Jump to content

Konkurencja dla SoundMagic ep30

Jemek
 Share

Recommended Posts

Witam,

chciałem zapytać Was drodzy forumowicze o propozycje słuchawek dousznych, ponieważ w polecanych nie znalazłem ani jednej pary. Czy tego typu słuchawki są gorszej jakości/mniej popularne obecnie niż dokanałowe? Tych drugich nie toleruje i znalazłem sobie tutaj nawet artykuł o AKG K315, ale zauważyłem że niestety ich już nie produkują a ich nowszy model Y20 kompletnie nie odpowiada mi kształtem. Już miałem zamówić sobie SoundMagic ep30, bo miałem je w uszach i wydają się świetne, a i cena 99zł nie jest wygórowana, ale stwierdziłem że jeszcze tutaj zapytam o opinie. Największym argumentem przemawiającym za ep30 jest to, że są super wygodne i dobrze trzymają się w uszach, a to w pchełkach jest rzadkością - przynajmniej z mojego doświadczenia. Dźwięk jak na słuchawki douszne wg mnie jak najbardziej poprawny. Powiem więcej, jak na tak małe pieniądze porównując do applowskiego badziewia, które to miałem nieprzyjemność używać ze starego iPoda, a które wg mojej wiedzy są dodawane nawet do flagowych produktów(?), to to jest niebo, a ziemia w kwestii dźwięku jak i wygody. Budżet mały, bo słuchawki będą używane do telefonu lub czasem aby po prostu odpocząć od K702 i pooglądać śmieszne filmiki z kotami na yt. Nawet nie wiem czy pchełki produkują jakieś topowe modele więc powiedzmy, że budżet jest sprawą otwartą. Także jeśli ktoś używał tych słuchawek i ma jakiś lepszy model lub po prostu uważa, że jest sens kupić coś innego byłbym wdzięczny za propozycje.

Pozdrawiam.

Dzięki za propozycje:

@saudio ja rozumiem, że słuchawki 3x droższe raczej powinny lepiej grać i wcale nie zachwalam EP30 jakoby były najlepszymi pchełkami ever tylko nie spotkałem się z lepszymi. Obie propozycje jednak odrzucę ze względu na ich kształt, który to od razu wiem, że będzie mnie drażnił, a wygoda i trzymanie w uszach jest priorytetem. 

Kolejny minus do wszystkich par to taki, że czemu są one tylko dostępne przez aliexpress (kluczowe słowo w nazwie to "express")? Raz zamówiłem telefon z Chin i to był mój pierwszy i ostatni taki zakup. Mam nawet ochotę na te VE, podobno ktoś właśnie po EP30 kupił sobie monki i był wniebowzięty słuchawkami za 35zł (ktoś tam jednak sprowadza i odsprzedaje na allegro) ale przeczytałem, że monki są duże, a zakładam że asura czy zeny mogą być tego samego kształtu. Dla mnie jednak kształt jest na pierwszym miejscu, bo do poważniejszych odsłuchów mam wokółuszne, niemniej dzięki za zainteresowanie. Na razie zbieram propozycję, nie potrzebuję ich na już.

Trochę poczytałem i widzę, że jednak rynek pchełek nie jest aż taki niszowy jak myślałem. Szkoda, że informacje trzeba  zbierać z różnych źródeł, bo kto inny inaczej może opisać dany model. Na tej stronie dużym plusem wg mnie jest to, że robi to jedna osoba. 

Te Ve Zeny najbardziej by mi pasowały, jako jedyne grają lepiej bez pianek od tej firmy, a nie przepadam za nimi. Zbalansowany, naturalny dźwięk, głównie obchodzi mnie średnica, żeby głos ludzki był dobrze wyeksponowany tylko, że jedynie jakie znalazłem na allegro to jakaś wersja lite - czyli pewnie coś zupełnie innego.

Ktoś na reddicie za to bardzo zachwala Shozy Stardust, że przesiadł się właśnie z Zenów i są sporo lepsze, ale to dalej wysyłka z Chin i to już za nie małe pieniądze ;/

Myślałem, że głupie pchełki to kupie od tak, a jednak jest w czym wybierać.

Edited by Jemek

• 10 months later...

Ostatnio mnie coś wzięło znów bardziej na pchełki i kupiłem sobie VE Monk Plus na próbę, ale lekko się rozczarowałem po całym ich wychwalaniu. Może to nie moje granie, bo zmieszane tu z błotem EP30 przez Saudio jednak bardziej mi pasują (słabszy bas, większa scena jak na mój słuch). Cena oczywiście 35zł vs 100zł, ale jedną cenną lekcję wyniosłem z tego, że słuchawki które były opisywane jako duże wcale mnie nie uwierają. Toteż zabrałem się raz jeszcze za przepatrzenie polecanych w tym temacie pchełek i polecane tu Tomakawki idealnie się wpisują w moje upodobania czytając ten opis https://audionist.com/earbuds/best-earbuds-under-50/. Jeśli zaletą 1MORE E1008 jest ilość basu to myślę, że nie są dla mnie. Z samego wyglądu Tomakawki wyglądają solidnie jak inne tego typu po 500-600zł, nie 40$, dlatego są na ten moment moim faworytem. Jeszcze z tyłu głowy mam Final Audio Piano Forte 2 i owe VE Zeny, ale obie nie wyglądają tak dobrze jak właśnie Tomakawk i nie potrafię ich jakości dźwięku ustawić na wirtualnym wykresie gdzie się znajdują.

Jeśli ktoś ma jakieś uwagi i propozycję w kierunku właśnie zbalansowanej sceniczności tylko oczko wyżej to będę wdzięczny. Budżet powiedzmy jakieś 500zł, ale nie ma konieczności jego wydania. Pozdrawiam.

8 minut temu, Jemek napisał:

Toteż zabrałem się raz jeszcze za przepatrzenie polecanych w tym temacie pchełek i polecane tu Tomakawki idealnie się wpisują w moje upodobania czytając ten opis https://audionist.com/earbuds/best-earbuds-under-50/. Jeśli zaletą 1MORE E1008 jest ilość basu to myślę, że nie są dla mnie. Z samego wyglądu Tomahawki wyglądają solidnie jak inne tego typu po 500-600zł, nie 40$, dlatego są na ten moment moim faworytem.

Ja mam Tomahawk na sprzedaż jak chcesz. :) Jak nowe nawet, bo właściwie tylko posłuchane dla sprawdzenia, wystarczy zmienić gąbki, które są w zapasie. A na pchełkach w ogóle nie słucham już bardzo długo.

Mam też Monk Plus (jak i pierwsze Monki bez plusa) i one rzeczywiście Tomahawkom ustępują technicznie, ale też to inny sposób grania,cieplejsze, V-ka i wycofana średnica, Tomahawki bardziej detaliczne i zbalansowane brzmienie. Ale w aspekcie ceny do jakości Monki nie są złe, Tomahawki są droższe, ale lepiej i solidniej wykonane.

1 minutę temu, Jemek napisał:

W takim razie bardzo chętnie, gdybyś je puścił za jakąś stówkę to z pocałowaniem ręki biorę w ciemno nawet dla samej solidności.

To nie ma sprawy. Na PW możemy ustalić. Ręki nie trzeba całować. :)