Jump to content
przemo0711

Słuchawki do 500 zł do mate 10 pro

Recommended Posts

Witam. 

Wiem ze dużo jest jest takich pytań ale chciałbym konkretnie się dowiedzieć co pasowałoby do mnie. Słucham muzyki głównie na telefonie huawei mate 10 pro. Głównie tidal i YouTube. Miałem słuchawki sound magik ale dokładnego modelu nie pamiętam bo zgubiłem je. Chciałbym kupić jakieś słuchawki tylko dokanalowe. Cena to tak od 300 do 500. Fajnie jeśli miałby lekkie podbicie basowe ale bez przesady. 

Pytanie teraz czy warto wydawać kasę na słuchawki za 500 jeśli słucham muzyki z tel i przez internet. A jakośc takiej muzyki jeśli się nie mylę nie jest najwyższa. Tak samo nie wiem czy ten telefon nadaje się do tego. 

Prosiłbym bardzo o pomoc :)

Bardzo ogolnie kolego piszesz. A czego sluchasz, jakiej muzyki?

Budzet bardzo ok, w tej cenie znajdziesz na pewno cos fajnego nawet w tutejszym dziale komisowym, gdzie wyrwiesz cos w stanie bdb, a cenie nieco nizszej, niz sklepowa.

A co wybrac, nie musisz daleko szukac:

https://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-przenosne/

Edited by rafszyb
  • Like 2

No rozumiem że ogólnie pisze. 

Dlatego chciałem się poradzić. Słucham generalnie dużo rapu, popu. Rocka też trochę słucham nie mam jakiejś jednej ulubionej muzyki. 

Też zastanawiam się czy w moim telefonie nie tracę jakiejś jakości po przez przejściówkę która muszę użyć tzn. USB typu C na Jack. 

I kolejne moje pytanie. Czy warto wydać te 500 zł czy ja z moim sprzętem równie dobrze mogę kupić słuchawki za 200 zł i będzie git. Dodam że nie jestem jakimś specjalista. 

No to pisz dalej ogólnie, tylko nie oczekuj proszę że ktoś wskaże Ci na tej podstawie palcem dokładnie co masz kupić.

Pamiętaj, że to w TWOIM interesie jest podać jak najwięcej szczegółów, aby ludzie mogli Ci coś doradzić. Zwłaszcza że nie muszą słuchać Twoich gatunków muzycznych, mieć akurat Twojego telefonu i Twoich preferencji. Ty ustalasz czy WARTO coś kupić czy nie i czy będziesz z tym sprzętem zadowolony. Nie trzeba być jakimś specjalistą aby znać swoje potrzeby i wymagania. 

Według mnie podałem już trochę wytycznych co do tego co chciałbym kupić no ale jeśli uważasz że to za mało no to słabo. Nie wiem co jeszcze mam dodać. Napisałem mniej więcej czego oczekuje ale jak widzę musiałbym podać kolor nawet pewnie markę wtedy ktoś podałby mi jakiś model. 

Jeśli miałbym duża wiedzę na temat słuchawek to nie pisałbym na forum. Ale jak widzę równie dobrze jak pójdę do sklepu i poproszę Pana to mi pomoże tak jak ty:p

I nie będę sugerował sie rankingiem, co wejdę na inny ranking to każdy ranking ma inne modele więc oczekiwałem jakiejś podpowiedzi na forum. Nie wiem czy te rankingi są jakoś sponsorowane czy o co w nich chodzi ale dla mnie trochę słabo. 

Rankingi na blogu są pisane przeze mnie, jako właściciela marki Audiofanatyk. W tym momencie obraża Pan zarówno moją pracę i czas, jaki poświęciłem na ich napisanie, jak i uczciwość. Za rankingi publikowane w innych miejscach naturalnie nie mogę brać odpowiedzialności. Mogę powiedzieć natomiast, że swoje własne tworzę w oparciu o własne odsłuchy i doświadczenia, m.in. z powodu zarzutów, jakie sformułował Pan pod nimi w swojej wcześniejszej wypowiedzi. I sam potem dokonuję na ich podstawie własnych zakupów.

Cytując wstęp z Polecanych, linkowanych wcześniej:

Cytat

Są to produkty uznane subiektywnie za bardzo ciekawe, spełniające w każdym przypadku określone wymagania użytkowe oraz brzmieniowe. Staram się, aby trafiały tu modele przesłuchane przeze mnie kiedykolwiek osobiście, nawet jeśli nie zdążyłem zrobić im pełnej recenzji na blogu.

Cytat

Oczywiście w zestawieniu nie ma absolutnie wszystkich modeli wartych posłuchania, jakie spotkać można na rynku sprzętu nowego oraz używanego. Z drugiej strony zależy mi na tym, abyście mieli Państwo absolutną pewność, że dany sprzęt w Polecanych znalazł się w zestawieniu faktycznie dlatego, że realnie znajdował się w moich rękach.Dzięki temu lista jest krótsza, ale w zamian znacznie bardziej wiarygodna i podparta często rzetelnymi testami własnymi.

Oczywiście wciąż nie musi mi Pan wierzyć na słowo. Niemniej jednak nie zawsze to, co wyczyta/uzyska się na forach, musi być w 100% wiarygodne. Życzę tym samym powodzenia w zakupach.

• Upvote 1

@przemo0711 Na blogu artykuły, które pomogą w zadawaniu pytań. Np.

https://www.audiofanatyk.pl/slownik-popularnych-pojec-audio/

https://www.audiofanatyk.pl/jak-poprawnie-pytac-o-zakup-sluchawek-na-forach/

Chodzi o to, że nikt nie chce, żeby potem autor pytania o słuchawki kupił takie, które nie odpowiadają jego preferencjom.a potem miał pretensje do polecających. Naprawdę, w tej samej cenie znajdziesz bardzo różne modele. Mogą być takiej samej jakości, ale mieć inne brzmienie.

• Upvote 1

Rozumiem Pana. Nie miałem na celu obrażanie nikogo. Napisałem tak ponieważ dla osoby która się nie zna tak niestety wyglądają rankingi. Co mam myśleć wchodząc na różne strony i na każdej podaję są inne marki. Nie chciałbym wydać 500 zł tak sobie. I nie chciałbym kupić czegoś pochopnie. 

A z tych dwóch modeli RHA MA750i oraz Yamaha eph 100 które są lepsze. 

Jeszcze jedno pytanie jak wypadają słuchawki dr dre. Są dosyć popularne ale nie ma ich u Pana w zestawieniu. Ich fenomen polega raczej na tym że można się z nimi lansować czy po prostu nie testował ich Pan? 

https://m.euro.com.pl/sluchawki/beats-by-dr-dre-powerbeat3-wireless-czarny.bhtml?gclid=Cj0KCQjww8jcBRDZARIsAJGCSGthZz5qEVdQGNe0uQ9b--vIytTdVw8J5Gu2VOuzb8VMl_dM13lwyu0aAuU0EALw_wcB&gclsrc=aw.ds&dclid=CMyrlf7fqd0CFcyGsgod-YUEWw chodzi mi o ten model np., 

Guest MichalW

Miałem wątpliwą przyjemność korzystania z słuchawek dokanałowych tej firmy, a ich "fenomen" polega raczej na tym, że są dosyć drogie i wg niektórych ładnie wyglądają. Ale ich cena wcale nie odwzorowuje ich walorów dźwiękowych. Był to inny model w podobnej cenie, który grał głównie mocnym basem a sama jakość dźwięku byla podobna do tanich dokanałówek innych producentów. Ma 750i oraz EPH100 grają różnie od siebie, pierwsze mają podkreślone skraje, drugie sa ciepło grające z podkreślonym basem. Obydwie pary są sensowne ale nie mogę powiedzieć które będą dla Pana lepsze... Dziękuję, dobranoc. 

Beatsy mają dobrą reklamę. I to chyba tyle w nich plusów. Za te same pieniądze można znaleźć dużo lepsze słuchawki. A ludzie, którzy je mają, często sami nie słyszeli za wiele słuchawek, więc ciężko im w takiej sytuacji przyznać, że Beatsy nie są dla nich najlepszym wyborem.

• Upvote 2

48 minut temu, przemo0711 napisał:

Jeszcze jedno pytanie jak wypadają słuchawki dr dre. Są dosyć popularne ale nie ma ich u Pana w zestawieniu. Ich fenomen polega raczej na tym że można się z nimi lansować czy po prostu nie testował ich Pan? 

https://m.euro.com.pl/sluchawki/beats-by-dr-dre-powerbeat3-wireless-czarny.bhtml?gclid=Cj0KCQjww8jcBRDZARIsAJGCSGthZz5qEVdQGNe0uQ9b--vIytTdVw8J5Gu2VOuzb8VMl_dM13lwyu0aAuU0EALw_wcB&gclsrc=aw.ds&dclid=CMyrlf7fqd0CFcyGsgod-YUEWw chodzi mi o ten model np., 

Jak wyżej. Reklama robi swoje, również podnosi cenę. ;)
W życiu nie wydałbym jakichkolwiek oszczędności na jakiekolwiek słuchawki tejże marki, ponieważ dla mnie są zbyt przebasowione. Oczywiście znajdą się osoby, które lubią taki dźwięk, ale ich popularność w dużej mierze wynika z wypromowania i sławy marki.

Wydatek rzędu ~680 złotych, na model bezprzewodowy, który nie posiada nawet wsparcia dla aptX mówi sam za siebie, nie wspominając o tym, że na stronie producenta również nie posiadają one dobrej opinii, jest wręcz odwrotnie (średnia ocen: 1,75, na podstawie 146 opinii). https://www.beatsbydre.com/earphones/powerbeats3-wireless#beats-ratings-product-details

• Upvote 1

Guest MichalW

Dodam od siebie jeszcze, że za te 600 zł można kupić świetnie brzmiące Aune E1, które poleca nie tylko EvilKillaruna a jeszcze kilka innych osób na forum. A nie tracić pieniądze na słuchawki w których płacimy za znaczek i markę. 

Godzinę temu, Soundy napisał:

Jeżeli nie wiesz czego chcesz to imo bezpiecznym wyborem będą HiFimany re400.

Może tak, może nie Soundy. Rzeczywiście "bezpieczny" wybór. Wydaję mi się (po opisach, sam nie miałem przyjemności słuchać jeszcze), że Aune E1 charakteryzują sie podobnym brzmieniem, lecz o "oczko" wyżej, jeśli chodzi o szczegółowość? Może wypowiedzą się ci, którzy mieli okazję porównania obu modeli. Mi szczegółowości trochę brakuję w RE-400, ale są to rzeczywiście bardzo przyjemne, wygodne (o tym często się zapomina) i muzykalne słuchawki. Po drugiej stronie barykady mamy Phonaki Audeo, brzmiące bardzo analitycznie (PFE 012 i RE-400 mam w posiadaniu), ale to być może, patrząc na zainteresowania muzyczne, zbyt analityczny, za mało "funowy" kierunek". 

3 godziny temu, przemo0711 napisał:

No rozumiem że ogólnie pisze. 

Dlatego chciałem się poradzić. Słucham generalnie dużo rapu, popu. Rocka też trochę słucham nie mam jakiejś jednej ulubionej muzyki. 

Przemo0711, widzisz, każdy z nas jest inny i inaczej odbiera muzykę - nawet w obrębie jednego gatunku. Myślę, że dostaniesz jeszcze parę tipów (pamiętaj, że subiektywnych, zauważ też to, co zostało tu powiedziane wcześniej - nikt Ci tu na siłę nic nie sprzedaje), a co wybierzesz, wydaję mi się, że i tak będziesz zadowolony. Potem, jak Ci się spodoba, będziesz drążył samodzielnie. 

3 godziny temu, przemo0711 napisał:

Też zastanawiam się czy w moim telefonie nie tracę jakiejś jakości po przez przejściówkę która muszę użyć tzn. USB typu C na Jack. 

Odnośnie tego technicznego pytania można odpowiedzieć konkretnie - możesz raczej zyskać, niż stracić. Być może (nie wiem, jak jest w tym modelu telefonu) podłączyć swój telefon nie tylko bezpośrednio do słuchawek, ale też poprzez zewnętrzny przenośny wzmacniacz, który też korzystnie wpłynie na jakość dźwięku.

Pomyśl też o fakcie, że brak gniazda słuchawkowego możesz sobie zrekompensować parując telefon poprzez bluetooth ze słuchawkami bezprzewodowymi lub przewodowymi, które być może wybierzesz z przedstawionych propozycji i jakiś fajny odbiornik audio bluetooth (obsługujący kodek aptx). Dzięki temu zwalniasz sobie wtyk USB C w celu bardzo prozaicznym, czyli ładowanie telefonu podczas słuchania muzyki lub oglądania filmów. To już temat na inny wątek. Póki co szukaj słuchawek:)

• Thanks 1

39 minut temu, rafszyb napisał:

Może tak, może nie Soundy. Rzeczywiście "bezpieczny" wybór.

To może napisze inaczej, nie mają sygnatury która uniemożliwiłaby dłuższy odsłuch audiolaikowi - vide zbyt dużo basu, wysokich, wyższej średnicy. Mogą sprawiać problemy jedynie miłośnikom jasnych słuchawek.

Do tego są dość tanie, wygodne i grają z ziemniaka. No i przede wszystkim, prezentują sobą jakiś poziom jakościowy.

Edited by Soundy
  • Upvote 1

Witam, 

Pozwolę się podłączyć do tego tematu gdyż mam podobne pytanie. Posiadam ten sam telefon, czytałem sporo o Aune E1 i zastanawiam się czy w połączeniu z dragonfly black będzie to wszystko się dobrze komponować. Chodzi mi o to, czy słuchawki będą dobrze napędzane? Pasuje mi specyfika tych słuchawek opisana w polecanych na stronie przez Pana Jakuba. Czy może jednak lepiej oszczędzić te 200-300 zł bo nie ma sensu z takim zestawem? 

Edited by Jackolot3

Mam jeszcze jadno pytanie. Chodzi mi o Yamaha eph m100. Mogę kupić tanio wersję z mikrofonem i pilotem ale nie wiem czy nie będzie to działało z moim telefonem huawei mate 10 pro? Piszę że działają do iPhone iPad i innych urządzeniach. Pamiętam że niektóre słuchawki czasami nie działały dobrze jeśli był w nich mikrofon. Dziękuję za pomoc.