Jump to content

słuchawki przenośne 1500zł do miasta ANC?

c3rb3r
 Share

Recommended Posts

Hej, mam zamiar kupić słuchawki, których przeznaczeniem byłoby użytkowanie poza domem, głównie poruszanie się po mieście (tramwaje/autobusy) czy różne podróże - ewentualnie wyjątkiem jest korzystanie z BT w domu. Będą napędzane głównie telefonem (Note 8, bądź niedługo wymiana na coś nowszego, ale to już chyba nie ma takiego znaczenia przy flagowcach) ew. sporadycznie w domu przez AIM 808. Doceniłbym posiadanie BT, ponieważ nie wykluczam przyszłego telefonu bez jacka, a kupują je głównie do użytku poza domem. 
Czy warto w takiej sytuacji szukać słuchawek z ANC? Czy jednak nie będzie to aż takie potrzebne przy poruszaniu się w miejskim zgiełku Krakowa. Słucham głównie rocka (alternatywnego/indie także), rap, Dance/Electronic, R&B/Soul
Moimi typami na chwilę obecną (przeglądając polecane bezprzewodowe oraz przenośne) są:
1. sony wh-1000xm3 (głównie poprzez ulepszone ANC, które ponoć jest fantastyczne, jednakże nie wiem kiedy będą dostępne w Polsce oraz w jakiej cenie)
2. Bose QC 35 II (wszędzie gdziekolwiek są poruszane tematy słuchawek BT >1000zł są one wymieniane, więc czemu nie i teraz?)
3. Audeze Sine (o tych oraz poniższych słuchawkach nie jestem się już wstanie wypowiedzieć, ale chciałem je wymienić ze względu na to, że znajdują się w polecanych)
4. Sennheiser m2 aebt
5. Audio-Technica ATH-DSR7BT
6. Bowers & Wilkins p7 //lub PX
Proszę bardzo o wszelaką pomoc, nie chciałbym kupować pierwszych tak drogich słuchawek samemu bez wcześniejszej rady ?

Edited by c3rb3r

Niestety nie posiadam magicznej kuli i nie wiem czego Pan oczekuje od słuchawek w zakresie dźwięku. Większość podanych przez Pana słuchawek oprócz Sony, Bose i Bowers'ów PX jest opisana na blogu AF w ich recenzjach i w polecanych. DSR7BT grają podkreślonymi skrajami, Sine są wyrównane, M2 grają ciepłobasowo, P7W grają naturalnie i realistycznie ale nie są już produkowane. Każda para słuchawek jest inna i w Pana interesie powinno być to, żebyśmy wiedzieli czego Pan szuka.

Sam do końca nie wiem o jakim brzmieniu słuchawek szukam. Dzisiaj słuchałem XM2 i źle nie było, ale miałem wrażenie lekkiego stłumienia i płaskiego dźwięku. Słucham dużo rocka, rapu oraz elektronicznej muzyki. Nie ukrywam, że dużym atutem byłoby jakby słuchawki miały ANC, bo jednak kupuję je konkretnie pod słuchanie muzyki poza domem - tramwaje, autobusy, czy ogólny szum miejski.
Zastanawiałem się bardziej, czy któreś z powyższych słuchawek są bardziej opłacalne i lepiej sprawdzą się do takich zastosowań. W domu mam DT770pro i oprócz ucisku, który mi serwują po każdej sesji z nimi bardzo pozytywnie je oceniam.
Szukam głównie rady, czy na jakieś konkretne słuchawki w tym segmencie zwrócić uwagę, nie ukrywam też, że głównie na celownik brałem XM3, zastanawiam się tylko czy nie znalazłbym czegoś co przyjemniej dla ucha gra. Tak, zdaję sobie sprawę z tego, że słuchawki są nowe i nie uświadczę na chwilę obecną ich recenzji, jednakże czy tak dużo mogło się zmienić względem poprzednika?

12 minut temu, EvilKillaruna napisał:

DT770 PRO posiadają stalowy pałąk, który można rozginać, zmniejszając tym samym docisk. To taka drobna uwaga na boku.

W sumie to nigdy nie próbowałem ich tak mocno rozginać, ale spróbuję, zobaczymy czy to dużo zmieni. Dzięki!
Wracając do słuchawek, czy nie będę lekko rozczarowany szczegółowością XM3 w porównaniu do innych słuchawek w tym zakresie?

W dniu 8.09.2018 o 22:51, c3rb3r napisał:

Hej, mam zamiar kupić słuchawki, których przeznaczeniem byłoby użytkowanie poza domem, głównie poruszanie się po mieście (tramwaje/autobusy) czy różne podróże - ewentualnie wyjątkiem jest korzystanie z BT w domu. Będą napędzane głównie telefonem (Note 8, bądź niedługo wymiana na coś nowszego, ale to już chyba nie ma takiego znaczenia przy flagowcach) ew. sporadycznie w domu przez AIM 808. Doceniłbym posiadanie BT, ponieważ nie wykluczam przyszłego telefonu bez jacka, a kupują je głównie do użytku poza domem. 
Czy warto w takiej sytuacji szukać słuchawek z ANC? Czy jednak nie będzie to aż takie potrzebne przy poruszaniu się w miejskim zgiełku Krakowa. Słucham głównie rocka (alternatywnego/indie także), rap, Dance/Electronic, R&B/Soul
Moimi typami na chwilę obecną (przeglądając polecane bezprzewodowe oraz przenośne) są:
1. sony wh-1000xm3 (głównie poprzez ulepszone ANC, które ponoć jest fantastyczne, jednakże nie wiem kiedy będą dostępne w Polsce oraz w jakiej cenie)
2. Bose QC 35 II (wszędzie gdziekolwiek są poruszane tematy słuchawek BT >1000zł są one wymieniane, więc czemu nie i teraz?)
3. Audeze Sine (o tych oraz poniższych słuchawkach nie jestem się już wstanie wypowiedzieć, ale chciałem je wymienić ze względu na to, że znajdują się w polecanych)
4. Sennheiser m2 aebt
5. Audio-Technica ATH-DSR7BT
6. Bowers & Wilkins p7 //lub PX
Proszę bardzo o wszelaką pomoc, nie chciałbym kupować pierwszych tak drogich słuchawek samemu bez wcześniejszej rady ?

1. Sony WH-1000XM3 nie słuchałem, bo dopiero co weszły na rynek i chyba tylko w kilku sklepach w stolicy są na razie. Byłyby ciekawe, jeśli poprawiona będzie wytrzymałość pałąka, który ma opinię awaryjnego a Sony nie uznaje tego na gwarancji. Wystarczy trochę poszukać w sieci wpisując choćby "Sony broken headband" lub "cracking headband', widziałem też już połamane egzemplarze sprzedawane na allegro. https://us.community.sony.com/s/question/0D50B00004JW8ZLSA1/cracking-headband-on-wh1000mx2-headphones?language=en_US

Brzmieniowo pierwsza i druga wersja Sony są bardzo dobre, mają też dobre ANC. Ale w tym momencie lepszym i tańszym wyborem byłyby Sony WH-H900N, które nie mają problemów z pałąkiem a brzmieniowo są nieraz bardziej chwalone od 1000X. Słuchałem i porównywałem te modele parę razy i brzmieniowo według mnie trochę lepsze są 1000X lub XM2 od H900N, ale różnice nie są wielkie i przez wspomniane problemy wolałbym kupić H900N.

2. Bose QC35 II mają nieco słabsze od Sony ANC i brzmienie, ale nie grają źle. Nie obsługują nowszych kodeków bluetooth aptX ani LDAC. Tylko kodek SBC. Ale najwygodniejsze z wszystkich bluetooth jakie znam, bardzo przyjemne pady. Bose to najbardziej popularne z tych wymienionych słuchawek BT. Lecąc gdzieś samolotem nie sposób nie zobaczyć kilku osób w Bose, często widuję też na ulicach.

Gdyby priorytetem była wygoda wybrałbym Bose.

3. Audeze Sine jedyne których tu nie słuchałem, ale opis jest w recenzji na blogu. Uwaga tylko taka, że nie mają ANC ani bluetooth. https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audeze-sine/

4. Sennheiser M2 AEBT jak zauważyłeś są w polecanych na AF, całkiem przyjemne ciepłe brzmienie.

5. DSR7BT są opisane dokładnie w recenzji na blogu https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audio-technica-ath-dsr7bt/ dla mnie były zbyt techniczne i miały zbyt ostrą górę, ale ja jestem wyczulony na soprany więc komu innemu mogą się spodobać.

6. Bowers Wilkins P7 Wireless mam osobiście i uważam, że brzmieniowo są najlepsze z podanych tu wszystkich, także od Sony, grają bardziej naturalnie. Ale co kto lubi. https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-bowers-wilkins-p7-wireless/

Nie mają ANC, ale ich izolacja pasywna mi wystarcza. Być może w głośniejszych środkach transportu jak np. tramwaj byłaby dla niektórych osób niewystarczająca, lecz na ulicy wolę słyszeć trochę otoczenia, żeby pod ten tramwaj czy samochód nie wpaść.

Są jednak już nieprodukowane, więc pozostaje tylko zakup z drugiej ręki.

Bowers Wilkins PX to zupełnie inne brzmienie i konstrukcja niewygodna dla uszu (małe i twarde pady), krótko słuchałem żeby ocenić ANC, brzmieniowo po kablu wydawały się niezłe, chociaż nie mają dobrej opinii jeśli chodzi o brzmienie z ANC.

P.S. Skoro Sony XM2 jak piszesz poniżej się nie spodobały, to nie liczyłbym że XM3 będą grały inaczej. One są po prostu równe, dlatego jak jesteś przyzwyczajony do V-ki mogą się wydawać płaskie. Jednak ze względu na powyższe problemy starszych wersji i niewiadomą nowej odpuściłbym je sobie. WH H900N grają od nich trochę inaczej i bardziej funowo.

Przy tej kwocie warto osobiście przetestować słuchawki.

Jeśli nie masz jednak możliwości odsłuchania jeszcze jest możliwość zakupu i zwrotu na odległość, chociaż nie powinno się nadużywać tej możliwości tylko w celu testowania słuchawek.

5 godzin temu, c3rb3r napisał:

Sam do końca nie wiem o jakim brzmieniu słuchawek szukam. Dzisiaj słuchałem XM2 i źle nie było, ale miałem wrażenie lekkiego stłumienia i płaskiego dźwięku. Słucham dużo rocka, rapu oraz elektronicznej muzyki. Nie ukrywam, że dużym atutem byłoby jakby słuchawki miały ANC, bo jednak kupuję je konkretnie pod słuchanie muzyki poza domem - tramwaje, autobusy, czy ogólny szum miejski.

Edited by Bernie
  • Like 1

Dzisiaj w Krakowie widziałem 3 pary XM3, ale 2 czarne były już zarezerwowane i nie miałem możliwości przesłuchania. Patrząc na obecną dostępność XM3 zastanawiam się tylko ile musi minąć czasu, żeby były jednak trochę szerzej dostępne, ze względu na cenę  jaką sobie liczy Sony centre (1700). Liczę, że w reszcie popularnych sklepów ceny mogłyby być chociaż trochę niższe, a jeżeli to kwestia tygodnia, to czemu miałbym nie poczekać. W każdym bądź razie są dostępne oraz zapewniali mnie, że w najbliższym czasie spodziewają się dostawy.
O pękających pałąkach słyszałem, ale o ile nie pękną same z siebie to przeze mnie też na pewno nie. Jeżeli faktycznie by się coś takiego przydarzyło i Sony by nie brał tego na gwarancję, to czy istnieją inne sposoby, żeby to po prostu naprawić oraz czy to jest w ogóle opłacalne? 

Rozważając resztę słuchawek, biorę pod uwagę jeszcze B&W P7W i DSR7BT. W reszcie brakuje mi albo BT albo ANC - to jestem wstanie przeboleć, ale wolę się uściślić do mniejszej ilości, żeby nie robić sobie dalej skutecznego mętliku w głowie. Do tego słuchawki które będę używał wszędzie poza domem fajnie by było jakby to posiadały.

Z tego co patrzyłem, to z B&W P7W są już lekkie problemy z dostępnością nowych, więc możliwe, że jedyną alternatywa, która mi pozostaje to ATH. Jutro postaram się jeszcze przesłuchać WH-H900N, w sumie sam jestem ich ciekaw.
Jak brzmieniowo różnią się XM3 od ATH?

EDIT: Nie podobały to może zbyt mocne określenie. Myślałem po prostu, że będą brzmieć trochę inaczej. Tak jak mówiłeś, spróbuję przetestować jeszcze H900N, a co najwyżej "przetestuję" XM3 zamawiając je i zobaczymy jak po tych kilku dniach będzie mi się je użytkowało.

Edited by c3rb3r

No więc skoro XM3 są już dostępne i masz możliwość podejścia do Sony Centre to nie ma się co spieszyć, lepiej posłuchać. Ale brzmieniowo to raczej nic nowego niż 1000X i XM2, Sony pisze tylko o poprawieniu ANC i dodaniu funkcji, jest lekka zmiana wyglądu i trochę mniejsza waga. Wytrzymałość pałąka w nowych słuchawkach będzie można ocenić po dłuższym czasie, z tego co można przeczytać pękały raczej same z siebie. To już Twoje ryzyko. Jeśli już to takich wad w słuchawkach się raczej nie naprawia, powinna być wymiana na nowe, jeśli będzie uznana, a nie z winy użytkownika...

image.png.19eac3985d5282faa7c3e9dd68e7e213.pngimage.png.92fbe66e7198de7ca5bada4dd3b80c71.png

Na szybkie obniżki cen w Sony bym nie liczył, raczej na starsze modele, to tak. (Albo jak wyjdą znowu jakieś wady nowego modelu).

B&W P7 W nowe są już niedostępne, ATH DSR7BT i BW PX powinny być dostępne do odsłuchu w salonach Top Hi-Fi. Sony lepiej grają przez BT, po kablu słabiej. ATH dobrze grają i po kablu i przez BT. ATH mają na pewno więcej góry od Sony, są też przez to bardziej wyraziste. H900N posłuchaj, nie są złe i to bezpieczniejszy brzmieniowo wybór. 

Edited by Bernie

Słuchałem dzisiaj i XM3 ( w mediamarkt w galerii Krakowskiej są dostępne demówki) raz H900N. Jeżeli chodzi o komfort użytkowania to H900N przegrywają mocno - dużo lepiej trzymało mi się XM3 na uszach, oraz pady same w sobie były dużo przyjemniejsze. ANC wiadomo, że w droższym modelu też będzie dużo lepsze. Natomiast jeżeli chodzi o sam dźwięk, to subiektywnie wydawało mi się, że H900N są bardziej spłaszczone. Nie jest to naprawdę duża różnica, ale myślę, że jak mam już kupować słuchawki za +/-1k to dołożyłbym do XM3.
Jutro wybieram się jeszcze do Top Hi-Fi i zobaczę w miarę możliwości jak grają DSR7BT i BW PX