Jump to content

sluchawki w zastepstwie AKG K77

lukasz921
 Share

Recommended Posts

Witam, 

Od 7 lat posiadam i intensywnie eksploatuje słuchawki Akg K77. Sluchawki to byl bardzo dobry zakup ale powoli szukam ich nastepcy. Slucham rocka , metalu i lubie dzwiek z mocnym ale nie rozlazłym basem , i fajne szczegolowe wysokie. Zrodlo dzwieku to odtwarzacz mp3, smartfon, lub komputer (integra). 

W Akg co mi przeszkadzalo to to ze pocilo sie ucho po jakims czasie, i sluchawki przez to i moze tez przez docisk nie byly zbyt komfortowe, 

Co w cenie do 300 pln (ewentualnie nieco wiecej) moglbym znalezc aby ten komfort byl lepszy? , Dzwiek na pewno nie może być gorszy niż w AKG. 

Zastanawialem sie nad jakimis Superluxami ale podchodze do nich z rezerwa poniewaz wydaje mi sie ze to moze byc "miejska legenda" i kiedys uleglem takiej legendzie kupujac glosniki microlab solo 7c i uwazam ze to nie byl tak rewelacyjny zakup jak to wszyscy opisywal.

Pozdrawiam i bede wdzieczny za wszelkie sugestie?  

Witam,

Generalnie trudno jest odpowiedzieć na pytanie dot. komfortu, bowiem ten zależy stricte od anatomii słuchacza. Tak samo bardzo subiektywnym jest pojęcie "lepszy / gorszy" w zakresie jakości dźwięku. Do 300 zł z wygodniejszych słuchawek o całkiem dobrej jakości dźwięku ma Pan np. K514 MK II, ale też Rockmastery OE. W obu przypadkach komfort powinien być wyższy niż na K77.

W przypadku głośników istnieje jeszcze kwestia akustyki pomieszczenia i prawidłowego rozstawu. Zakup kolumn nawet polecanych może nie przynieść oczekiwanych rezultatów, jeśli nie będą pracowały w dobrze dla nich przystosowanym środowisku. W słuchawkach środowisko jest kreowane lokalnie w muszli i przez to łatwiej o warunki idealne / powtarzalne. Zaś Solo 7C akurat również i sam polecałem.

Pozdrawiam.

Dziekuje za odpowiedz.

A sluchawki AKG 240 studio ? Te rockmastery tez bym sprawdzil. Najgorsze jest to że cieżko jest sprawdzić i porównac odsluch tych modeli gdzies w lokalnym sklepie. Nie wiem tez jaka jest praktyka w sklepach internetowych czy po sprawdzeniu  mozna ewentualnie zwrocic ?

Co do solo 7c - oczywiscie nie mam na mysli ze to klapa ale spodziewalem sie czegos wiecej mimo wszystko. Dlatego tez ostroznie podchodze do rewelacji w przypadku sluchawek  bez wczesniejszego sprawdzenia. Bo mam czasem wrazenie ze wchodzi nowy producent (chinczyk) i jest wychwalany wszedzie gdzie tylko mozna a tak naprawde jest mocno średni. Ale to tylko moje przemyslenia.