodowe działają na zasadzie słuchawek na usb? Tzn. słuchawki, które są na usb mają własną kartę dźwiękową (z tego co mi wiadomo) i dźwięk z nich jest taki sam bez względu na to na czym słuchamy (pomijając jakość plików mp3). Nie jestem po prostu pewien która opcja do słuchania z telefonu będzie lepsza. 

UFO 2 niestety są poza moim budżetem jaki chciałem przeznaczyć na nowe słuchawki. Skoro t4s i t5 będą miały podobny poziom basu do akg myślę, że będą okej. Natomiast chciałbym kupić coś co będzie jakimkolwiek upgradem względem starych akg, bo nie chcę wydawać pieniędzy na coś co będzie miało tylko fajny bas, a reszta będzie leżała. Może warto kupić coś o nieco odmiennym brzmieniu. Słucham głównie rapu oraz metalu i nie wydaje mi się, żeby do tego drugiego gatunku takie basowe brzmienie nie jest chyba najlepsze. Może iść np. w kiernku tych słuchawek https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-bezprzewodowych-the-house-of-marley-positive-vibration-2-wireless/ w porównaniu do wymienionych akg jak będzie się w nich prezentował bas oraz które Pana zdaniem będą najwłaściwsze do takiej muzyki jakiej słucham? Chyba, że ogólnie iść w coś innego? Gdzieś czytałem, że do metalu i gatunków, które muszą mieć mocniejszy bas sprawdzą się słuchawki, które grają na planie V/U, więc te Marley'e chyba byłyby dobre. Dziękuję za pomoc.

Nie ma problemu. Co innego jeśli ktoś odsyła Pana do "jakiejkolwiek" lektury zewnętrznej w innych serwisach, a co innego jeśli czyni to autor tychże artykułów. Przykładowo kompendium o samodzielnym wyborze słuchawek prowadzę jeśli dobrze pamiętam od 2009 roku, stale aktualizując i uzupełniając. Choć faktycznie wymagam troszkę samodzielności, to jednak staram się, aby wymóg ten miał jakiekolwiek podstawy i jeśli danego zagadnienia w tekście nie ma lub dana osoba ma duży problem ze zrozumieniem go z racji braku punktów odniesienia czy doświadczenia jako takiego, wtedy też staram się pomóc aktywnie. Informacje które części były niejasne też są dla mnie ważne, ponieważ charakter każdej nowej recenzji co jakiś czas ulega zmianie, jeśli uznam ją za pomocną dla czytającego i uzasadnioną z perspektywy nienadkładania zbyt dużo czasu nad jej wdrożeniem. Zaskoczenie zapewne wynika z doświadczeń z forami stricte komputerowymi - jak sądzę - a jeśli tak, to jako były moderator i junior admin takowego naprawdę się Panu nie dziwię. Tym bardziej cieszę się że zaskoczyłem pozytywnie. 

Z ergonomią nie do końca tak jest. Proszę pamiętać, że każda osoba ma inny kształt głowy i rozstaw uszu. Mam dwóch znajomych którzy mają głowy bardziej "jajowate", że tak powiem. Te same słuchawki założone na moją głowę okazuje się, że u pierwszej osoby wymagają zwiększenia wysunięcia poza zakresem jaki był akceptowalny dla mnie, a u drugiej wręcz przeciwnie, oba ustawienia, moje i pierwszej osoby, są za duże. Różni się też kształt uszu i szerokość samej głowy, co także wpływa pozytywnie/negatywnie na docisk. Opis z recenzji może dać pogląd na to jak dana para sprawdzała się u mnie, czy miałem jakieś problemy, czy zauważyłem coś niepokojącego, jaka może być wygoda estymowana u drugiej osoby. Mam taki model słuchawek właśnie w testach: Bluedio Turbine Monitor, którymi także można się zainteresować, a który choć gra bardzo dobrze, może nawet lepiej niż T4s/T5 i kosztuje od nich mniej (120 zł), to jednak nie posiada nachylenia muszli względem głowy. I teraz loteria - albo będą pasowały (lub co najwyżej się wyrobią), albo nie. Sprzęt staram się testować również na sprzęcie niskopoziomowym, czyli m.in. również telefonie, nawet zintegrowanych układach dźwiękowych, aby jak najpełniej zasymulować sytuację w której słuchawki faktycznie się znajdą (podłączanie słuchawek za 200 zł do toru zbalansowanego za 5000 zł raczej do takowych nie należy). Różnica szybciej wynika z różnic anatomicznych, a także preferencji i punktów odniesienia. Standardowo korzystam ze słuchawek o przeznaczeniu studyjnym, także trzyma się to bardzo mocno wyważonego punktu tonalnego, w którym preferowany przez Pana mocniejszy bas byłby dla mnie koloryzowaniem i - znając moją tolerancję na niskie tony - męczeniem mojego ośrodka słuchu. Oczywiście nie oznacza to, że nagle ma Pan zmienić przyzwyczajenia, po prostu lubi Pan coś innego i to rzecz, którą muszę uwzględnić. Nie ma w tym nic złego i to normalne, że różni ludzie lubią różny dźwięk, tak samo jak jedni lubią czarne oliwki, a inni zielone (przykładowo).

Tak, słuchawki w trybie bezprzewodowym muszą pracować w oparciu o przetwornik cyfrowo-analogowy wbudowany w słuchawki i własne zasilanie. USB nie różni się niczym od Bluetooth poza tym, że zmienia się forma transmisji - ze skompresowanych pakietów wysyłanych bezprzewodowo na pakiety wysyłane kablem. Przy czym od razu może Pan skreślić tą problematykę z listy zmartwień - ze słuchawek jakie rekomenduję do 200 zł tylko Creative Jam mogą pracować po USB, ale to kompakty w formie otwartej, które nie będą dla Pana przydatne. 

Marleye są fajne i mają bardzo dobrą jakość dźwięku, ale pisał Pan, że nie lubi sopranu, a tak właśnie grają słuchawki na planie V - nacisk kładą na bas i sopran. Ja osobiście nie miałbym nic przeciw nim i dlatego mam je w Polecanych, ale dla Pana prawdopodobnie nawet wspomniane Bluedio Turbine Monitor będą bardziej pożądanym modelem, zwłaszcza że mają wbudowany EQ i mogą pracować na trzech różnych tonalnościach. W ten sposób sam sprawdzi Pan, czy lepiej Panu na strojeniu naturalnym, V, czy ciepłobasowym (posiadają wszystkie trzy wymienione). Tylko kwestia ergonomiczna będzie wtedy zagadką, ale to okaże się już po zakupie. 

• Upvote 1

Ja również tak jak Pan lubię neutralne brzmienie słuchawek, ale tylko w warunkach domowych, na miasto szukam po prostu czegoś, co będzie dobrze mnie izolowało od otoczenia oraz będzie ciężko brzmiało. No i w tym aspekcie obecne akg sprawdzają się naprawdę wzorowo, mają bardzo mocny bas od tak bez grzebania w eq, a najbardziej rozkręcają się przy muzyce elektrycznej, gdzie brzmią moim zdaniem fenomenalnie, zresztą chyba zostały do takowej stworzone. Wymieniam je tylko z tego względu, że używam ich już coś około 3 lat i najzwyczajniej w świecie chciałbym kupić coś nowego. Po prostu chcę kupić słuchawki, które będą brzmiały lepiej niż te akg (ale muszą grać tak samo, czyli mają grać ciężko i bas musi być na takim samym poziomie, raczej większy nie jest potrzebny), będą tak samo dobrze izolowały od otoczenia oraz co najważniejsze muszą być od nich wygodniejsze, bo to największa ich bolączka. Fajnie jakby były bezprzewodowe, bo to będzie fajny upgrade, no i myślę, że mogę na nie przeznaczyć tak w okolicach 250zł, jeśli będzie trzeba dołożyć to rozważę, ale w takim wypadku chciałbym poczuć, że dźwięk będzie na plus. Jeszcze odnośnie brzmienia to miałem kiedyś jakieś dokanałówki od JBL t110 czy coś takiego, one grały strasznie wysoko i pamiętam, że taki sopran bardzo męczył mi uszy, więc może faktycznie słuchawki V nie będą dobrym wyjściem. Byłbym bardzo wdzięczny, jeśli wymieniłby Pan modele słuchawek, ktróre spełniłyby moje oczekiwania i po prostu poczytam o każdym z nich i na drodze eliminacji może wspólnie coś wybierzemy.

Odnośnie bluedio turbine monitor to w sumie bardzo ciekawa propozycja. Mam rozumieć, że na ustawieniu ciepłobasowym uzyskam brzmienie coś w stylu akg, na V będzie marley, a na naturalnym hd660, tak? Tylko z tym bluedio jest taki problem, że generalnie trafiłem na Pana blogu na t5 no i po recenzji stwierdziłem, że są spoko, znalazłem jeszcze inne modele w tym t6 oraz t4s, t4. Napisał Pan w recenzji, że t4s mają najmocniejszy bas porównując do t5 i t4 (o ile dobrze pamiętam). O t6 generalnie trudno coś znaleźć, ale podobno są z nimi jakieś problemy z brzmieniem, z cichym graniem, natomiast wyczytałem, że w t5 niektórzy mają problemy z "wieszaniem" się słuchawek, po prostu zacinają się i przestają grać. Czy może spotkał się Pan z podobnymi problemami przy testowaniu bluedio? O monitorach wgl nigdzie nie słyszałem.

Generalnie korzystam z dwóch rodzajów: neutralnych i naturalnych. Za te pierwsze uważam np. odpowiednio skonfigurowane LCD-XC, natomiast za te drugie - LCD-2F. Pierwsze często występują teraz w recenzjach jako punkt odniesienia, drugie to takie moje osobiste umilacze nastawione na muzykalność. Przy testach sprzętu źródłowego często sięgam po HD800, zaś przy weryfikacji nagrań po K1000. Obawiam się, że z żadną z tych par nie byłby Pan na dłuższą metę zadowolony, ponieważ żadna z nich nie oferuje bardzo mocnego basu (czasami w ogóle nawet mocnego), a także prócz LCD-2 są one uważane za stosunkowo jasne lub jednoznacznie jasne słuchawki. Niemniej jak widać jest to sprzęt bardziej w deseń tego, co zdarza mi się testować najczęściej. Niestety zbyt wiele faktycznie dobrych modeli budżetowych z mocniejszym basem, które nie miałyby pogrzebanych w prochu i popiele innych aspektów, nie testowałem. Jest jeszcze jedna alternatywa, która może się spodobać, mianowicie Sony XB950AP, ale to już 400 zł. Nie testowałem ich, ale kojarzę że jest to model ceniony wśród osób lubiących bas dobrej jakości. Są też K181 UE, ale to znów 400 zł i nadal kwestia ewentualnej wygody. Tą można natomiast w K518 zwiększyć kosztem izolacji (i pojemności na głowę) poprzez wyginanie pałąka tak, aby słuchawki nie miały tak mocnego docisku.

Może nie do końca w z tym trybem ciepłobasowym, ponieważ K518 są dosyć suche mimo wszystko i z dużą technicznością, a TM w trybie ciepłobasowym mocno spowolnione i ciepłe, ale tak, pozostałe rzeczy się zgadzają. 

Jestem zawsze do końca szczery z czytelnikami i jeśli dana para słuchawek notuje u mnie jakieś problemy które nie wskazują na defekt konkretnej sztuki, a przypadłość powtarzającą się, wspominam o tym bezpośrednio w treści recenzji. Kompletnie nie odnotowałem takiego zachowania w przypadku T5. O problemie szczerze dowiaduję się dopiero teraz od Pana. Nie pamiętam nawet aby ktoś w komentarzach pod recenzją pisał na ten temat, a jeśli tak faktycznie było, uznałbym to za trafienie po prostu na wadliwą sztukę (to się zdarza, zwłaszcza w tanich, chińskich słuchawkach). T6 nie testowałem jeszcze. 

Monitory to kompletna nowość na rynku i dlatego nie ma o nich żadnych informacji. Nie zdziwię się jeśli moja recenzja będzie pierwszą tego modelu. Jest więc Pan w tym momencie pierwszą osobą z dwóch, z którymi na ich temat rozmawiam i opisuję bezpośrednio wrażenia takie jakie znajdą się w recenzji.

• Upvote 1

15 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Generalnie korzystam z dwóch rodzajów: neutralnych i naturalnych. Za te pierwsze uważam np. odpowiednio skonfigurowane LCD-XC, natomiast za te drugie - LCD-2F. Pierwsze często występują teraz w recenzjach jako punkt odniesienia, drugie to takie moje osobiste umilacze nastawione na muzykalność. Przy testach sprzętu źródłowego często sięgam po HD800, zaś przy weryfikacji nagrań po K1000. Obawiam się, że z żadną z tych par nie byłby Pan na dłuższą metę zadowolony, ponieważ żadna z nich nie oferuje bardzo mocnego basu (czasami w ogóle nawet mocnego), a także prócz LCD-2 są one uważane za stosunkowo jasne lub jednoznacznie jasne słuchawki. Niemniej jak widać jest to sprzęt bardziej w deseń tego, co zdarza mi się testować najczęściej. Niestety zbyt wiele faktycznie dobrych modeli budżetowych z mocniejszym basem, które nie miałyby pogrzebanych w prochu i popiele innych aspektów, nie testowałem. Jest jeszcze jedna alternatywa, która może się spodobać, mianowicie Sony XB950AP, ale to już 400 zł. Nie testowałem ich, ale kojarzę że jest to model ceniony wśród osób lubiących bas dobrej jakości. Są też K181 UE, ale to znów 400 zł i nadal kwestia ewentualnej wygody. Tą można natomiast w K518 zwiększyć kosztem izolacji (i pojemności na głowę) poprzez wyginanie pałąka tak, aby słuchawki nie miały tak mocnego docisku.

Może nie do końca w z tym trybem ciepłobasowym, ponieważ K518 są dosyć suche mimo wszystko i z dużą technicznością, a TM w trybie ciepłobasowym mocno spowolnione i ciepłe, ale tak, pozostałe rzeczy się zgadzają. 

Jestem zawsze do końca szczery z czytelnikami i jeśli dana para słuchawek notuje u mnie jakieś problemy które nie wskazują na defekt konkretnej sztuki, a przypadłość powtarzającą się, wspominam o tym bezpośrednio w treści recenzji. Kompletnie nie odnotowałem takiego zachowania w przypadku T5. O problemie szczerze dowiaduję się dopiero teraz od Pana. Nie pamiętam nawet aby ktoś w komentarzach pod recenzją pisał na ten temat, a jeśli tak faktycznie było, uznałbym to za trafienie po prostu na wadliwą sztukę (to się zdarza, zwłaszcza w tanich, chińskich słuchawkach). T6 nie testowałem jeszcze. 

Monitory to kompletna nowość na rynku i dlatego nie ma o nich żadnych informacji. Nie zdziwię się jeśli moja recenzja będzie pierwszą tego modelu. Jest więc Pan w tym momencie pierwszą osobą z dwóch, z którymi na ich temat rozmawiam i opisuję bezpośrednio wrażenia takie jakie znajdą się w recenzji.

Mógłby Pan opowiedzieć nieco więcej o bluedio tm, bo pewnie recenzja nie ukaże się zbyt szybko? Powiem szczerze, że to bardzo kontrowersyjna opcja, bo zakładałem, że mój budżet na słuchawki będzie 2x większy (tm kosztują 120zł), no chyba, że dopłacając do droższych słuchawek nic nie zyskam.

Odnośnie T5 oraz T4s informacji czym się różnią mogę szukać tylko w recenzji słuchawek t5, czy jeszcze w innych miejscach na blogu? Bo pomijając już brzmienie tm,t5 oraz t4s w grę wchodzi także krótszy czas pracy na baterii w przypadku t4s no i musiałyby czymś to zrekompensować.

Tak na marginesie to marka bluedio jakiego jest pochodzenia? Bo zgaduję, że nie jest to jakaś znana marka tak jak akg.

Guest MichalW

Do 200 zł mogą sprawdzić się Sony XB450AP, z tego co wiem też są świetne dla osób lubiących bas, w 950 jest on tak napompowany że wychodzi na pierwszy plan przed wszystkim innym.

9 minut temu, wojtczakowy7 napisał:

Do 200 zł mogą sprawdzić się Sony XB450AP, z tego co wiem też są świetne dla osób lubiących bas, w 950 jest on tak napompowany że wychodzi na pierwszy plan przed wszystkim innym.

Właśnie nie chodzi o to, żeby w słuchawkach był tylko bas, muszą jeszcze oprócz tego basu fajnie grać w innych częstotliwościach. Nastawiłem się już na słuchawki BT, więc tylko takie będę rozważał.

Aż mi szkoda Pana Jakuba, że tyle się naprodukował w temacie, który pewnie nikomu więcej nie pomoże z takim tytułem, a kupujący dalej nic wybrał. Stary, przecież to słuchawki za 200zł, nie 2000, jakbym miał marnować tyle czasu na pisanie i szukanie to albo zwiększam budżet, albo kupuje w ciemno.

Też tak uważam słuchawki za taką kasę to niemal zmieniam jak rękawiczki, jak mi nie odpowiadają puszczam dalej. W moim odczuciu wszystkie testy i recenzje i tak trzeba traktować z pewnym dystansem. Ostatecznie ma się swoje upodobania, a ważniejsze w tym jest sprzęt do jakiego mają służyć. Ileż to razy robiłem sobie testy podłączając słuchawki na chwile do jednego, 2 i 3 sprzętu (oczywiście z tą samą piosenką :)) i dochodziłem do wniosku, że sporo zależy z jakiego sprzętu robi się odsłuch. Z moich obserwacji wynika, że w tanich słuchawkach trudno o mocny, a zarazem nieprzekłamany bas. Zmina muszli potrafi mieć wpływ na brzemienie np. z welurowych na skajowe. Mało tego ja może jestem stary i powoli zrypał mi się słuch, ale czasem mam tak że jednego dnia nagle dochodzę do wniosku, że basu jest za dużo, za mało (chociaż poprzedniegodnia wszystko dla mnie brzamiało super) Mamy na szczęście EQ, a ja np w swoich Beyerdinamicach manualną 3 stopniową regulację basu w każdej słuchawce. 

Edited by Quanty