Jump to content

Karta i wzmacniacz

Recommended Posts

Cześć,

Na początku chciałbym zaznaczyć, że jestem totalnie lewy w tych tematach, więc prosiłbym o wyrozumiałość ;)

Kupiłem ostatnio wzmacniacz Sennheiser gsx1000 który łączy się z komputerem za pomocą usb. Kartę mam zintegrowaną na płycie Asus maximus hero IX. Teraz pytanie mam takie....jeśli zakupię nową kartę dźwiękową i chciałbym w dalszym ciągu korzystać ze wzmacniacza to wzmacniacz ma być dalej do płyty głównej podpięty?  Inaczej mówiąc czy mogę korzystać z nowej karty i wzmacniacza w tym samym momencie bez żadnych problemów?

33 minutes ago, BMTB said:

Sennheiser gsx1000 który łączy się z komputerem za pomocą usb.

Wzmacniacz w tym urządzeniu jest sparowany z przetwornikiem cyfrowo-analogowym (stąd bajery dla graczy). Jest to de facto zewnętrzna karta dźwiękowa, urządzenia te podłącza się zazwyczaj po usb właśnie lud s/pdif. 

16 minut temu, damian_em napisał:

Wzmacniacz w tym urządzeniu jest sparowany z przetwornikiem cyfrowo-analogowym (stąd bajery dla graczy). Jest to de facto zewnętrzna karta dźwiękowa, urządzenia te podłącza się zazwyczaj po usb właśnie lud s/pdif. 

Czyli jak rozumiem nie ma sensu kupować  dedykowanej karty

12 minut temu, damian_em napisał:

Niezupełnie. Kolejna karta dźwiękowa zakupiona pod gry to dublowanie funkcjonalności, inna sprawa, że zależnie od modelu (Polecane) może lepiej się spisywać przy odtwarzaniu muzyki. 

No właśnie i teraz podesłałeś mi link z dac'ami i kartami. Załóżmy, żę wybieram Asus Xonar DX/D1. Ona ma tylko wejścia jack. W takim razie jeśli kupię kartę to czy wzmacniacz ma w dalszym ciągu być podpięty przez usb tak jak teraz? bo nie podłączę sennheiser  bezpośrednio do karty chyba, że używając przejsciówki.

P.S. Sorry, że męczę ;)

Gsx1000 jest kartą dźwiękową, Xonar też ma wzmacniacz na pokładzie, nie ma sensu podłączać jednej karty do drugiej. Układu wzmacniacza słuchawkowego obecnego w gsx1000 nie da rady użyć jako samodzielnego wzmacniacza podpiętego do innego źródła, nie ma odpowiedniego wejścia analogowego. Używać oba urządzenia można, ale osobno. Inaczej mówiąc nie są to urządzenia komplementarne jak osobny DAC i wzmacniacz, cała sprawa rozbija się o właściwe nazewnictwo.

Edited by damian_em
  • Thanks 1

7 minut temu, damian_em napisał:

Gsx1000 jest kartą dźwiękową, Xonar też ma wzmacniacz na pokładzie, nie ma sensu podłączać jednej karty do drugiej. Układu wzmacniacza słuchawkowego obecnego w gsx1000 nie da rady użyć jako samodzielnego wzmacniacza podpiętego do innego źródła, nie ma odpowiedniego wejścia analogowego. Używać oba urządzenia można, ale osobno.

ok dziękuję bardzo :)