Jump to content
megatapety

Odtwarzacz pod gniazdo AUX w samochodzie

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Trafiłem na test porównawczy odtwarzaczy przenośnych na Waszej stronie https://www.audiofanatyk.pl/test-porownawczy-6-odtwarzaczy-przenosnych-od-440-do-1000-zl/, prosiłbym o pomoc w wyborze urządzenia z dobrym wzmacniaczem pod gniazdo AUX w samochodzie. Jestem posiadaczem Cabasse Tronic, gdzie nie można zastosować zmieniarki cyfrowej. Wlutowałem sobie kabel AUX i niby wszystko działa, ale gra bardzo, ale to bardzo cicho, testowałem na Iphone i jakimś starym odtwarzaczu mp3. Jedynie prze Macbooka gra ładnie, w miarę głośno, a nawet czuć bas :). Podejrzewam że wszystko zależy od samego odtwarzacza, posiadam już dobrej jakości słuchawki BT i chciałbym kupić jakiś odtwarzacz. Czy któryś z tych wymienionych w teście ma na tyle dużą moc że zagrał przynajmniej tak dobrze jak dźwięk z Macbooka?. 

Pod kątem głośności najlepiej wypadnie chyba Xduoo X3 z racji dużej mocy na wyjściu. Ma też niby wyjście liniowe (sygnał omija wewnętrzny wzmacniacz odtwarzacza, więc można skorzystać z lepszego wzmacniacza bez zniekształceń), ale trochę oszukane.
W tym roku wyszła nowa generacja X3, któa przede wszystkim ma dużo bardziej dopracowane oprogramowanie. Nowy kupisz za 500 zł.

Shanling M2s trochę mniej mocy, ale nadal sporawo jak na sprzęt przenośny, fajny, dopracowany soft i sam z siebie ma przyjemne brzmienie skupione na zaakcentowaniu basu i góry, więc również może się sprawdzić.

Dziękuje!, to teraz mam dylemat co wybrać :), jedyne porównanie jakie mam to z moim Macbook Pro Retina z 2014, ale nie mam pojęcia jaki tam jest układ audio, wtedy pewnie byłoby Ci łatwiej doradzić z tych dwóch modeli odtwarzaczy.

Moim zdaniem stricte do auta to aż takiego znaczenia nie ma odtwarzacz, nowsze sprzęty powinny sobie poradzić.
Drugą opcją jest kupienie adaptera Bluetooth i wpięcie do w AUX, czegoś w stylu Avantree Saturn Pro, na który można z dowolnego urządzenia z Bluetooth przesyłać muzykę.

Guest Mayster

Do auta M2s z delikatnie podkreślonymi skrajami powinien dawać fajny efekt. Do tego jest teraz za 619 zł., a już przy swojej regularnej cenie (899) był uznany za najbardziej opłacalny zakup w linkowanym przez Ciebie teście :)

Godzinę temu, bachankas napisał:

Moim zdaniem stricte do auta to aż takiego znaczenia nie ma odtwarzacz, nowsze sprzęty powinny sobie poradzić.
Drugą opcją jest kupienie adaptera Bluetooth i wpięcie do w AUX, czegoś w stylu Avantree Saturn Pro, na który można z dowolnego urządzenia z Bluetooth przesyłać muzykę.

Tylko czy nie będzie dodatkowego problemu z głośnością w takich adapterach?