Jump to content

Sceniczne do elektroniki

Jaworrr
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry :) 

Siedzę sobie w th900 na aune s6, słucham M-seven i ogólnie elektroniki i jest fajnie. th900 serwują bardzo przyjemny bas, wejście ze sceną wgłąb i efektowny sopran. 

Ale brakuje mi pewnej swobody scenicznej, sposobu rozchodzenia się dźwięku, który spotkać można w otwartych modelach, i tak się zacząłem zastanawiać nad parą otwartych słuchawek.

Zastanawiam się nad HD800 i K812, z racji mocniejszego basu bliżej mi do k812. Pytanie czy scenicznie będą prezentowały większy obszar niż th900? 

Czy warto inwestować w k812 mając th900? ...takie dylematy :)

Witam,

Co prawda z pamięci, ale K812 to na pewno większa głębia od TH900, stawiałbym też na gorszy sopran jakościowo. HD800 to większa scena całościowo, choć wyraźnie bardziej zaznaczony zakres 6 kHz. Na tle TH900 pewną opcją są jeszcze Dharmy D1000 z padami Audeze, ale to opcja bardziej na okazjonalne sprawdzenie. 

Sam osobiście brałbym HD800. 

Czy warto inwestować - to ocenić może tylko kupujący. Tak samo można zapytać czy warto inwestować w LCD-XC jak ma się jakiś inny ich model otwarty. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Widok jednak kilku par lub duetów zamknięty + otwarty nie jest niczym niezwykłym.

Uuuh ktoś szuka swobody dźwięku, czas na wielki post :D

K812 grają nieco tunelowo ( przez pady ), więc tej swobody rozchodzenia się dźwięku raczej tam nie znajdziesz. 

Taką swobodą grają Hifimany, AKG (ale nie K812 :D ), HD800, Grado i wysokie staxy, pewnie jeszcze coś się znajdzie wśród ATH. Do HD800 musiałbyś raczej dokupić jeszcze wzmaka, bo one są wybredne. W hifimanach będzie Ci pewnie brakować nieco basu, a wysokie staxy to drooooga zabawa, bo źle napędzone mają mało basu. Wśród Grado nie mogę polecić GS1000, bo midbas jest tam dość chamsko podbity - myślę, że to może zaboleć w porównaniu do TH900 . Natomiast może RS1 albo 325 byłyby odpowiednie. Wiem, że miałeś 7XX i Ci się nie podobały, więc AKG sobie darujmy.

Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie jak zagrają TH900 na innym wzmacniaczu, tak jak pisał nsk. Nie wiem co można znaleźć w Krakowie. Wystarczy, że sprawdzisz czy cokolwiek daje Ci zadowalający efekt. 

Poza tym są jeszcze dwie opcje: możesz wypróbować pady MrSpeakers VOCE, Brainwavz XL albo ZMF Auteur/Universe. Powinno pomóc, ale pewnie będzie ciut mniej basu. Drugą opcją są muszle Lawtona, ale one na pewno zmienią Ci dźwięk w TH900. Jeśli się nie boisz, to moje LA7000 są w tej chwili w Krakowie, możesz odkręcić z nich muszle i sprawdzić na swoich TH900. 

A jeśli budżet nie gra roli to nie zastanawiaj się i bierz HE1000 :P

Cały czas za 6 z groszami są do wzięcia HE1000V1 od @saudio, także nawet nie jest to kwestia pieniędzy, bo dopłata ponad nowymi HD800 jest niska. Fakt, że zapomniałem o tym modelu. 

Swobodę mają też K1000, ale tam z basem jest słabiej vs TH900.

HD800 wybredne są przez punkt 6kHz. Nawet prosty EQ może zdziałać cuda.

Słucham aktualnie Hifimanów Edition X, i te całkiem mi się podobają. Dźwięk jest już typowy dla otwartych konstrukcji, bardziej lotny, czuć swobodę, brak zduszenia. Ale scenę widziałbym dla siebie większą, pomyśle mocniej o HD800. 

Wymiana wzmaka tak, to dobry trop, ale dopiero za jakiś czas. 

1 godzinę temu, EvilKillaruna napisał:

Cały czas za 6 z groszami są do wzięcia HE1000V1 od @saudio, także nawet nie jest to kwestia pieniędzy, bo dopłata ponad nowymi HD800 jest niska. Fakt, że zapomniałem o tym modelu. 

Swobodę mają też K1000, ale tam z basem jest słabiej vs TH900.

HD800 wybredne są przez punkt 6kHz. Nawet prosty EQ może zdziałać cuda.

O tych he1000 mówiłem, nawet nie warto myśleć o kupnie nowych :D 

Nie powiedziałbym, że wystarczy eq do HD800, one bardzo dużo zyskują z ciepłym wzmacniaczem grającym dużym dźwiękiem.

Nowe jeśli już, to tylko ze zniżkami jakimiś, bo podeście Fanga do cen znane jest niestety od nienajlepszej strony :).

Tak, ale nawet na Iconie HDP dawały świetnie radę czy oryginalnych Lehmannach. Nie potrzeba tu naprawdę czasami kombinatoryki. Na Conductorze jest super, ale nadal słychać tam te ich 6 kHz, więc nie wyklucza to EQ tak czy inaczej. Nawet Reveala, albo i jego kombinacji z dodatkowym EQ. Mam HD800 u siebie więc znam doskonale ich możliwości w tym względzie.

1 godzinę temu, Jaworrr napisał:

Słucham aktualnie Hifimanów Edition X, i te całkiem mi się podobają. Dźwięk jest już typowy dla otwartych konstrukcji, bardziej lotny, czuć swobodę, brak zduszenia. Ale scenę widziałbym dla siebie większą, pomyśle mocniej o HD800. 

Wymiana wzmaka tak, to dobry trop, ale dopiero za jakiś czas. 

Poczytaj zatem Grzegorzu ich recenzję na AF. Jeśli HEX Ci się podobają, a nie chcesz iść w klimaty Audeze, to tylko HE1000. HD800 wtedy jako alternatywa.

19 minut temu, Jaworrr napisał:

HE1000, scenicznie do Edition X, oraz ilości basu jak się mają? 

Cena dwukrotnie wyższa, dlatego będę rozważał oba modele.

Scena w HEkach jest znacznie szersza, głębsza i bardziej holograficzna.

Bas w HE1000 schodzi niżej ale z mniej wyczuwalnym midbasem, co skutkuje większą separacją i fakturą względem HExów.

Jedna z unikalnych zalet Audiofanatyka:

JUt3dRc.jpg

Pomiary nie kłamią. Tak wygląda jedna para vs druga.

Dla porównania:

QzbS203.jpg

Recenzję TH900 jak pisałem wykończę gdy zdrowie mi pozwoli, ale na razie pomiary wiele pokazują. Porównań do HE-X jednak w treści nie będzie, ponieważ nie znalazłem między nimi aż tak wielu podobieństw w prostej linii. W końcu trudno się dziwić - otwarte vs zamknięte.

• Like 1

• 3 weeks later...

Nie kupiłem HE1000, oferta ciekawa ale zakup bez możliwości odsłuchu więc zrezygnowałem.

Na pocieszenie kupiłem AKG K702, mają odblokowane basporty. Są niezłe, w zasadzie tego szukałem ale widziałbym dla siebie nieco wyższą jakość dźwięku. Zastanawiam się czy z nimi nie zostać przerobiwszy je na balans (po BAL powinny dostać niezłego kopa od S6). Ot tak sobie rozmyślam...

Senki HD800/s są nadal kuszącą propozycją, ale trochę obawiam się po recenzji parowania ich z moim aune, że będzie zbyt energicznie i męcząco. EQ nie wchodzi w grę, głowa mnie tutaj nie puszcza.

Ostatecznie mogę szukać też Hifimanów Ediotion X, które mam sprawdzone po BAL i te mi się podobały. Delikatne brzmiące na spokojne posłuchanie. Nie mają dużo basu, ale pod relax idealnie.

Ostatnio pojawiają się też używki Grado RS1, GS1000, w zasięgu są też 325e. Nie słuchałem żadnych z nich, dodatkowo wiem, że wygoda będzie najwyżej przeciętna (miałem SR60).