Jump to content

Alternatywa dla Prodigy Cube BE głównie do gier ?

Recommended Posts

Na wstępie chciałbym się przywitać. Forum bacznie obserwuje od X czasu. Dzięki testom i recenzjom dokonałem kilku udanych zakupów np.: Xonar DX, Prodigy Cube BE,   Pioneer SE-A1000 

Witam serdecznie. Zdaje sobie sprawę, iż podobnych tematów było sporo. Mi chodzi jednak o konkret. Szukam jakiejś kompletnej karty głownie do gier. Kompletnej tj. wkładam i gra bez cudowania ustawiania itd. Zależy mi głownie, na jakości i pozycjonowaniu w grach.

Słuchawki:

Sennheiser Game One - do gier 
Pioneer SE-A1000 - do muzyki i filmów czasem gier

Karty muzyczne

Xonar DX miałem go bardzo długo i wydawało mi się ze gra super i ze pozycjonowanie jest ok. Najpierw był użytkowany z A1000 ale dopiero przy Game One pokazał skrzydła.

Prodigy Cube Black posiadam aktualnie. Wymieniłem OPAMP na MUSES02 i faktycznie czuć różnice. Jednak zauważyłem ze w CS / PUBG / BF1 zdarzają się momenty gdzie nie jestem w stanie oszacować pozycji BOK / TYL. Często zdarza się ze słyszę ze ktoś jest obok a okazuje się być za mną... Z czystej ciekawości zrobiliśmy w PUBG test gdzie we 3 osoby z rożnymi kartami stanęliśmy obok siebie w budynku a znajomy strzelał z różnych pozycji. Momentami ciężko było określić dokładny kierunek. Znajomi robili to bez problemu nawet na integrze - dodam ze nie oszukiwali 

Sound Blaster X-Fi HD - wpadła mi w ręce miałem okazje chwile ja przetestować niestety głównie w muzyce. Ku mojemu zaskoczeniu miałem wrażenie ze gra lepiej niż CUBE. Jeśli chodzi o gry to bawiłem się ustawieniami EAX - surround on / off i zmianami z głośników 2.1 Na słuchawki. Na chwile obecna ciężko ocenić czy w grach jest lepiej czy gorzej.... Dziwne jest to ze na większości forum psioczą na ta kartę i podobno nie ma polotu do CUBE

AudioQuest DragonFly Black v1.5 - Od kilku dni mam przyjemność testować tego DAC'a. Nie będę ukrywał, że liczyłem, iż odpalę i odlecę... No, ale niestety... Na moje oko gra podobnie do X-Fi HD, mocny bas, szeroki i wyrazisty środek.... Ale jakiegoś efektu WOW nie zrobił. Dziwne gdyż wszyscy ją polecają.. i tu powstaje pytanie: Czy jakość dźwięku na moich słuchawkach jest tak zbliżona do innych DAC'ów iż nie widzę różnicy?  

Pytanie :

Która inna karta jest godna uwagi i moglibyście z czystym sumieniem polecić właśnie głównie do grania? AIM808 ze względu na problemy - odpada. Nie będę ukrywał, iż w związku z przecenami AudioQuesta rozważam zakup Reda w cenie Blacka. Kwestia tylko czy coś to zmieni i czy odczuję różnicę?

Z góry dziękuje za pomoc

Edited by 3143k4r2

Witam również,

Być może wymiana OPA na bardziej sceniczny będzie najlepszym wyjściem, np. LME49720. Tania sprawa a może dać dodatkowy pogląd na sprawę. 

Nie ma nic złego w tym, że jakiś sprzęt się nie sprawdził mimo rekomendowania go. Ani dziwnego. Każdy z nas słyszy inaczej, posiada inny sprzęt, zwraca uwagę na inne aspekty dźwiękowe. Aktualnie w bardzo dobrej cenie można dostać jego bardziej sceniczną wersję: DragonFly Red. Warto się nią zainteresować i o ile nie jestem w stanie potwierdzić, że faktycznie poczuje Pan różnicę na swoje własne uszy, to na moje ja poczułem. To jest zupełnie inne strojenie, nie można go pomylić z Blackiem. 

Dziękuje za odpowiedź. Jak na złość nigdzie nie widzę LME49720 . Tak czy siak chyba spróbuję nabyć drogą kupna DragonFly Red. Cena mocno okazyjna, a do tego możliwość odstąpienia od umowy ... Trzeba sprawdzić

Edited by 3143k4r2
  • Like 1