Jump to content

Ciepły Dac do DT150


Recommended Posts

Witam

Chciałbym prosić o pomoc w zakupie odpowiedniej integry słuchawkowej dla mnie. Posiadam słuchawki DT150 i od dłuższego czasu mam problem z dobraniem odpowiedniego sprzętu pod te słuchawki. Przeważnie okazuje się, że sprzęt jest zdecydowanie za jasny i zbyt suchy. Szukam czegoś do ok.1500zł co by mogło ocieplić przekaz i ma również wejście optyczne. Słucham głównie ciężkiej muzyki rockowej, metalowej, elektronicznej albo ambient + czasem gry lub filmy. Lubię właśnie takie średnicowe rozrywkowe granie z punktowym basem, a wyeksponowana góra powoduje, że jakoś nie mogę cieszyć się dźwiękiem. Jestem akurat z tych co słuchają albo głośno albo wcale. Oczywiście czytałem recencję DT150, w której Pan Jakub zarekomendował na końcu kilka sprzętów, jednak aim sc808 nie jest już produkowany, Aune t1 nie ma wejścia optycznego i jest to wzmacniacz lampowy, których wolę unikać bo z tego co czytałem są prądożerne, a sprzęt będzie użytkowany intensywnie, natomiast Burson Solonist+Dac to już zupełnie poza cenowym zasięgiem. Próbowałem Fx-Audio Dac-x7, które jeszcze jest nawet nawet, ale wydaje mi się, że ma jakieś ubytki w dźwięku. Obecnie słucham na Fiio olympus E10k i szukam czegoś o poziom wyżej, grającego głębiej i soczyściej. Sprzęt będzie użytkowany głównie do komputera przez usb, wejście optyczne jest mi potrzebne ze względu na tv, które nie ma wyjścia słuchawkowego tylko wyjście optyczne. Mogę ewentualne zadowolić się czymś co ma tylko wejście optyczne bowiem odpowiednie wyjście mam również w komputerze.

Dziękuję za odpowiedzi

Edited by gastovski
Link to comment
Share on other sites

Witam,

Wydaje mi się, że w tej cenie - jeśli nie chce Pan zmieniać słuchawek na inny model - sensownym rozwiązaniem może okazać się używany Chord Mojo. Fajny, ciepły DAC przenośny z optykiem. Co do prądożerności wzmacniaczy lampowych (Aune jest precyzując hybrydą), nie jest aż tak tragicznie. W przypadku Aune, ale też i innych urządzeń o podobnej konstrukcji, jak pamiętam pobór prądu wynosi średnio 20-50 W. Przy czym 50-tkę potrafią i duże tranzystory skonsumować. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...