Jump to content

Spdif do analoga?

Recommended Posts

Witam

To mój pierwszy post także, witam wszystkich :) .

Dostałem w prezencie głośniki Genius 5050v2 i jak dla laika grają w miarę dobre,
jednak jestem przede wszystkim maniakiem filmów i chciałbym je wykorzystać do "kina
domowego" (projektor) i zrobić z nich dźwięk przestrzenny 5.1 (oczywiście do filmów zawierających
ścieżkę 5.1
I tutaj parę pytań, bo wiem, że muszę coś dokupić.
1. W laptopie lenovo y50-70 mam wyjście s/pdif i zwykłego auxa
tak jak na zdjęciu: (jest tam napis S/PDIF, zdjęcie niewyraźne)
ibb.co/e24a4p 
(hmmm on zawsze świecił na czerwono, a teraz już nie. Duże prawdopodobieństwo, że wejście zmarło?)
a w głośnikach tylko wejścia analogowe tak jak na zdjęciu:
ibb.co/jCA4x9 
i takie oto kable od głośników:
ibb.co/iTGoPp 
I tutaj pytania:
1. Jaka będzie najlepsza/najtańsza droga do uzyskania 5.1?
Myslałem o wyjściu s/pdif, które trzeba przerobić na analog i wysłać do głośników.
2. Mogę zakupić Sound Blastera X-Fi Pro 5.1 w dobrej cenie (używkę) -> Czy będzie
taka opcja, żeby podpiąć go spdifem z laptopa (czy wystarczy usb?) i on przerobi
dźwięk cyfrowy na analog i z SB do głośników? Czy może podpinam tylko SB pod usb i
kablami do subwoofera? Czy liczba jego wyjść (chyba 3?) nie będzie problemem dla 6 głośników (5.1)?
3. Z kolei znajomy polecił(!) ten oto szajsik, który zakupił na aliexpress i powiedział, że
jest zadowolony. Czy byłaby to lepsza opcja niż SB?
pl.aliexpress.com/item/DTS-AC3-5-1-CH-SP...0f&priceBeautifyAB=0 
No i tutaj jest 6 wtyków opisanych Prawy Przod, Prawy tył itd, więc podłączenie wydaję się banalne
4. Słyszałem też o kombinowaniu przez odtwarzacze mini-disców z opcją REC, że
ponoć one zamieniają cyfrę na analog i bardzo dobrze dają radę.
Co byście polecili?
Wybaczcie jeśli niektóre pytania są idiotyczne, jestem początkujący:)
Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi!

4 godziny temu, Igor.Czarnecky napisał:

to jest rebrand firmy Alloet czyli jednego z najwiekszych producentow chinskich tak zwanego masowego mini sprzetu uzytecznosci codziennej To ich sklep na amazon :

https://www.amazon.com/Alloet/b/ref=w_bl_hsx_s_pa_web_15833070011?ie=UTF8&node=15833070011&field-lbr_brands_browse-bin=Alloet

Bardzo dobra relacja jakosci do ceny. Raczej sprzet solidny jak chodzi o wytrzymalosc ale nie spodziewaj sie nie wiadomo czego jak chodzi o jakosc dzwieku. za to jezeli zalezy ci tylko na puszczeniu dzwieku na kolumny bez wodotryskow z SB to imo bardziej uniwersalne i tansze rozwiazanie i zgodze sie z twoim znajomym ze to moze byc lepsze rozwiazanie niz SB.