Jump to content

Aim SC808 + zestaw monitorow aktywnych 2.1 jakie opampy?

Recommended Posts

Witam, mam karte aim sc808 chcialbym uzyskac jak najlepszy dzwiek w zestawie 2.1 monitorow studyjnych jbl lsr305 i subwoofera studyjnego jbl lsr310s.Prosze o pomoc jakie opampy do tej karty zastosowac by uzyskac jak najlepsza jakosc dzwieku-zalezy mi na bardzo dobrym glebokim basie, srednicy ,scenie,szczegolowosci.Jakosc na 1 miejscu cena mniej znaczaca. Jesli ktos moglby sie podjac takiej wymianie bylbym bardzo wdzieczny(oczywiscie odplatnie).Dziekuje

Mayster czy bedzie to duza roznica w jakosci do standardowej konfiguracji karty?Czy jeden busron v6 vivid wystarczy?Ewentualnie gdzie dostac oryginalna  sztuke jesli wiesz?Czy chcialbys i czy potrafisz takie cos wymienic i za jaka kwote.Dzieki za odp i pozdrawiam

Jescze jedno pytanko czy da rade przerobic wyjscia rca na xlr w tej karcie-czy poprawa jakosci dzwieku tez by nastapila? pozdrawiam 

Guest Mayster

Będzie bardzo duża - duża to jest różnica przy przejściu na scalaki pokroju 49720, a co dopiero jedne z najlepszych opampów dyskretnych ;)

https://audeos.pl/pl/p/Opamp-Burson-Audio-Supreme-Sound-V6-Vivid-dual-2-szt./812

Potrzebne są 2 szt., bo wymieniasz kości kanałowe - L + R. Wymienić mogę, kwestia kilku minut i przypięcie ich opaskami do stolików karty.

Wyjść nie da rady przerobić i nic by to nie dało, bo nadal byłyby to wyjścia niezbalansowane.

Wiesz mi zalezy na sluchaniu muzyki z monitorow studyjnych dokladnie w zestawie 2.1 jak w temacie, wlasciwie na sluchawkach nie slucham wiec czy na pewno jakosc bedzie pod rca?Wlasnie i czy pod rca po wymianie tych opkow bedzie jakies wzmocnienie?Czy te opki z audeos sa pewniakami-slyszalem ze trudno dostac oryginalne....Jak by to wygladalo z mojej i Twojes strony ja mialbym zakupic te bursony i wyslac wraz z karta do Ciebie i ile za ta usluge bys mnie skasowal?Wiesz zastanawiam sie nad interfejsem  scarlet czy nie byloby to lepsze rozwiazanie jak Ty uwazasz szczerze czy po wymianie aim bedzie lepszy do sluchania?

P.s. jestem z wrocka

Sorki za tyle pytan  ale zalezy mi na jakosci dzwieku wiec prosze o wyrozumialosc.zmi sie wydaje ze aim nie bedzie gorszy od scarlet po wymianie tych tyvh opkow a licze na to ze bedzie lepiej jesli sie nie myle to warto zainwestowac w te opki ale zalezy mi na opini kogos kto ma duzo wieksza wiedze odemnie ?

Guest Mayster
29 minut temu, Mariusz12 napisał:

Wiesz mi zalezy na sluchaniu muzyki z monitorow studyjnych dokladnie w zestawie 2.1 jak w temacie, wlasciwie na sluchawkach nie slucham wiec czy na pewno jakosc bedzie pod rca?Wlasnie i czy pod rca po wymianie tych opkow bedzie jakies wzmocnienie?Czy te opki z audeos sa pewniakami-slyszalem ze trudno dostac oryginalne....Jak by to wygladalo z mojej i Twojes strony ja mialbym zakupic te bursony i wyslac wraz z karta do Ciebie i ile za ta usluge bys mnie skasowal?Wiesz zastanawiam sie nad interfejsem  scarlet czy nie byloby to lepsze rozwiazanie jak Ty uwazasz szczerze czy po wymianie aim bedzie lepszy do sluchania?

P.s. jestem z wrocka

Sorki za tyle pytan  ale zalezy mi na jakosci dzwieku wiec prosze o wyrozumialosc.zmi sie wydaje ze aim nie bedzie gorszy od scarlet po wymianie tych tyvh opkow a licze na to ze bedzie lepiej jesli sie nie myle to warto zainwestowac w te opki ale zalezy mi na opini kogos kto ma duzo wieksza wiedze odemnie ?

Poczytaj recenzję SC808 i tam masz opisane co za co odpowiada. Dlatego montujesz 2, a nie 3, bo wyjścia słuchawekowego nie potrzebujesz. Na kanałach są kości odpowiadające za jedno i drugie.

Audeos to mój sklep oraz dystrybutor Bursona. Jeśli chodzi o oryginalność, to raczej czytałeś o układach scalonych. Ja w scalaki zaopatryuję się tylko z oficjalnej dystrybucji (np TME.eu czy Mouser), jak już jesteśmy przy temacie. Bursonów nawet nikt nie podrabia, a przynajmniej nie słyszałem o tym.

Na blogu masz recenzję wersji V5, co może dać jakiś pogląd na opampy Bursona oraz dyskretne jako takie. O V6 już trzeba poczytać na portalach zagranicznych, bo recenzji samych układów u nas nie ma jeszcze. Jest jedynie np w Burson Play, jako jedna z jego wersji. 

Bardzo trafna jest grafika producenta, żeby wyznać się co i jak z brzmieniem:

V6-S4.jpg

Obiecujaco sie zapowiada, karte kupilem w Twoim sklepie  tylko sterowniki trudno dostac a strona aima nie dziala...Tylko czy wystarczy miejsca na te opki bo miedzy obudowa aima  a zasilaczem jest 4,5 cm i czy obudowe z karty trzeba bedzie sciagnac na zawsze?No i pytanie zasadnicze jaka cena zrobienia tego.

Guest Mayster

Ma 29 mm wysokości, więc spokojnie.

Tak - osłonę trzeba oczywiście ściągnać, gdy chcemy używać takich opampów. Gdybyś wrócił do normalnych to zakładasz spowrotem i już :)

Przy kupnie V6 mogę zamontować je w cenie.

O to fajnie? Jestem zdecydowany.Musze ja wyslac na jaki adres?Bede wysylal pod koniec tygodnia bo we Wroclawiu nie ma oddzialu audeos chyba  i czym to wysylac zeby bylo najtaniej przez poczte?

Czy zlozyc zlecenie na stronie w audeos czy poprostu zadzwonic pod jakis numer w sklepie i umowic sie w sprawie tej wymiany jak to wyglada