Jump to content

AUNE S6 - zakłócenia/trzaski na wyjściu słuchawkowym

Recommended Posts

Witam wszystkich zafiksowanych na punkcie audio?. We wtorek stałem się szczęśliwym użytkownikiem S6 (dzięki za miłą transakcję Panu Maćkowi z AUDEOS), po tych dwóch dniach mogę potwierdzić że był to strzał w dychę, odsłuchuje w chwili obecnej beyery dt990 pro na przemian z k550 mk2(tu nastąpiła największa zmiana na plus względem mojego poczciwego prodigy cube be). Niestety w tej beczce miodu jest też łyżka dziekciu, a mianowicie pojawiające się zakłócenia na wyjściu słuchawkowym które są szczególnie upierdliwe przy utworach w których jest trochę cichych momentów oraz pod koniec piosenek gdy muzyka się wygasza, ciężko mi jest opisać jaki to dźwięk ale pewnie większość z Was już coś takiego słyszała?, przypomina to trochę zakłócenia wywoływane przez problemy z masą, pomaga na te objawy manipulowanie wtyczką, próbowałem zmienić adapter na inny ale nic to nie daje. szczególnie słyszalne jest to w przypadku AKG. Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim?

POZDRAWIAM

Guest Mayster

Wygląda na problemy z siecią (uziemieniem), więc na początek temu warto sie przyjrzeć. Nawet iść ze sprzętem do kogoś innego, jakaś listwa dobra itd.

Guest Mayster

Tak, bo pewnie łapię masę wtedy. Nie przychodzi mi na myśl nic innego. Podejrzewałbym też wtyk / adapter, ale jeśli zmieniałeś to uznajmy, że można to wykluczyć.

Zanim zaczniesz kupowac listwy i inne idz do kogos innego ktory ma dobra siec elektryczna albo juz wspomniane zabezpieczenia. Mialem to samo kiedys na innym urzadzeniu i winnym okazalo sie ten konkretny egzemplarz (problem w sekcji zasilania urzadzenia), po wymianie i uznanie rekojmi, wszystko wrocilo do normy.

Jezeli u kogos innego z dobra siecia nie ma tych fajerwerkow to winna jest siec, w odwrotnym przypadku winne jest urzadzenie.

Jeszcze moze byc przypadek ze sluchawki sa zbyt czule wzgledem klasy wzmacniacza. Np przy wzmacach nano/micro ifi  i sluchawkach lcd-xc wystepuje ten problem a juz w seri pro jest top ale przy S6 to nie slyszalem o takim problemie bo to jednak bardzo solidny sprzet.

Edited by ysis

W dniu ‎2018‎-‎09‎-‎09 o 06:46, Mayster napisał:

Wniosek? W domu siedź, a nie po hotelach się wozić ?

Tak jak mówisz?. Mam do Was jeszcze pytanie, jako że chce wykorzystać słuchawkowe wyjście zbalansowane, muszę zmienić kabel w moich dt990pro. Czy któryś z kolegów ma namiary na fachowca w temacie, bądź sam się tym zajmuje? posiadam jeszcze AKG K550mk2 ale nie wiem czy jest sens recablingu w słuchawkach 32 ohmowych.