Jump to content

Coś pod HD669, okolice 300zł.

Recommended Posts

Standardowo witam wszystkich,

od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad zakupem karty dźwiękowej / wzmacniacza / czegokolwiek. Dwa lata temu jednak zdecydowałem się powstrzymać przed zakupem, głównie ze względu różnych komentarzy typu "ta integra nie jest taka zła, bla bla bla". Przy okazji w starych słuchawkach padł mi jeden głośnik i chwilowo przerzuciłem się na jakieś dokanałowe Sony za 100zł (grały całkiem przyzwoicie), a jak wiadomo często to co jest "na chwilę" zostaje na dłużej ?. Tak czy siak kupiłem niedawno HD669 od Superluxa i różnica była miażdżąca względem tych dokanałowych (a to ci wielkie odkrycie... kto by się spodziewał...). Ponoć słuchawki te stać jeszcze na więcej przy dobrym źródle.

Przechodząc do konkretów - obecnie posiadam płytę główną MSI Z87-G45 na której siedzi ALC1150 (według producenta z jakimiś OPA1652), ale że posiadam jedynie podstawy podstaw wiedzy związanej z dźwiękiem, to nie mam pojęcia gdzie to się znajduje w rankingu. Oczywiście przeszukiwałem pełno tematów i stron polecających różne karty dźwiękowe / DAC-i i inne cuda, ale w każdym temacie było co innego. Koniec końców zebrałem kilka potencjalnych kart, które pojawiały się najczęściej (akurat wszystkie są poradniku polecanych na tej stronie). Postanowiłem jednak przed zakupem zasięgnąć rady ekspertów (porównując ze swoją wiedzą), czy może nie ma jakiegoś lepszego wyboru. Tematy które czytałem miały jednak kilka lat, a wiadomo - może wyszło coś nowego wartego uwagi, nowa wersja poprzednika albo któraś będzie po prostu lepiej pasować do moich słuchawek. Przeglądając książeczkę która przyszła razem ze słuchawkami, na 2 stronie znajduje się polecany przez Superluxa HA3D, ale nie ma o nim zbyt wiele w internecie.

Kandydatami są:

• Sound Blaster Z
  • Xonar DX
  • Prodigy Cube Black
  • Fiio e10k
  • SMSL M2

Budżet w granicach 300zł (mogą być używki), ale te 20-30zł zawsze mogę dorzucić jeżeli jest jakiś faktyczny przeskok. Przeznaczenie chyba jak u większości ludzi w tej cenie - słuchanie muzyki różnego rodzaju, gry. Fajnie gdyby było wyjście mikrofonowe, ale nie jest to wymagane. Brak preferencji co do umiejscowienia (wewnętrzna / zewnętrzna). Z góry dziękuję za pomoc i gratuluje wytrwałości jeżeli dotarłeś do końca  :D Jeżeli o czymś zapomniałem to dajcie znać. Pozdrawiam!

Edited by FajnaNazwa

• 2 weeks later...

W tym budżecie masz dwa bardzo fajne układy, tj. DragonFly Black (do kupienia w kraju) bądź Sabaj DA2 (najtaniej na brytyjskim Amazonie). Poczytaj o nich i zdecyduj, czy oferowane brzmienie ci odpowiada. Od siebie tylko rzucę, że według podań to Sabaj gra trochę cieplej od Ważki. 

Co do twoich propozycji - miałem Smsl M2 i mogę zapewnić, że fajnie zgra się z tymi HD669. Podczas słuchania muzyki oba urządzenia będą zmierzać w tym samym kierunku. Co do gier to się nie wypowiem, bo dla mnie to te Superluxy do gejmingu się nie nadają. 

Edited by senes

• 2 weeks later...

Też używam SMSL M2 z HD669 - jak na hełmofony do izolowania na ołpenspejsie jest nieźle, ale... Lekko mi przeszkadza, że w stockowych gąbkach robi się ciepło w mniej niż godzinę. Welurowe, nieco wygodniejsze zamienniki (np. https://www.aliexpress.com/item/Soft-Velour-Velvet-Ear-Pads-Cushion-For-Superlux-HD-681-EVO-HD-668-669-662-681/32558941704.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3a774c4d33rb5N ) nie izolują już tak dobrze, tak więc przy nieco głośniejszej muzyce zaczyna się przeszkadzanie kolegom. Dźwiękowo jest to para grająca z niezłym basem, ale też dość jasno i trzeba to jasno stwierdzić ;) Nawet jeśli wykorzystałem podwójne izolowanie dodatkową membraną z ww. zamienników to i tak wysokie tony są bardzo wyraźnie obecne (jak na mój gust z deka za bardzo). Ale jak na taki chiński zestaw za 100$ do używania w pracy, to jest całkiem dobrze.