Jump to content

Zestaw DAC + słuchawki do 2x 3000 zł

Recommended Posts

Witam obecnie korzystam z zestawu aune x1s i DT 150 przymierzam się do zmiany  na coś z wyższej półki. Obecne granie jak teraz w sumie mi odpowiada lecz wolał bym więcej powietrza ,przestrzeni w dźwięku i więcej niższego basu.Ogólnie szukam fun'owego brzmienia audiofilskiego? Nie wiem do końca jak to nazwać ma być z  przytupem  bez  wycofanej średnicy i przyciemnionej góry szukam brzmienia otwartego dociążonego , relaksującego ,średnica ma czarować ,góra być wyraźna i nie schowana bas ma być mocny szybki i schodzić nisko lubię jak jest poczucie głębi z mocnym dołem.

Słucham muzyki elektronicznej wszelkiego rodzaju trance i ambienty,house itd.

Chodzą ostatnio mi po głowie słuchawki takie jak audeze lcd-2f z tego co wyczytałem myślę,że by mi podeszły martwię się tylko o tą scenę czy w stosunku do dt 150 nie będzie efektu odwrotnego od zamierzonego dużo osób też twierdzi,że słuchawki są przereklamowane i  nie są warte swojej ceny.

Na źródło mogę przeznaczyć jakieś 3k ,kolejne tyle na słuchawki.

Myślałem właśnie o połączeniu aune s6 z lcd2 czy to dobry pomysł ?

Zacznijmy ze jezeli sa jakies sluchawki w Audeze ktore sa warte swojej ceny to na pewno lcd-2f.

Wedlug mnie (ktore ma lcd2f) to co ci moze brakowac w lcd 2f to basu (z revealem jest lepiej). To co opisujesz to mi bardziej przypomina jednak LCD-XC (rownierz je posiadam), szybki bas, bezposrednia srednica, magiczna gora ale do tego sa bardzo analityczne co moze przeszkadzac przy gorszych nagraniach (tutaj rownierz reveal pomaga) i z wygoda tez nie jest idealnie (nawet daleko do idealu). Scena jest mala w lcd-xc ale dobrze poukladana i do twojego typu muzyki wedlug mniej idealne sluchawki.

Wedlug mojej skromnej opinii to co opisujesz jako sluchawki ktore beda bardziej sie miescic w tym przedziale cenowym (lcd-xc to w promocji nowe 5k a bez promocji 8k ale 2f za 3k tez nie dostaniesz nowych) to np. B&W P9.

Jak chodzi o wzmac/dac to najpierw sluchawki a potem decydowac ktory wzmac/dac ale raczej integra w tym pulapie cenowym.

Edited by ysis

tu jest kilku fanow twojej muzyki a wiec na pewno beda w stanie ci doradzic cos ciekawego. Wez pod uwage ze jednak wpisales kilka cech ktore bedzie trudno pogodzic w jednych sluchawkach, tym bardziej przy tym pulapie cenowym. 

LCD-2F to bardzo w sumie uniwersalne, kameralne i przefajne sluchawki ktore moze sa jedynymi w dobrej relacji jakosci do ceny w Audeze ale jezeli masz tak wyspecjalizowany gust muzyczny, mozna znalesc lepiej.

Edited by ysis

LCD-2 to nie są słuchawki funowe, a raczej audiofilskie, nastawione bardziej na reprodukcję naturalnych instrumentów i wokalu. Do muzyki elektronicznej średnio bym je polecał

Może bardziej T5p v2 czy TH-610 sepłniłyby oczekiwania. Z otwartych to Focal Elear czy T1v2 na ciemnym torze.

21 minut temu, Compton napisał:

Basowe raczej nie ale ich bas do electro wydaje mi się będzie odpowiedni. DT150 są bardziej zamulone.

@patryk260: Trudno bedzie znalesc jednoczesnie sluchawki ciemne i jasne bo tak wychodzi z twojego opisu :) i uwaga Comptona jest tutaj bardzo sluszna. Jezeli bedziesz dazyl do sluchawek bardzo ciemnych (jak wynika z twoich wypowiedzi bas jest bardzo wazny) to ucieknie ci gora ktora w elektronice jest wazna (wazniejsza ?). Oczywiscie masz wyjatki od tej reguly jak juz wspomniane wczesniej LCd-XC szczegolnie przy cieplym torze ale to juz razcej inwestycja rzedu 8/12k zlotych razem w zaleznosci co kupujesz uzywane a nie 6k zlotych jak w twoim budgecie.

jezeli jak mowisz mozesz dodac do sluchawek to dobrym wyborem imo beda LCD-XC w aktualnej limitowanej promocji za 5k (bez kuferka i ze staryl palakiem z 2017) + cieply tor, najlepiej lampowy z lampami jak Buggle Boy albo orange globe albo Psvane CV181  w zaleznosci od typu wzmacniacza (lepiej full lampowy niz hybryda jezeli nie masz jakis monstrum do napedzania). Plus taki ze LCD-XC nie sa trudne do napedzenia.

Edited by ysis

Może rzeczywiście daruje sobie te audeze bo drogie a żródło też ma znaczenie nawet jakbym dopłacił do używek to pewnie już taki s6 to za słabe combo pod nie?

Spróbuje z th 610 czy w takim razie dla fostexów aune s6 to dobry kierunek czy celować w coś zupełnie innego ?

Po przeczytaniu recenzji właśnie myślę,że s6 by mi podeszedł jako upgrade x1s

Czy S6 jest za slaby ma Audeze lcd mid range ? wedlug mnie nie.

Z ta historia ze zrodlo musi CENOWO odpowiadac sluchawka to bym byl bardzo ostrozny jednak. Duzo prosciej i taniej w naszych czasach zbudowac dobry dac i wzmacniacz niz sluchawki.

Edited by ysis

Ja polecę swój były setup. Focal Elear i Aune S6. To są neutralne słuchawki z solidna podstawa basowa a S6 dobrze uzupełnia braki i podbija wyższa srednice i górę. Można je spróbować sparować z Aune S16 aby bardziej zaiskrzyło w górnych rejestrach.

Sluchalem sporo dubstepu na tym zestawie i spisywało się to bardzo przyjemnie. 

Jak koledzy napisali wyżej ciężko o ciemne i jednocześnie jasne słuchawki zarazem, w tym przypadku to jest sztuka kompromisów.

Edited by Palpatine
  • Like 1